У МОН розробили стандарт вчителя початкової школи

Документ визначає основну мету професійної діяльності вчителя початкової школи

У МОН розробили стандарт вчителя початкової школи

Міністерством освіти і науки розроблений проект професійного стандарту на професію «Вчитель початкової школи». Відповідний документ винесений для громадського обговорення.

У відомстві зазначають, що проект професійного стандарту розроблений на виконання нового закону «Про освіту» та урядового розпорядження, яким затверджений план заходів із впровадження Національної рамки кваліфікацій на 2016-2020 роки.

Документом визначено основну мету професійної діяльності вчителя початкової школи, зокрема, умови праці, наявність спеціальних специфічних вимог до роботи за професією, особливі умови допущення до роботи, документи, що підтверджують професійну кваліфікацію тощо.

Також стандартом визначено особливості навчання та професійне зростання за професією, перелік трудових функцій та опис компетентностей, знань, умінь та навичок, необхідних для їх виконання.

Зауваження та пропозиції до проекту стандарту на професію «Вчитель початкової школи» прийматимуться Міністерством освіти до 23 січня 2018 року на електронну адресу: i_baluba@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
27.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Мене цікавить, коли я навчалася в педінституті, ще не було дипломів магістрів, але на сьогоднішній день я маю категорію "вчитель вищої категорії". За новим проектом без диплома магістра я не можу мати таку категорію, виходить з мене її знімуть, чи як?
Ольга Німачук
Звичайно, зміни можуть лякати. Розумію, що все ж створюється для покращення школи!!??. Змінюється світ _ мусить змінюватись і школа . Але тільки ідеї не залишилися б тільки ідеями!!! Ознайомилась з переліком забезпечення першого класу для організації освітнього середовища! КЛАСССС!!!!! Що ж , у вересні побачимо !!!!!!
Witalina
Багато галасу даремно!!!!! Згадую,як я ,заочно навчаючись,починала вчителювати,Брала методичний посібник , по ньому писала конспект і проводила урок.Навчаючись сама - вчила інших. ПІДГОТУЙТЕ необхідне навчально-методичне забезпечення діяльності вчителя,ЗАБЕЗПЕЧТЕ в клас комп, проектор,дошка ,мережа І НЕ ПОТРІБНЕ ПЕРЕНАВЧАНННЯ. Вчитель - не дурень, розбереться!!!! І буде працювати відповідно до вимог сьогодення!!!! А так, дурна трата грошей!!!
Ірина
В3У8. Добирати й застосовувати демонстраційну наочність для оснащення класної кімнати, до уроків та інших організаційних форм навчання. А за чиї кошти????
Volobymyr Sill
..... ЩО за бажання чиновників від освіти , які МАЛИ БИ САМІ аналізувати тенденції в освіті і видавати рекомендації і посібники для вчителів? А для чого існує МОН, АПН, купа інститутів з розвитку , удосконалення , інновацій. і т .д і т. п. в навчанні і освіті?? Для чого ОІППО?? Для чого обласні , районні методкабінети ??? Агов, автори цього документу , поясніть !!!
Вчитель
Для Volobymyr Sill: погоджуюсь з кожним словом. Дякую за активну громадянську позицію.
Коментувати
Volobymyr Sill
"Трудова функція Є «Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації молодших школярів» (7 рівень НРК). Трудова функція Ж «Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті» (7 рівень НРК). Трудова функція З «Оцінювання результатів роботи колег – учителів початкової школи» (8 рівень НРК)." Знову якийсь печерносовковий маразм!!! З якого дуба вчитель повинен проводити "«Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті» (7 рівень НРК).??? Якого біса ?? Та ще й безоплатно ??? А чи за якусь мізерну платню. Скотиняки , чому пискливий артист ПРОДАЄ копії своїх творів ЗА ГРОШІ ?? Чому автори літературних опусів продають їх за гроші ? Чому якийсь пройдисвіт , реєструє патент , приміром , про кільцевий рух трамваю і отримує за це шалені гроші. А чому ВЧИТЕЛЬ ПОВИНЕН НА ХАЛЯВУ ДІЛИТИСЯ СВОЇМИ, роками напрацьованими , технологіями навчання ???? ЩО за бажання чиновників від освіти ,...
Студент
Підтримую Випускника. Інформатична компетентність учителя не прописана ніде, так ніби ми ще залишилися в совку і інформаційні технології навчання нам невідомі або в самому міністерстві засіли старі дідки і бабки, які не розуміють їх значення і що учні в багатьох випадках набагато краще орієнтуються в інформаційному просторі і краще вміють використовувати ІТ, ніж ті , хто їх вчить.
Володимир Мініч
Для Студент: Погано читали. Там є інформатична компетентність.
Випускник
Для Володимир Мініч: Читав, загальні фрази і більше нічого.
Коментувати
наталія
А що з "нестандартними" робитимуть? Ощасливили "букварів"!
Випускник
Про інформатичну грамотність ні слова. Бабки-пенсіонерки будуть писати листи і викликати батьків до школи, замість того, щоб створити електронний журнал і дати доступ батькам. Мабуть у МОН забули, що ми живемо в інформаційному суспільстві.
Небайдужий
Не бачу серед компетентностей: здатність проведення десятків конкурсів, здійснювати фото та відео фіксацію з подальшою обробкою у вигляді презентації. Хіба зараз це не головне в роботі вчителя? А де компетентність по збору грошей з батьків? Хоч би з директорами порадилися стосовно проекту, а то головне і не написали.
Лора
Знов бюрократизм б’є всі рекорди. Цікаво,хтось з діючих вчителів приймав участь в роботі над "проектом"?
училка
Для Лора: А толку? После "Дiти та папери" Вы ещё хочете принимать участие в этом цирке??? P. S. Нам сегодня объявили, что снимают 20%, надбавки за престиж профессии. С Новым годом так сказать! За то Гринвич с трибуны вещает на всю страну, что учителям опять поднимают зарплату...
&
Да врут безбожно. С зарплаты учителя вычесть налоги,оплату коммуналки( причём субсидии и льгот-никаких), и остаётся учитель в лучшем случае с 3000 грн. Офигенный социальный статус! Какой там дрес-код в одежде? ( Недавно статья была) Не " протянуть бы ноги"....
Тамара
Хтось може пояснити: навіщо це? Хіба до цього це не робилося?
Коментувати