Уряд створив новий контролюючий орган для шкіл

Нова структура була заснована на базі непрацюючої Державної інспекції навчальних закладів

Уряд створив новий контролюючий орган для шкіл

Кабінет Міністрів створив Державну службу якості освіти України. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання уряду.

Нова структура була заснована на базі Державної інспекції навчальних закладів. Планується, що реорганізований орган буде контролювати дотримання якості освіти та освітніх стандартів в українських школах.

Нова структура засновується на базі Державної інспекції навчальних закладів.

Передбачається, що нова служба якості освіти матиме ширші повноваження ніж реорганізована інспекція, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.

У Міністерстві освіти, коментуючи створення нового контролюючого органу, зазначають, що єдиним плановим заходом державного нагляду щодо шкіл буде інституційний аудит.

Передбачається, що аудит має проводитись раз на десять років з метою оцінки якості освітньої діяльності закладу освіти, вироблення рекомендацій щодо її вдосконалення, а також приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, держслужба якості має стати ідеологічно новою структурою.

«Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, державний нагляд має перетворитись на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти», - зазначила міністр.

Разом з тим, вона повідомила, що законом передбачено, що служба отримує повноваження звертатись до судів з позовами про зобов’язання органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою усунути порушення та виконати вимоги законодавства в сфері освіти.

«Це має суттєво доповнити механізми забезпечення законності в управлінні школами і захисту їх інтересів», – запевнила Гриневич.

Освіта.ua
07.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Чому таке відчуття що нічого не змінилося? Може хоча б змінилися ті що збирають побори? та ні - ті ж самі...
Lana
А чим це відрізняється від т.зв. "фронтальної" перевірки (вона ж - атестація закладу освіти), яку здійснювали методисти? До суду можуть подати? На мера? Так у громади ж коштів завжди НЕМА.
ВЧФ
Невже ще хтось вірить у ці казки? Як завжди змінять тільки вивіску.
2017
Для ВЧФ: Контора будет бороться за "чистоту кадров".
Коментувати
Бадя
Тут "нєкоторим" не до шмиги, шо Бадя написав, шо РАБАМИ ВИ ПРИЗНАЧАЄТЕ СЕБЕ САМІ, - вже мінусів наставили. То хочу наголосити : По нашій землі не їздять Чінгісхани з ОлександроМакедонськими чи іншими поневолювачами-работорговцями і не арканять чоловіків і жінок репродуктивного віку. Якшо хто в залежність ( хай навіть і від влади начальника чи кредитора, чи роботодавця ) потрапляє, то в нашому історичному часі це справа ДО-БРО-ВІЛЬ-НА !!!
вчитель
Нещодавно спробував ознайомитись з планом роботи чергової сесії Верховної Ради України. Здається, такого плану немає (або нам його не показують)... Єдине, з чим можна ознайомитись, так це з порядком денним пленарних засідань, які відбулись: http://iportal.rada.gov.ua/meeting/awt А від вчителя будь-який перевіряючий в першу чергу вимагатиме наявності календарного планування на пів-року вперед і відповідності вичитаних тем цьому плану.
Бадя
Для вчитель: Вчителю, пам’ятаю, під цим ніком на цьому сайті завжди траплялися толкові коменти. То хочу нагадати : Календарне планування однаково складаєш на півроку наперед, а відповідність засвідчена твоїми записами у класних журналах В чому проблеми? І головне! Ти, без ризику для кар’єри і без шкоди для здоров’я, на абсолютно законних підставах можеш послати к хєрам собачим будь-якого перевіряльщика. Тільки варто цікавитися не роботою сесії ( читай - депутатськими розбірками ) , а результатами її діяльності - тобто чинними законами, підзаконними актами, а , особливо, - роз’ясненнями до них. Там добіса знайдеш корисного і навіть неймовірного. Бадя атвічає - очі тобі розкриються !...
Коментувати
жили-бачили
Ага, методкабінети, за задумкою, теж мали не перевіряти, а надавати "МЕТОДИЧНУ ДОПОМОГУ", і ШО в підсумку? Налетіли, "пошуршали", наїлись, напились, взяли в торбу і ? Думаєте, щось зміниться? ТОЙ САМИЙ ХОМА, ТІЛЬКИ В НОВИХ ШТАНЯХ!!!!
Бадя
Для жили-бачили: От Бадя спецом для отих, шо "лайкають" оце : " ...налетіли - пошуршали - наїлись - напились - ВЗЯЛИ В ТОРБУ..." Вам, колєги, не подобається ця феодальна традиція ? Так давайте її викорінимо к чортям ! Хто з вас готовий офіційно виступити проти хабарництва і корупції? Хто має ЗАДОКУМЕНТОВАНІ факти? Хто не обдєлається від страху і посвідчить у прокуратурі , а потім у суді випадки "взяли в торбу"?Притому, це не супургеройське кіно - виступити свідком. Це звичайний , рядовий громадянський акт.. А для Вчителя, наставника, вихователя і педагога - взагалі справа честі і професійної гідності, приклад ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ. Ану , колєги-вчителі, шо постійно скаржитеся на вимагання грошей, - кому стане хоробрості виступити (законними методами ) проти адміністративної сваволі? Є такі? Хто? Де? Альо, гараж! Нема ? А чого?... Страшно? З роботи виженуть? По печінках битимуть?......... Тоді, як ото діти у третьому класі казали : "Закуси козявкой і сиди не гавкай"
serj
Для Бадя: Грубо, але дуже правильно. Боїмося... Але погавкати (хоча б тут) хочеться. Тим більш, що не все воно таке чорно-біле, а в основному, блін, якось-такось закручено
Вчителька
Для serj: Та не закручено! Все зрозуміло! От піднімусь я і скажу так і так: ви, панове методисти- крахобори! Вам дарма платять зарплату, бо своєї першочергової функції-допомогти методично вчителю-ви не виконуєте, то для чого ваша структура взагалі ссе гроші з бюджету і т.д.! У висновку-хтось мене підтримає вголос, хтось-мовчки, а хтось кинеться "вилизувати" методичні сіднички, поливаючи мене образами! Діло скінчиться тим, що змусять мене піти з роботи, як найбільш активного "мітингуючого"! Всі інші замовкнуть, а "лизуни" ходитимуть з високо піднятою головою! Вже це проходили!!!
Коментувати
Владимир Белый
Думаю, що не варто бігти "попереду воза" ні з вірою, ні з недовірою. Краще відслідковувати чи дійсно новий і неупереджений механізм буде запропоновано, чи передбачає він (механізм роботи самої інспекції) власну службу відслідковування рівня дисципліни своїх же працівників, чи передбачені чіткі санкції за порушення не лише для закладів, а й для самої інспекції у випадку порушення норм тощо?
serj
Для Владимир Белый: Процитую Станіславського "НЄ ВЄРЮ"
Коментувати
Зоя Анатольевна.
Вот я не понимаю.Коллеги, нас хотят сделать учителями или рабами? Одно понятно, власти нужны тупые рабы.
Бадя
Для Зоя Анатольевна.: Рабами або ким іншим ви РОБИТЕ СЕБЕ САМІ.
Коментувати
Валя
А профспілки мовчать!!! Хай їм грець.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Оксана Гой
З нового закону випливає, що атестувати ВЧИТЕЛЯ З ВИЩОЮ КАТЕГОРІЄЮ буде ...зоотехнік або дорожник за фахом, який став головою ОТГ. І , до речі, склад комісії на призначення директорів шкіл теж буде він.
св.павло
гарно підмітили. Нічого не маю проти "зоотехніків", "дорожніків". Але от ті, хто вчора пас овець чи крутив коровам хвости, будуть поважно, оцінюючи поглядом, сидіти у комісії. Типу, бувший сварщик-алкаш став "великим начальством" і повчає, як на світі жити. Зроби з Івана - пана, ось і все. Багато таких персонажів є і їх одразу видно.
Валентина
Чому Ви так знаважаєте людей цих професій? Ви що вища каста?
Бадя
Нє, воно не вища каста, воно (оте, шо під ніком "св.павло") переїло телевізійних політичних дебатів і обізлилося на весь світ
Коментувати
Ruslan Kuznetsov
А контролюючий орган на цей контролюючий орган, коли плануєте створювати? Що, немає куди грошей дівати?
св.павло
оце так зміни, оце так рехворма. Ви, що за дурнів нас маєте?
Игорь Соломонов
І на цьому вся реформа і закінчиться...
Ольга
"Мітлу" назвали "віником"...????А мести буде по старому ... ????Раніше була атестація школи, тепер- аудит. У чому різниця??? З реорганізованої державної інспекції зробили державну службу... Ще й, напевне, з тими ж старими-новими кадрами, та ,тільки, з оновленими більшими зарплатами... Такі зміни кому потрібні??? Школі??? Ні. Учням? Ні. Вчителям? Ні. У школи тих службовців відправити слід,щоб ПОВЧИЛИСЯ, бо вже з жиру бісяться-переливають з пустого в порожнє...
serj
ДЯКУЄМО вам, за новий і, безумовно, суперпотрібний орган. Нарешті нас проконтролюють! А то ми вже від цієї БЕЗКОНТРОЛЬНОСТІ та БЕЗЗВІТНОСТІ шаленіємо. Може ще й кілька нових звітів разом придумаєте?????
Євген
Для serj: Чому може - точно придумають!
Коментувати
unforgiven
Якість освіти від їхнього аудиту кращою не стане. Бо в класах залишиться по30 учнів, які навчатимуться без підручників в кабінетах з морально і фізично застарілим обладнанням, за навчальними програмами, які змінюються щороку. Спочатку потрібно створити необхідні умови плюс аудитори повинні мати досвід роботи вчителя не менше 10 років.
35 років стажу
Для unforgiven: вони 10 років в школі працювали, але 30 років тому. Але повірте, 30 років тому в школах було зовсім по-іншому
Коментувати
Наталя
і знову КОНТРОЛЮЮЧИЙ ОРГАН!!!!! Хай ті контролери йдуть в школи, працюють з дітьми і батьками, а не контролюють контрольованих і абсолютно залежних (від усіх і всього) вчителів. Хай підкажуть, де брати гроші на їх "оглядини", хай не тільки скажуть де треба змінити, а за які кошти? Хай не ходять, як індики по школах (перевіряльники), а й принесуть кошти в школи, допоможуть ремонтними бригадами, буд.матеріалами.... А вже тоді ми, школи, проконтролюємо їх роботу і дамо оцінку цим "контролерам"!
Родион
Невже в нашій багатій українській мові, за яку так ратують чиновники-лжепатріоти, не знайшлося замінника іноземному слову "аудит"? Хоча суть цих "аудитів" мабуть залишиться наша: з перевіряючими-неуками, блатами, столами, торбами, конвертиками.
Оля
Аудит.... навіщо? Навіщо вголос говорити про зміни, якщо їх не буде?
Няня
А скільки після цього "народиться" аудитишок.... І цей багатодітний орган потрібно прокормить. А ми хочемо підвищення зарплат....