У Держслужбі якості освіти обіцяють школам підтримку

Держава планує змінити систему контролю шкіл на систему довіри та допомоги

У Держслужбі якості освіти обіцяють школам підтримку

Трансформація системи «контролю та покарання» шкіл в систему «довіри та допомоги» під час контролю якості освіти є першочерговим завданням для новоствореної Державної служби якості освіти. Про це повідомив очільник Держслужби Руслан Гурак.

За його словами, необхідно змінити ідеологію Державної служби якості освіти через нові підходи в роботі. Насамперед трансформувати систему «контролю та покарання» в систему «довіри та допомоги».

«Враховуючи наявний значний розрив очікувань з боку безпосереднього замовника якісної освіти – суспільства, ми повинні: з одного боку, задовольнити суспільні потреби у достовірній, повній, точній і своєчасній інформації про те, як забезпечується освітній процес, а з іншого боку, допомогти кожній школі сформувати якісне освітнє середовище», – наголосив Гурак.

Він зазначив, що закон «Про освіту» ліквідував атестацію шкіл – процедуру, яка себе дискредитувала як неефективна. Також скасовано функції інспектування в місцевих управліннях освіти. Тобто повноваження з контролю якості освітньої діяльності переходять від місцевих органів влади до Державної службі якості освіти.

«В 2017 і 2018 роках ми приділили значну увагу вивченню кращого міжнародного досвіду щодо механізмів здійснення нагляду (контролю) за діяльністю закладів освіти, зокрема, щодо формування процедур, критеріїв, правил оцінювання діяльності закладів освіти. Результати аналізу засвідчили, що ми вибрали правильний напрямок розвитку системи, яка в цілому враховує європейській підхід до забезпечення якості освіти», – повідомив очільник Держслужби.

Передбачається, що одним із основних інструментів забезпечення і підвищення якості освіти повинен стати так званий інституційний аудит. Результатом такого аудиту будуть рекомендації для усунення та попередження порушень, а також ефективного і сталого розвитку закладу освіти.

Також чиновник повідомив про плани роботи Держслужби на найближчі два роки. Так, за його словами, до них входить здійснення у 2018 році пілотування з розбудови 6 територіальних органів, запуск програми з підготовки освітніх експертів для територіальних органів служби, допомога керівникам шкіл з впровадженням внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом пілотування, визначення процедури експертизи освітніх програм тощо.

Освіта.ua
21.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
коли це все зупиниться? Роздувають штат, дають свої назви новим службам, які потім імітують роботу. Ніколи запозичені ідеї реформ не будуть працювати в Україні. Немає ніякого системного підходу. Лебідь, щука і рак.
Михайло Чиж
Вже стільки наобіцяли: і де-бюрократизація, і забезпечення підручниками на 100% (а інформатики для 5-6 класів як не було, так і немає), і підвищення з/плати на 25% (а по факту - 10-12). Як завжди: обіцянка - цяцянка!
пегас
Районні відділи освіти надаватимуть методичну допомогу - це одна перевірка, а ця служба - друга...УРА!!! КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕВІРОК ЗМЕНШЕНО!!!
Геометрія
До попереднього коментара: І обов’язково, мають пройти СЕРТИФІКАЦІЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Геометрія
Тоді, дискредитованих та неефективних чиновників не має бути у новій структурі (або вони мають займатись іншим напрямком роботи), це має прискорити процес довіри суспільства до даного органу(служби).
віталій
Насамперед трансформувати систему «контролю та покарання» в систему «довіри та допомоги.
Олекса Позняк
Для віталій: хахахіхі
Коментувати