МОН: не всі учителі миттєво сприймуть зміни

При впровадженні реформи МОН планує зосередитись на підтримці агентів змін

МОН: не всі учителі миттєво сприймуть зміни

Впроваджуючи реформу «Нова українська школа», Міністерство освіти має зосередитися не стільки на боротьбі з тими, хто чинить опір, а на підтримці агентів змін. Про це, виступаючи на Міні-EdCampKyiv «Без довіри нема освіти», сказав заступник міністра освіти Павло Хобзей.

«Завжди, коли починаєш зміни, є агенти змін, які підтримують, є ті, хто чинить опір, є ті, хто чекає і дивиться, до чого це все приведе. Але в нас немає часу і ресурсу боротися з тими, хто чинить опір. Наше завдання – підтримати тих агентів змін, які роблять, і разом з ними боротися за ту частину, яка визначається», – наголосив Хобзей.

Він також зауважив, що зараз необхідно перенавчити 22 тисячі вчителів, які у вересні 2018 року візьмуть перший клас Нової української школи.

За словами Хобзея, у міністерстві добре розуміють, що не всі з цих учителів миттєво сприймуть зміни.

«Ми усвідомлюємо, що не всі одразу зміняться, але реформа піде, якщо хоча б 30 відсотків педагогів діятимуть відповідно до концепції Нової української школи. Тоді буде зрушення. І таких вчителів ми підтримуватимемо, щоб разом впроваджувати зміни. Адже ми чудово розуміємо й те, що якщо вчитель не зміниться, то вся наша реформа залишиться лише на папері», – підкреслив заступник міністра.

Освіта.ua
04.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любомир
Реформа в Норвегії: в класі - не більше 20 дітей, якщо в населеному пункті є 5 дітей шкільного віку - відкривається школа. У Фінляндії до 6 класу оцінок не виставляють, програма дуже легка, в перших класах - 1-2 уроки на день, фізкультура - кожен день, харчування і повне забезпечення учнів 1-6 класів від олівця до індивідуальних планшетів + харчування за державний кошт. Учителів набирають не за рівнем успішності в школі, а за рівнем придатності працювати з дітьми (спеціальні психологічні тести). Всяка реформа потребує не просто коштів, а ВЕЛИЧЕЗНИХ КОШТІВ. А в нас - все перевести на госп розрахунок, добити до кінця село (шляхом закриття шкіл) - форпост українства, звичаїв і традицій, тому, що заселені сусіди з пн-сходу в село не підуть (мало развлечений, а работьі - много!). Автобуси- Школярики: 1. без супроводу 2. часто ламаються (а діти мерзнуть...) 3. В "чужих" школах діти голодні (вдома на великій перерві щось перекусить) 4. У 5 кл. - 5 уроків, а 9 кл. - 7 укорів (діти, як безпризорні) ...
вчитель
У Японії підручники і структура програм незмінні протягом трьох десятиліть. Тільки перевидаються. Ця реформа нагадує мені недобудований будинок, який кожна нова "БРИГАДА" на добудовує, а починає з того, що зносить все до фундаменту. А винний у всьому вчитель. ПЕРЕНАВЧАТИ хто буде????? Той. хто школу й в очі не бачив? Або бачив у вікно лексусу, прїжджаючи мимо...
Sergik
Якби ж ця реформа хоча б на відсотків 50 мала здоровий глузд...
Николай Хмеленок
Бізнес на підручниках (Для кого пишуть підручники англійської мови?) З деякого часу в Україні англійська мова в обов’язковому порядку вивчається з першого класу. А в другому класі діти заявляють, що вони ненавидять англійську мову. Вони не вміють ні читати, ні писати, ні розмовляти по-англійськи. https://kievforum.org/showthread.php?t=70383
Андрій
Для Николай Хмеленок: Мало того, що підручники "авторів" карпюк, несвіт, самойлюкевич (на написання з великої літери ці прізвища не заслуговують, оскільки внесли вагомий внесок в знищення освіти в країні) містять величезну кількість методичних, лексичних, граматичних помилок! Мовчу про відсутність вправ для адекватного навчання читання в 1-2 класах, незначну кількість вправ для закріплення граматичного матеріалу непослідовність і нелогічність подання матеріалу, про слова і вирази, які ніде реально не знадобляться, про неможливість навчити по таких книгах висловлюватися по темам. Ах, які такі-сякі були підручники Плахотника, особливо для 1 класу, по яких навіть баран міг навчитися читати!
Андрій
Для Николай Хмеленок: Більше того, пані Карпюк вже вкотре перевидає одні й ті ж самі "підручники", змінивши шрифт, малюнки і, помінявши місцями теми та вправи. Навіть діти, порівнюючи, сміються. Постійні бутафорські зміни програм та навчальних стандартів МОНом + видавництва + "автори"+ невчасне і не в повному обсязі надходження посібників в школи= МАФІЯ і КОРУПЦІЯ. А те, що це робиться вже не перший десяток років свідчить про те, що всі ті, що приходили до влади тримають один курс - на самозбагачення, знищення освіти і виховання стада!
Коментувати
Volobymyr Sill
" Нова школа", - прорік Хобзей і підписав наказ про ще один , ...надцятий конкурс ( як завжди , добровільно-примусовий) "Стежками Каменяра".
андрій
Про які реформи йдеться? у сільських школах ні комп’ютерів, ні інтернету, ні підручників небхідних, нічого....Що б нагадувало про "Нову школу"....Господи, дай їм розуму... тим міністрам!!!!!!!!!!!!!!!!!
феміда
на пенсію, савок, савдепія, профанація,"хвороба" назва реформ!
Родион
ЦИТ: "не всі учителі миттєво сприймуть зміни". Це дійсно так: не всі ще втратили здоровий глузд і, тверезо оцінюючи ситуацію, розуміють до чого ведуть ці "реформи".
unforgiven
Не дивно... Адже концепція не забезпечує вчителям ні нормальних умов праці, ні достойної зарплати, не захищає їхні права, а лише зобов’язує виконувати всі забаганки освітніх чиновників, які часто суперечать не тільки стратегії освітнього процесу, а й здоровому глузду...
вчителька
І що цими словами, пане Хобзею, ви хочете сказати? Я, особисто, вважаю, що на 90% ця реформа-мильна бульбашка! (Вибачте, але рівно стільки там здорового глузду, виходячи з реалій сьогоднішньої школи)! І у вас (реформаторів, агентів змін) немає часу і ресурсу зі мною боротися? Я-звичайний вчитель з 20-річним стажем! Навіщо зі мною боротися? Переконайте мене в "мудрості" ваших змін і все..................
Реформаторам
Поки не буде хоча б якоїсь відповідальності учня (батьків) за поведінку і навчання, а тільки відповідальність учителя, то сенсу у реформах взагалі нема. Щойно учитель не так подивився, не таку оцінку поставив - їдуть у відділ освіти скаржитись або роблять сенсацію на телебаченні. Буде якась відповідальність учня (батьків)?
Olga Tkachova
Для Реформаторам: Цілком підтримую, реформа повинна здійснюватися з усіх сторін, а не, як завжди, все скидають лише на одного вчителя.
ЙЙЙ
А у відділі освіти крайнім зроблять вчителя і директора, замість того, щоб батькам вказувати на недоліки у вихованні(((
Коментувати
VV
Головне не відбити бажання у тих хто ще намагається навчати. А то складається враження що все до того і іде…
Наталя
Для VV: Згідна з Вами. Бо у учнів вже таке бажання відбили новими програмами, навіть у тих, хто ще не так давно вчився із задоволенням.
Коментувати
Учитель
Що конкретно ви, панове, хочете змінити у вчителеві? От читаєш - "реформа, реформа", а що конкретно ви маєте на увазі, ви самі хоч розумієте? Що я в собі повинна змінити? Працювати більше, ніж я працюю - фізично не можу, готуватись до уроків якось по-інакшому - не буду, бо звикла це робити добросовісно. Що діти не хочуть вчитись - чи тільки моя вина? Може технічно забезпечите школу - сумніваюсь. Можє гідно заплатите вчителеві - не вірю! От вам і реформа.
Olga Tkachova
Для Учитель: Отак воно усе в нас і робиться. Десь там зверху вирішують: все, давай по-новому, а ти тут на місці крутись, як хочеш. І не забудь прозвітуй, а то робив чи не робив, а фото на сайті обов’язково має бути. І тоді усі раді й задоволені: так, реформа пройшла. Сумно(
Коментувати
Іра
Реформатори! Ви коли були в звичайній школі? Соромно за вас.
Людмила Бомба
перш ніж говорити про реформи подивіться в яких школах навчаються наші діти і якє матеріальне забезпечення. А реформи в нас любі просувають! Добровільнопримусово!А якщо уже дуже відверто, то нічого нового я в цій реформі не бачу! Перечитайте мудрого вчителя всіх вчителів Василя Сухомлинського і не треба ходити по ,,заморських краях,,.
Ксенія
Інтерв’ю директора департамента освіти, про уроки в школі. Хто може пояснити, про що мова? ???????????? https://plus.google.com/u/0/photos/photo/111640338382213097579/6495111486615723442
Юля
Народ, а вы не задумывались почему у этих всех горе-реХформаторов фамилии кричащие? Сплошные Шариковы......