Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти МОН розробило положення про сертифікацію вчителів
МОН розробило положення про сертифікацію вчителів

Пілотний проект із сертифікації двох тисяч учителів буде проведений вже у 2019 році

МОН розробило положення про сертифікацію вчителів

Міністерством освіти і науки розроблений проект Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Документ, після його затвердження, встановить засади функціонування системи сертифікації педагогічних працівників закладів освіти та порядок її проведення.

Передбачається, що сертифікація вчителів складатиметься з двох етапів.

На першому етапі відбуватиметься оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом незалежного тестування. Організацією тестування займатимуться Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні центри.

Зокрема, УЦОЯО забезпечуватиме наповнення банку завдань зовнішнього незалежного оцінювання завданнями, укладатиме тести для ЗНО, розроблятиме загальні характеристики тестів, схеми нарахування балів за виконання завдань тестів та здійснюватиме інші заходи пов'язані з проведенням тестування.

Для кожного учасника сертифікації буде створено електронний кабінет. Результати тестування будуть визначатись впродовж 15 днів з моменту проведення тестування.

Другий етап сертифікації передбачатиме вивчення та експертне оцінювання практичного досвіду роботи вчителя. За організацію експертного оцінювання відповідатиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Зокрема, служба якості освіти, затвердить критерії та порядок вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації, розробить уніфіковані форми для оцінювання практичного досвіду роботи та відповідні методичні рекомендації експертам щодо їх заповнення.

Також Державна служба якості освіти затвердить загальний список експертів, які можуть залучатися до проведення сертифікації.

Склад експертної групи, яка вивчатиме практичний досвід роботи вчителя безпосередньо в закладі освіти, не може бути менше двох осіб. Експерти не повинні мати конфлікту інтересів з учасниками сертифікації.

За результатами вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації експертна група готуватиме експертний висновок, який має містити загальну кількість набраних учасником сертифікації балів.

Окрім цього, у процесі сертифікації кожен учитель має зафіксувати свою педагогічну майстерність з формування ключових компетентностей і наскрізних вмінь учнів у створеному ним електронному портфоліо.

Для створення е-портфоліо учасник має зробити відеозапис проведеного ним навчального заняття чи фрагментів навчальних занять загальним обсягом від 15 до 30 хвилин, зробити опис проведеного ним навчального заняття та зробити самооцінювання своєї педагогічної діяльності відповідно до спеціальної анкети.

Визначення результатів сертифікації здійснюватиметься міжвідомчою експертною комісією, до складу якої будуть включені представники МОН, УЦОЯО та Державної служби якості освіти. До складу комісії також можуть входити представники громадськості.

Зазначена комісія прийматиме рішення щодо результатів сертифікації шляхом установлення порогових балів за кожною зі складових сертифікації.

Сертифікат отримають учителі, кількість набраних балів яких за кожною зі складових сертифікації дорівнюватиме або перевищуватиме встановлені комісією порогові бали.

Сертифікація має здійснюватись на добровільних засадах з метою підвищення престижності педагогічної праці та заохочення вчителя до особистісного і професійного зростання.

У разі успішного проходження сертифікації, учитель отримає доплату у розмірі 20% посадового окладу, а також зарахування сертифікату як проходження атестації.

Планується, що Міністерство освіти спільно з Державною службою якості освіти та Українським центром оцінювання якості освіти у 2019 році проведуть пілотний проект із сертифікації двох тисяч педагогічних працівників у кожній з областей та Києві.

Проект документа

Громадське обговорення проекту документа триватиме до 9 грудня 2018 року.

Освіта.ua
23.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Музыкант
Может кто-то ответит на мой вопрос. Касается ли данная сертификация педагогов музыкальных и художественных школ? В проекте документа ничего не нашла.
батьківський комітет
Ми всім класом чотири роки початкової школи доводили вчителю, що "й" приголосний звук - так і не довели, може за допомогою ЗНО вдасться їй це донести
Вчитель
ЗНО це добре. А от із відеофрагментом - знову Міністерство зводить професіоналізм вчителя до "показухи". І на основі цього будуть робитися об’єктивні висновки про професійний рівень?! Краще б проаналізували, скільки учнів-випускників певного вчителя з певного предмета отримали високі бали за ЗНО. Але ж тут усі знову скажуть, що не вчитель готував учня, а репетитор. Міністерство, будьте нарешті чесними з самими собою.
тэжсамэ
Хто в шубі ходив, той і ходити буде, якось так и вийде. Тобто, - хто примудрився отримати вищу категорію, звання методиста, той і мундир - сертифікат отримає. Нехай рвуться вперед і удачі їм.
Преодолей себя
Вывод: многим здесь не понятно зачем нужна сертификация, а ведь очевидно - это официальный способ борьбы с профдеформацией, вы все ею поражены до неузнаваемости! Поэтому: «Борітеся — поборете!»
Преодолей себя
Про педагогическую профдеформацию далее. В некоторых штатах США учитель, проработавший с детьми десять и более лет, не имеет права быть свидетелем в суде. Объясняется этот запрет тем, что педагог с таким стажем - уже неадекватный: искажённо воспринимает действительность, имеет кучу жёстких предубеждений и склонен домысливать или забывать детали так, чтобы подогнать факты под свои эти предубеждения. Поэтому не может быть объективным свидетелем.
Просто Вася
Для Преодолей себя: Ну не даром же в недавние ещё времена учителя имели право на пенсию по выслуге лет. Отработал 25 лет, психологически " износился"- иди отдыхай. Но,видимо,наши " рехформатори" умнее всех умных. Теперь,с отменой таких пенсий,учитель вынужден работать до 100 лет, и неважно,каково его морально-психологическое состояние.Слава реформам!!! ( Если б вернули этот вид пенсии, уверен- половина школ осталась бы без учителей)
Коментувати
Преодолей себя
Дорогие наши учителя, рекомендую почитать литературу о профессиональной деформации личности педагога. Думаю, что сертификация поможет вам таковую преодолеть. Привожу отрывок из научной статьи на эту тему. Профессиональные деформации педагога: - авторитарность; - демонстративность; - доминантность; -педагогическая агрессия; -социальное лицемерие; - педагогическая индифферентность; -неадекватная самооценка; - информационная пассивность; - консерватизм; - монологизм; - формализм; - некомпетентность. Задумайтесь.
serj
Для Преодолей себя: УРАААА! Сертифікація нам допоможе!!!
Witalina
Для Преодолей себя: НЕ думаю,що ви відкрили Америку ! Під впливом негативних чинників ВСЕ ДЕФОРМУЄТЬСЯ!!!! І особистість вчителя ТЕЖ! АЛЕ ,що робити???? ЯК бути???? ІППО вже проводять одноденні тренінги по профілактиці,але цього замало!!.А
Коментувати
Олесь
Діти мовчки здають ТРИ обов’язкові екзамени на ЗНО, навіть якщо здоров’я підводить, навіть якщо в міністерстві ніхто не сертифікувався, навіть якщо їсти нема що, а вчителі бояться! Нічого, наймете репетиторів за 100 грн за годину, підтягнете знання. Здасте не переймайтеся!
Змей-Горыныч
Для Олесь: PS: даже если класс не оборудован, нет наочности и учебников, а также партии и комсомола, блин, простите
Людмила Білич
А ще з рік перед сертифікацією уроків не будемо проводити, а нам будуть платити. Діти ж в 11 класі не ходять на значну частину уроків, з яких не здають ЗНО!))
Юлия
Для Людмила Білич: Видите, как хорошо все-таки учителям, дети не ходят, зарплата идет. А учителя все жалуются, что мало платят!
Коментувати
Папка Феликс
Девчонки, могу помочь с порнофолио бесплатно, а ЗНО вам придеться сдать самостоятельно.
Накипіло
Відбувається якась імітація реформ в освіті. Нова укр. школа - я обома руками "за". Та чи не логічніше спочатку ПРОРАХУВАТИ ціну питання, обладнати класи, закупити наочність, а потім запускати процес. По факту у великих містах пару класів обладнали - показати, як має бути. А на периферії - все так само, одна назва НУШ. І не треба казати, що вчитель повинен в першу чергу перебудуватися! На голому ентузіазмі можна було тоді їздити, коли були партія і комсомол. А зараз часи інші. Тепер сертифікація - чиїсь нічні марення. Точно людина не була на місці вчителя, бо тоді б не додумалися до такого: прямо раз на три роки, та з відеозйомкою! Та якщо раптом дізнаються, що урок репетирували! Та ще й експертів залучатимуть! А кінцева мета? Реформатори, блін! (Вибачте) То вони програми розвантажують, переставляючи теми місцями. То конкурс підручників проводять, та забувають їх надрукувати вчасно. То запевняють, як важливо опановувати ІКТ ... на старезних компах, що виснуть, і сидячи по-двоє.
Євген Рибитва
Напрягає абзац про 2 тисячі у 2019 р. у кожній області, бо ЗУ "Про освіту", а саме ст. 51 п.2 каже: "Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою." Дуже пахне "добровільністю"
шгр
Для Євген Рибитва: Имеется в виду что все работают добровольно, никто никого не держит...
Сьогодні на нараді вже оголосили, що вчителі перших класів проходять сертифікацію в 2019 році обовязково. Крапка! Пілотний проект "рулить"!
Коментувати
Мирослава
" Педвузи повинні набирати майбутніх вчителів на основі високих вимог. Тоді в школу піде обдарована молодь." ТУТ і без високих вимог набрали у ЗНУ фізика,мат-ка , середня освіта(денне від.) АЖ 1-2 студента. ЗВО уже готові хоть-когось зарахувати!!!! Кафедру фізики закрили (ліквідували) А ВИ, про високі ВИМОГИ...?? Спустіться з НЕБЕС!! Без вимог ніхто не йде вчитися на вчителя!!
Андрюха
Для Мирослава: Ви до кінця мій комент читали? Спочатку - високі зарплати і правовий захист, як наслідок - підвищення престижності праці вчителя. А вже потім - набір у вузи за якимись там вищими вимогами. Про стан справ з набором на фіз-мати чув не раз. Ще якщо інформатика, програмування - кращі справи.
Коментувати
Веселочка
Задача. У школі працюють вчителі X та Y. Вчитель Х знає свій предмет, його люблять учні. Вчителя Y постійно звинувачують у непрофесіоналізмі. МОН ввело добровільну сертифікацію за описаною в документі схемою. Питання: 1) хто з учителів погодиться на проходження сертифікації; 2) чи зміниться щось у школі? Відповідь: 1) ніхто, бо вчителю Х треба дітей вчити, а вчитель Y побоїться; 2) відповідь очевидна.
Наталія
Для Веселочка: Ще один можливий варіант розвитку подій: обидва вчителі проходять сертифікацію. Але щось у вчителя Х не склалося в той день (здоровя підвело) і він написав роботу, провів урок на відео гірше У. Хто буде кращим вчителем за результатами сертифікації? Відповідь очевидна.
Веселочка
Так, задача має більше розв’язків. А якщо закони Мерфі взяти до уваги, то ваш варіант імовірніший
Коментувати
Андрюха
Так багато коментів, з яких незрозуміло, яка мета і очікувані результати сертифікації. Але головний меседж тут - зневага до вчителів. Чи в курсі ви, шановні ображені дописувачі, що серед вчителів ще багато тих, хто звик працювати на совість, бо "так треба" (кому і для чого - інше питання). І їх зараз звинувачують в дармоїдстві нарівні з тими, хто "відчитав" урок. Але ж терпіння теж не безкінечне... Для чого працювати добре, якщо цього ніхто не оцінить? Хочете професійних вчителів? Тоді треба: 2) обов’язкова сертифікація через кожні 5 років (без показухи!); АЛЕ 1) матеріальне забезпечення і правовий захист вчителя. Педвузи повинні набирати майбутніх вчителів на основі високих вимог. Тоді в школу піде обдарована молодь. Створіть конкуренцію - будуть вам професіонали. А до того часу хоч раз подякуйте вчителю, що няньчить ваше чадо, яке в школі є далеко не таким вже ангелом. (Коли дружина сідає вчити з дітьми уроки, у мене здають нерви. Як можна таких 20-30 навчити?)
Yulia Polonskaya
Для Андрюха: Як це - педвузи повинні набирати??? Діти зараз голосують ногами, і ніхто з розумних притомних дітей сам туди вступати не піде(((
Андрюха
Про те і мова: високі зарплати і правовий захист вчителів - тоді будуть популярними педагогічні спеціальності. А до того часу - згоден, все менше іде "за покликом серця" - просто якби якийсь диплом. А потім - отакі коменти (див. прекрасне листування нижче)
Witalina
Для Андрюха: Мені здається ,що уже навіть високі зарплати НЕ ДОПОМОЖУТЬ! Тільки підвищення правового захисту може з часом допомогти.Зміна ставлення суспільства до вчителя це тривалий процес і одним помахом руки його НЕ ЗМІНИТИ! А значить,кадровий голод в освіти буде тільки посилюватися! ЧИ НЕ ТАК?
Коментувати
ERICA BRADDOCK
Я ЕРІКА БРЕДДОК Я хочу поділитися чудовим свідченням того, як я отримав позику у розмірі 580,000 (гривень) через інвестиції GEORGE KENNETH в кредит. Якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту, зв’яжіться з нами електронною поштою: (georgekennethloaninvestment@gmail.com)
Училка
Для ERICA BRADDOCK: Ні, дякую. У мене незабаром сертифікація, тож гроші перестануть бути проблемою!
Сором!!
Для ERICA BRADDOCK: Можливо, краше б Вас назвали Наталею чи Оксаною! Поважали б людей більше та не підштовхували б до прірви!!
Коментувати
педагоги
Ми не проти сертифікації. Інакше роботу багатьох учителів ніхто і ніколи не помітить. Що таке атестація? Жалюгідна процедура, яка завжди переходить у формат - хто ближче до корита, в кого більше грошей і хто кращий підприємець.
Вася
Для батьків, які тут "хають" учителів. Якщо Ви розумніші за "тупих" учителів, то у Ваших дітей згідно закону, є право вибрати спосіб отримання обов’язкової ПЗСО. Здайте ЗНО, доведіть, що Ви "все" знаєте, отримайте сертифікат, відмовтесь від частини податків (які йдуть на освіту) і вчіть свою дитину самі. Не пускайте своїх дітей до "тупих", бо тільки отуплять. Тільки пам’тайте мудрості: найбільше хочеться співати тому, у кого нема музичного слуху і він вважає, що робить це краще всіх, або найкраще може навчити водити авто той, хто навіть не тримався керма. P.S. А за наше ЗНО не хвилюйтесь - ми його здавали на курсах підвищення, і не раз. От Ви його здайте, а потім "бийте себе в груди". Досвід роботи в школі показує, що найбільше "хають" учителів колишні двієчники чи трійочники, які думають, що своїм дітям вони передали гени відмінників, от тільки учителі "отупіли".
Іван
Для Вася: Добавлю до сказаного: "Щастя дебіла в тому, що він ніколи цього не узнаю"!
Батьки
Для Іван: Навчися спочатку писати, Іван - дебіл, не ганьби вчителів. Дві помилки в одному реченні. Щасливий ви наш.
Коментувати
Павлович
А сертифікація директора і завуча як відбуватиметься? Бо за надбавку у 20 % до 9 годин предмету вона нікому не потрібна.
Хорош дурака валять
Прочитал я это все и сделал вывод, что ЗНО необходимо, т.к. есть учителя, которые собственного предмета не знают - "дописувач Witalina" умудрилась даже здесь запутаться с углами четырехугольника (заметили только родители) и еще возмущается, что дети учиться не хотят - правильно делают, разве можно у таких учиться? А еще есть такие, которые нагло врут (летом отпуск у них "только 40 дней" - гуляют все 90, народ оплачивай!) Маленькая зарплата? С помощью сертификации хотят на вас заработать? А вы попробуйте сами зарабатывать - найдите спонсора, возьмите кредит, организуйте частные школы, пишите свои программы, принимайте детей по конкурсу. Все это предлагается на этом же сайте - читайте статью про " інституційну реформу". На майдане хотели от пережитков совка избавиться? Что же вы как при совке конючите?Теперь свобода, демократия, капитализм, каждый сам за себя! Ну же, вперед, вы же такие грамотные и трудолюбивые, а главное все с дипломами!
cos
Для Хорош дурака валять: Шановна пані, 90 днів відпустки ніяк не може бути. Перші 25 днів в червні вчителі проводять практику, екскурсію, екзамени, і в кінці серпня останні 10 днів перед навчанням вчителі вже в школах готуються до навчання. Звідкіля виходить, що відпустка вчителя дорівнює 56 днів. Де ви взяли 90?
только не нужно втирать
Ага, особенно экскурсии... Знаем, как учителя каникулы и карантины проводят: на 9 подтягиваются, чай попили, посплетничали, в 11 уже по домам.
ДЛЯ ХДВ:
Йди працю вчителем якщо все знаєш! А вчителі замість тебе ввечері ввімкнуть ТБ та пива поп’ють у барі!
Коментувати
cos
Для Пані Вчителькп: Ви всі дуже розумні- скакали на майдані, повтікали по Польшам, а нам тут розхльобувати все. Цих кінчених моральних уродів треба впершу чергу відправити воювати, хто голосував за воєнний стан. Україні буде повна жопа! Нехай народні депутати, які проголосували за воєнний стан в Україні їдуть і воюють, якщо вони так люблять Україну, і ті, хто скакав на майдані, а потім виїхали до Польші чи до Росії теж. І чому ті майданівці- які скакали проти Росії виїхали на заробітки до тієї ж самої Росії? Чи побоялися в АТО потрапити? І не кричіть тут, що пахне Росією. Я чистий українець, і це моя особиста думка! Жити буде ще гірше однозначно! А то тільки на кнопочки вміють нажимати в верховній раді да морди бити один одному і кричати.
Учитель
Для cos: трололо залетное))
Не Павлик Морозов
Для Учитель: зараз у 10 класі за програмою із зарубіжної л-ри розділ Росія. Як бути? Може, закреслити? Чи сторінки вирвати з усіх підручників, як колись вчителі біології про статевий розвиток і органи? Чи принципово: "Ми не будемо вивчати творчість їхнього Пушкіна. А Гоголь - це просто сєпар?!"
Пані Вчителька
Я не розумію, чому ви цю свою думку висловлюється під статтею "МОН розробило положення про сертифікацію вчителів". Цитую вас: ’Ви всі дуже розумні- скакали на майдані, повтікали по Польшам, а нам тут розхльобувати все." Це звернення до вчителів, які тут бідкаються з приводу сертифікації? Ау! Якби ми повтікали по Польщах, то не писали б тут. Нам би було все одно. Так що, пане ЧИСТИЙ УКРАЇНЦЮ, досить тут демонструвати свій гнів і ностальгувати за часами, коли долар був по 8. Ви не туди потрапили
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!