МОЗ презентувало нові санітарні норми для шкіл

Санітарні правила, що регулюють питання навчання, можуть вперше змінитись за 17 років

МОЗ презентувало нові санітарні норми для шкіл

Міністерство охорони здоров'я у співпраці з Міністерством освіти розробило нові санітарні норми для українських шкіл. Відповідний документ запропонований для громадського обговорення.

У відомстві наголошують, що у разі схвалення проекту документа, санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання дітей у школі, можуть змінитися вперше за 17 років.

Проект наказу розроблено з метою визначення гігієнічних стандартів для усіх типів закладів загальної середньої освіти, виконання яких дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу.

Новими санітарними правилами планується впровадити декілька принципових змін, зокрема, буде скорочена тривалість виконання домашніх завдань. На виконання домашніх завдань не рекомендується виділяти понад 1 години у 3–9 класах та до 1,5 години у 10–12 класах.

Для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.

Також школи можуть отримати можливість самостійно організовувати простір. Зокрема, скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштовувати у класах місця для відпочинку та ігор.

Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.

Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також у розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що прийняття проекту наказу дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти усіх форм власності.

Дізнатись більше

Освіта.ua
31.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Укр
Санітарні норми як не виконуються зараз так і не будуть виконуватись в найближчому майбутньому. На жаль(
до МОН
Доброго дня, сьогодні дитина повернулася зі школи м. Києва 288, 7-А. Та вияснилося, що на уроці англійської мови три учні сиділи за одніією партою та двух стільцях. Клас не поділяється на дві групи, учнів 26. В кабінеті не вистачає парти. Як можливо таке можливо?
Яся
Здобувачів освіти навіть І ступеня у школах не годують безкоштовно(тільки пільгові категорії)
Учитель
Для Яся: у нас годують безкоштовно.
F
Город Белгород-Днестровский Одесской области: у нас детей 1-4-х классов, льготные категории учащихся 5-11 классов кормят бесплатно.
Коментувати
до МОЗ
Не брешіть самі собі. "Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також у розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв." ЗА ЯКІ КОШТИ ЦЕ ПОВИННІ ВТІЛЮВАТИ? Діти сиділи 8 уроків з булочкою і кавою. Так і будуть сидіти. Ніякі санітарні норми не змінять бідність.
Siara
"До 1,5 години у 10-12 классах" - тобто, старшокласники вже не будуть сидіти над домашніми завданнями до 12 ночі, як я сиділа ще рік тому? Ха-ха)) Ну, хоч їм повезло.
Сирота
Для Siara: Все дурня!!!
Єля
А як же тести , чи останній час діти працюватимуть з репетиторами
Галина
Для Siara: підготовка домашньої роботи, це питання настільки індивідуальне. Я свого часу практично не витрачала часу на домашку. задачний матеріал встигала зробити відразу на уроці (поки біля дошки розв’язували одну задачу встигала розв’язати всі з підручника за темою). Літературу читала (те що подобається повіністю, а що не подобається (наприклад "Війну і мир") лише за критикою) ще влітку за списком літератури. Вдома лише швиданько робила якісь письмові роботи. Син мій, навпаки,, дуже повільна людина, але все одно витрачав на домашку не більше 2 годин на день, бо мав інші заняття. В 10 вечора, коли він повечеряє після повернення з ансамблю, я могла спитати чи він все зробив, а він відповідав: "ні". На цьому все закінчувалось. Я ніколи не примушувала його сидіти до 12 ночі. Це не завадило йому добре (180+) здати ЗНО та вступити до одного з найкращих вишів.
Коментувати