Уряд затвердив план впровадження шкільної реформи

Документ визначає заходи до 2020 року, що необхідні для старту Нової української школи

Уряд затвердив план впровадження шкільної реформи

Уряд затвердив план необхідних заходів, що мають бути здійснені до 2020 року для впровадження шкільної реформи. Відповідне розпорядження було ухвалено на засіданні КМУ.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, документ чітко визначає заходи до 2020 року, необхідні для старту Нової української школи.

«Йдеться про запуск нових державних стандартів, друк сучасних підручників, запровадження концептуальних засад нової системи підготовки та професійного зростання вчителів, створення нової структури школи», – наголосила міністр.

У Міносвіти зазначають, що усі передбачені планом заходи є необхідними, аби виконати вимоги реформи.

Зокрема, йдеться про створення 3-річної старшої профільної школи, оновлення змісту освіти на компетентнісній основі, підвищення ефективності освітнього процесу, забезпечення рівного доступу до якісної освіти всіх учнів, незалежно від їхнього соціального статусу, території проживання чи національної належності, та перетворення української школи на важіль соціальної рівності.

Також передбачено розширення автономії закладів освіти у формуванні власних освітніх програм.

Окрім детального плану заходів до 2020 року, розпорядження містить візію змін, що будуть необхідні у період з 2020 до 2029 року.

Протягом місяця центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська державні адміністрації, які долучені до виконання плану, мають розробити свої документи, за якими вони працюватимуть для виконання розпорядження.

Освіта.ua
13.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель на пенсії
Знайшла на сайті КМУ цей документ. "Планов громадье". Проте мене цікавили виконавці - це, як правило, МОН і НАПН України. Оце так дива!!! Нову українську школу будуватимуть старі пердуни академіки-педагоги "епохи пізнього совка" та міністерська чиновнича братія, яка не змінюється з епохи Кравчука. Потішили й дибілізми - розробляти Концепцію приватної освіти буде... Буде.... Буде... УЦОЯО! Це ж "заведение-учреждение" займеться й курсами підготовки до ЗНО. Ну нарешті, відкрилися народу - спочатку самі ж готуємо за гроші до ЗНО, а потім самі ж і перевіряємо. Монополізують ринок репетиторства й гребтимуть гроші. Проте усьо законно! Так Гройсман прописав. Сюрреалізм!!! Кафка та Оруєл нервово курять у кутку. До речі, якось не долучили до бабла викидиша ДІНЗ - калічку ДСЯО!? Чи у них свої "потоки" будуть, прописані окремим Планом ? Гриневич - ганьба!!! Слава Богу, я вже рік як є стороннім спостерігачем руйнації освіти, й совіть моя чиста, а діточки, яких вивела в світ, згадують добрим словом.
Ірина
Скільки потрібно друкувати підручники? Проте їх немає в ПТНЗ.
Нина
НУ, тепер ховайся. Знов план про план щодо плану.
Вчитель
Вони вже достали своїми реформами