У МОН розповіли про освітній простір класів в НУШ

Відомство затвердило рекомендації з організації освітнього простору Нової української школи

У МОН розповіли про освітній простір класів в НУШ

Міністерством освіти затверджені Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, які мають взяти до уваги навчальні заклади. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ містить опис облаштування навчальних кабінетів та загальні вимоги до обладнання загального призначення, зокрема, шкільних меблів.

У відомстві наголошують, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини.

З цією метою має змінюватись просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.

«У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи», - наголошують у відомстві.

У МОН також наголошують, що організація освітнього простору має здійснюватись через вісім основних осередків, зокрема, осередку навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями; змінні тематичні осередки, в яких розміщуються дошки/фліп-чарти/стенди тощо; осередок для гри, оснащений настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор та осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт.

Також у навчальних приміщеннях рекомендовано створити куточок живої природи; осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям; дитяча класна бібліотечка та осередок вчителя, оснащений столом, стільцем, комп'ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

«Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і мати місце для зберігання особистих речей», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Дізнатись більше

Освіта.ua
28.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
"Також у навчальних приміщеннях рекомендовано створити куточок живої природи" Людина яка продукує такі думки була у класі початкової школи? Особливо взимку? Наголошую! Для втілення цих ідей школярів у класі має бути 15! У кожної дитини свій стіл і стілець. У кожної дитини планшет (антивандальний). Має бути зроблений капітальний ремонт в приміщенні. Енергоефективне освітлення. Сучана дошка, проектор та комп’ютер, принтер та сканер.Нові сучасні безпечні меблі. Навчені вчителі! Навчити на семінарі неможливо! Необхідно вчителю попасти в нове середовище і зрозуміти, що і як там відбувається. Помацати своїми руками. А не вигадувати коврики і підстаркуватих жіночок з іграшками. Прикро, але щоб зробити з студента нового вчителя, теж треба наставник вчитель. А де їх взяти? Так і нові вчителі , навчені старими , будуть продовжувати циклічність історії.
Witalina
Для Іван: Та не буде НОВОГО (молодого) вчителя!!!! НЕ БАЖАЮТЬ випускники педколеджів йти працювати у дитсадочки,школи. Тому в багатьох школах хоч якого небудь вчителя знайти!! Проблема кадрів ДУЖЕ ГОСТРА!
Коментувати
Олена
ДЕ взяти гроші на новий простір для НУШ????? А ніде!,якщо не дасть держава!( Батьки і так ЛЕДВЕ зводять кінці з кінцями,) а вона точно,не дасть! А ще для організації такого простору необхідна відповідна площа класної кімнати, Для переважної кількості шкіл ,це не реально!!!! ОСЬ і вийде - ПШИК!!!! Говорили,балакали - сіли заплакали! БАГАТО ГАЛАСУ ДАРЕМНО!!!!!
Зневірений
Ого! Скільки дописувачів! Я заходила годину тому, то не було нікого, а тепер і за 28.03 і 29.03! Це такі жарти на сайті, чи як? Чи так, жартуючи, ви це НУШ придумали, то попередьте людей, щоб не "ламали" собі голови вашими гумористичними ідеями!
Зневірений
Де брати кошти на переобладнання класної кімнати майбутнім першачкам? У відділі освіти відмахуються, що, мовляв, шукайте самі... Як це розуміти? Ніхто таких сум не дасть! Що знову замкнуте коло? Зараз малий і середній бізнес переживає не кращі часи. Підприємці самі ледь виживають, а магнати і олігархи чхати хотіли на всю оцю освітянську "лободу", бо їх діти тут не вчаться! Агов, відгукніться добрі люди і підкажіть, що робити???
Вчитель
Для Зневірений: ба й більше! Я вчила сина олігарха (працювала в приватній школі), то нічим для класу він не допомагав. В школі ми батька і не бачили ніколи.
Коментувати
Іnna
Хто має створювати і за чий рахунок!!! Порахуйте кошти, які необхідно затратити на створенння, зокрема, осередку навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями; зміних тематичних осередків, в яких розміщуються дошки/фліп-чарти/стенди тощо; осередку для гри, оснащеного настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор та осередку художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт, куточока живої природи; осередка відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям; дитячої класної бібліотечки та осередка вчителя, оснащеного столом, стільцем, комп’ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу. При навнюваності класів 25 -30 учнів вчителю початкових класів необхідний обов’язково асистент, який буде допомагати наповнювати та підтримувати у порядку усі осередки.
Вжебуло
Досить навчатися - гайда гратися! Все одно за наш рівень знань відповідатиме вчитель - не склали ДПА, ЗНО - вчитель не навчив! Привіт НУШ - невігласи української школи!
Не понимаю
Ещё удивило наличие наушников на каждого ученика. У нас нет ни одной пары на всю школу, кроме личных. И если планшетов на класс ~15, то куда вставлять все 30 наушников? :-) :-) :-)
Не понимаю
Видела я этот список на 10 листах. Не, ну хочется, конечно, чтобы фантастика стала явью, но, если честно, не верю. Первое.В кабинете, стандартном, мало места на 30 одиночных парт, а уж на пуфы, коврики, конструкторы, уголки и подавно. Второе, для работы в парах по планшету или нетбуку)))) Тут истерический смех. Нам один компьютерный класс "рожают" три года, хотя, из-за изменения программ, уроки информатики проходят в существующих, с 0 по 8, в школе с одной сменой. А тут за лето, только нашей школе надо дать 30уч:2*5 классов=75 шт ученический планшетов))))) + 5 проекторов, учительских ноутов+цветной принтер, ксерокс, ламинатор(!!!!)) Я уже молчу про пуфы, конструкторы, наглядности.... Утопия. Или надежда на родителей? Или "начнём, а оно постепенно решится"?
микола кучевський
МОН спочатку потрібно забезпечити школи відповідним обладнанням і тільки тоді розповідати , рекомендувати та видавати накази і методичні рекомендації про його використання. Інакше НУШ - нездійсненна українська школа.
А ви говорите НУШ!
У нашому районі начхальник відділу освіти запитала у майбутнього вчителя першого класу, чи та вже надумала, де вона братиме кошти для оснащення кабінету згідно вимог нової української школи. Після таких слів вчителька замислилася, чи зразу писати заяву на звільнення, чи ще почекати до серпня. Поки біля корита будуть такі начхальники та їхні підлеглі, поки ні про яку нову школу не може бути і мови. Вони ж закону про освіту не відкривали! Ми вже з вересня місяця працюємо по ньому, а методи та засоби залишилися старими. Вчитель вчиться на курсах он-лайн, оф-лайн, проводить уроки, пише купу непотрібних папірців, готує четверокласників до ДПА, потім буде проводити її, зробить купу нікому непотрібних аналізів і звітів, вдома є ще сім’я, власні діти. А ще він, як завжди повинен відремонтувати класну кімнату влітку, а тепер ще мотнутись під церкву з протянутою рукою на потреби НУШ. А що йому залишається робити? Особливо, якщо живеш у селі, де альтернативи працевлаштуватися немає.
орест
Шановні! Які стіни ?Пообіцяли 35 тис.грн.на школу для перших класів .А таких класів буде чотири! Чи може у нас все стало дешевше,а я не в курсі?
Ромашка
Для орест: школам дали перечень всего необходимого для оборудования кабинета. Мы посчитали, что только для нашей школы (это 5 кабинетов) для полного их оборудования необходимо 1,5 млн. гривен. В нашем городе более 120 школ. Сколько надо на один город? А выделили на оборудование всех школ Украины 16 млрд. Всем хватит, как вы думаете?
Коментувати
Родитель
Такое впечатление, что между МОН и реальной школой стена, через которую МОН даже не пытается заглянуть.....
Тиць_Гриць
МОН кукурікнуло чи квакнуло, а за які кошти обладнувати той осередок і ламати стіни, щоб збільшувати класні кімнати, його не цікавить. От перевірити, як виконуються рекомендації, то зовсім інша справа. Враження таке, що МОН з усім своїм штатом опустилося на Україну з якоїсь планети.
Айболить
Для Тиць_Гриць: А ви проявіть креативність мислення та компетентнісний підхід! В класній кімнаті площею 34,5 кв метри на 24 дитини є шість поверхонь для діяльності (ви забулися про стіну з вікнами і стелю!) -от і використовуйте їх комплексно і ефективно! і тоді кожному вистачить..Вчителю робочий простір можна на стелі організувати-звідти найкраще видно! А акваріум сумістити з вікнами..І так далі..
VL
Айболіту: "Вчителю робочий простір можна на стелі організувати". То вже креативна педагогічна технологія: перевернутий клас називається :).
Коментувати
Є запитання
А скільки учнів в класі рекомендує міністерство? Яка площа такої класної кімнати?