В МОН пропонують по-іншому навчати вчителів

Нова концепція відображає загальне бачення стратегії реформи педагогічної освіти

В МОН пропонують по-іншому навчати вчителів

Міністерство освіти розпочало регіональні презентації проекту концепції розвитку педагогічної освіти, який містить низку новацій з бачення стратегії її реформування.

Документ, зокрема, передбачає кроки з підвищення престижу педагогічних спеціальностей, безперервний професійний розвиток вчителів, створення національного порталу покращення педагогічної майстерності.

За словами генерального директора директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олега Шарова, який взяв участь у презентації документа в Тернопільському національному педагогічному університеті, концепція не несе змін до нормативно-правових актів, а відображає загальне розуміння та бачення стратегії реформування педагогічної освіти.

«На основі цього документа вноситимуться зміни, які регламентують освітній процес. Під час створення концепції ми намагалися не модернізувати старе, а створити нове, пропонуючи інше бачення майбутнього педагогічної освіти», - наголосив Шаров.

Він також зазначив, що особливу увагу в концепції приділено професійному розвитку як майбутніх фахівців, так і педагогів-практиків.

Зокрема, їм запропонують кілька підходів для реалізації такого завдання: розмаїття форм для підвищення кваліфікації, стажування у кращих педагогічних працівників та розширення можливостей самоосвіти.

Крім того, у концепції пропонується створити національний портал розвитку педагогічної майстерності, де освітяни мали б вільний доступ до професійних журналів та інших ресурсів.

Для того, щоб заохотити абітурієнтів з високими балами ЗНО до вступу на педагогічні спеціальності, планується сформувати нові переваги цього напряму. Серед них - перспективи розвитку професії та кар'єри педагога, престижність здобуття педагогічної освіти в Україні та нова модель державної підтримки студентів педагогічних спеціальностей.

Освіта.ua
22.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
На мій погляд, треба розвантажити вчителів. Бідолашному вчителеві і так є чим зайнятися: безперервні конспекти, підготовка класних годин, конкурсів, олімпіад та інше. Я пропрацювала три роки і втекла зі школи. І не жалкую ні хвилини. Отримувала копійки, купа документації, ніякої поваги ні від колег (більшість досвідчених вчителів ввжають, що молоді вчителі, вибачте "дебіли"), ні від дітей та їхніх батьків. Я розумію, що робота кожної людини є важливою. Але вибачте, коли я працювала три роки і світу білого не бачила та отримувала мінімалку, то наша прибиральниця отримувала стільки ж. Тільки вона поприбирала і пішла додому собі спокійно, а після роботи сиділа ще й вдома працювала.
Ірина Чорногор
Я вчитель початкових класів, підтримую реформи, але в межах розумного. Не можна повністю відмовлятись від напрацювань, педагогічного досвіду вчителів, які десятки років прауюють у школі.
Виктор, а разве кто-то
требует уважения? Вам, как знающему, сказали, что учитель НА СВОЮ ЗАРПЛАТУ, не имеет возможности общаться не то,что с зарубежными коллегами лично, но и своих не способен лишний раз навестить. Какой человек способен обвинять учителя в том, что он получает низкую зарплату и вынужден подрабатывать дворниками-торговцами для обеспечения семьи? Следует ли пенять бы учителей за НЕзнание иностранного языка, который ему и даром не нужен. ////Родитель человек, сделавшему замечание ребёнку: "Он ЕЩЁ не преступил черты, при которой Вы имеете право делать ему замечание."Человек находился на работе. Примерно ТАКИЕ родители в частных школах. ТАк ли необходимо знающему человеку идти в неё работать. Прислугой.
Віктор
Для anton2000: Доколи БЮДЖЕТНИКИ будуть вимагати зарплату в доларах?!Ніде і ніколи зарплата БЮДЖЕТНИКІВ не залежить від іноземної валюти.Ви працюєте В УКРАЇНІ.БЮДЖЕТ УКРАЇНИ В ГРИВНЯХ.Хочете більшу зарплату ІДІТЬ В ПРИВАТНУ ШКОЛУ, або профсоюз ВАМ в допомогу. А якщо чесно більшість з вас абсолютно неконкурентноздатні (ви це знаєте! звідси і більшість ваших нервових зривів на учнів), не знає жодної іноземної мови та не може спілкуватися з іноземними колегами про щось сучасне а не щось з 19 сторіччя. Яку ПОВАГУ від батьків та учнів ви постійно вимагаєте?
совесть
Для Віктор: Та не нервуйтеся ви так. "Повагу" (мовчання, підспівування, брехню) отримуйте собі й далі за ГРОШІ в приватній школі.
спец
Для Віктор: Дуже цікаво! Про яку конкурентноздатність тлумачиться. І що, іноземець спілкується з вами українською ? А про яке сучасне? А проблеми навчання, освіти виникли давно, вони вічні, а якщо це не так, то їх би не було. Знаєте якусь іноземну, похвально, і не більше. Та і не впевнений , що вчитель приватної школи чимось кращий. В одних бурсах навчались, хіба що він на платному відділенні.
Коментувати
Буковинці
Ми тут вирішили ознайомити МОНУ з останніми новинами Буковини. Що не почитаєш, а недоліки освіти скрізь відчутно. bukinfo.com.ua/show/news?lid=101132 Таня Малярчук: Така нестерпна рідна чужина... bukinfo.com.ua/show/news?lid=101002 У Новоселиці підліток намагався вбити адміністратора нічного закладу bukinfo.com.ua/show/news?lid=101062 У Кельменцях дворічна дитина впала у кому після лікування у районній лікарні. Їй приписали пити... "Боржомі". Прокуратура порушила справу (ОНОВЛЕНО) Всі новини можна прочитати безпосередньо на порталі БукІнфо.
спец
Кожен учитель сам по собі професійно зростає без всяких МОН.А навчати чи готувати учителя треба так, щоб він одне й теж саме міг тлумачити по новому. Та це і так робили і роблять. Та на жаль не всі так навчались і готувались. А щодо майстерності, то майстром стають не відразу.
Чеслава
Для спец: Согласна с Вами. Если учитель настроен быть учителем, обязательно будет сам профессионально развиваться и без всяких указаний свыше и "так называемых модных иностранных нововведений", только забирающих время от нормальной работы на уроках. Только личный опыт и серьёзная моральная мотивация и дадут с годами мастерство учителя.
Коментувати
anton2000
Чтобы заохотить к этой профессии необходимо, чтобы зарплата учителя была не 200-300 долларов (и это совсем не у молодого специалиста), а хотя бы начиналась от тысячи долларов для молодого специалиста. Вот тогда в школу и потянутся люди-профессионалы, и будет конкуренция за место, а отсюда и все остальное. А пока этого не будет все останется на уровне разговоров о качестве образования.
1
Мені подобається більше всього - "безперервний професійний розвиток вчителів"!!! Я пропоную так само подбати про безперервний професійний розвиток лікарів, економістів, податківців, міліції, політиків, нардепів, міністрів і всіх їхніх заступників, та інших керівних і другорядних кадрів!!!!!!!!!!!!!!!! Вчителя вже так дістали новації, що скоро з дітьми ніколи буде працювати , бо треба буде виконати 1, 2, 3, та інші ц/в, постанови, приписи, конкурси, олімпіади та решту непотрібного для школи.............. Школа повинна навчати, а якщо не всі навчаться на 12, то і 50-60 років тому не всі навчались на "5", але країна мала кваліфіковані кадри!!!!!!!! Всі розумні люди знають, що діло не в учителеві, а в низькому рівні знань та поведінки переважної більшості учнів!!!!!! В школу вони йдуть не вчитись, а розважитись, поспілкуватись та інше..........
Чеслава
Для 1: Как я с вами согласна!
Галина
Повітре, представники інших професій не менше вашого займаються безперервним професійним розвитком. Кажете "заставити економістів", а ви знаєте скільки раз за рік відбуваються якісь зміни у роботі економістів бюджетних установ? А всі нововведення, які стосуються є-звітності, закупівель через систему прозоро, дистанційного обслуговування казначейства, зміни в програмній класифікації видатків, формах документів, які використовуються під час планування та використання бюджетних коштів, введення системи електнонного діловодства (аби написати лист на фінансування, треда не просто набрати його на папері і підписати в керівника, а пропустити через систему діловодства). Людині завжди здається, що краще на якійсь іншій роботі, але це не так. Я працювала в різних сферах, в тому числі і бібліотекарем, роботу якого люди, які з цим не стикаються вважають легкою. Але зараз бібліотекар це не та людина яка просто видає книжки
Коментувати
11
Більше морди не наб’ють, дальше школи не зашлють. От і всі перспективи розвитку кар’єри педагога. Ще є шанс втекти до викладання у ВНЗ.
Володимир
Тільки останній абзац нормальний. Все інше - словоблуддя! І знову ж, плутаються поняття стратегія й концепція.