Школам нагадали про фінансову публічність

Адміністрації шкіл мають оприлюднити інформацію про надходження та витрати навчальних закладів

Школам нагадали про фінансову публічність

Адміністрації українських шкіл мають оприлюднити всі фінансові надходження та витрати навчальних закладів. Про це повідомляють у Міністерстві освіти.

У відомстві зазначають, що усім підрозділам управління освітою на місцях доручено після 1 грудня провести моніторинг виконання школами вимоги закону «Про освіту», яка стосується прозорості та інформаційної відкритості.

Насамперед йдеться про оприлюднення на сайтах шкіл або їх засновників звітів про всі фінансові надходження та витрати закладу – незалежно від того, чи це бюджетні кошти, чи благодійні внески батьків.

Також у Міністерстві освіти нагадують, що за порушення законів «Про доступ до публічної інформації» та «Про відкритість використання публічних коштів» передбачена адміністративна відповідальність.

Освіта.ua
01.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
сам знайшов http://centr.cv.ua/wp-content/uploads/2017/12/1_9-650_1.pdf
Сергій
Де можна прочитати цей лист МОН який зобовязує РУО провести моніторінг? Хочу послатися а цей документ у своїй заяві.
Віктор
Для serj: Що ж ви такі лохи, що навіть тонер з РУО збити не можете?! Школа без сайту зараз - це просто КЛОАКА, її розігнати за день потрібно!! В якому районі така фігня? Дзвоніть на гарячу лінію МОН,а не стучіть по клавішах!
Бадя
Для Віктор: Бадя - за !
Коментувати
Бадя
За чотитри тижні єдина відносно нормальна стаття так на тобі : посипалися ІДІОТСЬКІ КОМЕНТИ! Мова про "оприлюднення", публікацію інфи про надходження й витрати коштів. Не для КРУ, а для громадськості. " Заноси в районо".... Внески батьків у районо заносите ? У когось докази є? Хтось це в суді засвідчить? Ніхто ? Жилка тонка ? Тоді мовчи та диш. ... І нарешті : Якшо ви боїтеся грошей, якшо ви не здатні ними розпоряджатися, не можете їх витратити з користю, якшо ви ще і злодійкуваті, то вам будь-яка звітність то є кара небесна. Якшо ж у вас із грошима і їх освоєнням порядок, то байдуже вам до звітності......Нарешті, то, шо дехто із вчителів "ЗА СВОЇ ГРОШІ" купує наочність і те де, або сайт відкриває, так то або з головою у такого вчителя шось не те, або сумління нечисте.... Ну, а коли хто ниє, шо не маємо, мовляв, взагалі доступу до батьківських внесків, то я скажу : усе у ваших руках, друзі, включно із сракою вашого директора..... Якшо ви гідні і сильні , звісно....
Миро
Ось тобі , бабцю, і Юрі’в день!! Бабок не дали, а звіт давай!! Рехформи по Хобзеівськи!!!
Бадя
Для Миро: Ти пишеш : "реХформи", виявляючи таким чином глибоку зневагу до цього процеру взагалі. Чи не так? Нагадаю : реформа освіти - це не для ватяних голів основної маси нашого учительства.
Коментувати
gaslo
Забрихалися ой забрихался. Що вони будуть класти на сайтах, коли мзду змушені приносити до районо? Якщо хотіли чесно. Тоді спеціальний рахунок. А батькам дайте можливість самим вирішувати. Будуть вони переводити гроші, чи ні.
serj
Сайт створи на добровільних (майже, з допомогою чарівного пенделя) засадах. За ті ж гроші підтримуй, наповнюй. Відвідуваність - 2 на день (рахує й тебе ж, як заходиш), інакше було б нуль:) І за БЕЗКОШТОВНУ роботу нас ще й роз... (любитимуть)
serj
Звітуйся за кошти, якими не розпоряджаєшся. Чи вже десь є управління (відділи) освіти, які передали право розпоряджатися фінансами на школи??? А то у нас тонер заправити нема за що, і де брати кошти - ХЗ (велике питання)
Віктор
Для serj: Що ж ви такі лохи, що навіть тонер з РУО збити не можете?! Школа без сайту зараз - це просто КЛОАКА, її розігнати за день потрібно!! В якому районі така фігня? Дзвоніть на гарячу лінію МОН,а не стучіть по клавішах!
Віталій
Для Віктор: Така ф..., вибачте за термінологію, в багатьох загальноосвітніх закладах районів. Ви можете самі в цьому переконатись промоніторивши ситуацію, наприклад, на основі даних ІСУО (я так зрозумів з коментарію, що Ви не л?х і вільно орієнтуєтесь в освітній сфері країни чи можливо свого регіону). Бо, наприклад, в нашому районі катастрофічно не вистачає грамотних фахівців інформатики (а саме вони відіграють одну з основних ролей у формуванні інформаційної політики закладу освіти). Вибачте, але я не беру до уваги вчителів інформатики із стажем роботи 25-40 років так як вони часто навіть психологічно не налаштовані на роботу з матеріалом для наповнення сайту. Я вже не говорю про його створення чи підтримку. Щодо "збивання" з відділу тонера, то "респект і повага" Вам за таку методику. Переконаний, що у Вашій школі є Все". Ми, наприклад, перед відділом підіймаємо питання забезпечення меблями, технікою, капітальними ремонтами, тощо і, як наслідок, дріб’язкові потреби вирішуємо самі.
Коментувати
Адміністратор
Хто б ще нагадав Міністерству про фінансову публічність коштів, які виділяються на реформи, друк підручників, оновлення програм і т.д.
Illya Olefir
Для Адміністратор:... і Міністерству освіти і науки також.
novator
Тиждень тому "хакери", мабуть для свого удосконалення,зламали шкільний сайт. Для його відновлення потребується час і немалі гроші,яких у школи не має .І то це у кращому випадку.Мало головного болю,тепер ще й адміністративна відповідальність.Ой-йо-йо-йой !
Коментувати