Держава буде контролювати якість шкільної освіти

Регіональні філії Державної служби якості освіти займуться контролем якості освітніх послуг

Держава буде контролювати якість шкільної освіти

Однією з важливих новацій закону «Про освіту» є створення Державної служби якості освіти. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, децентралізація коштів та повноважень має призводити до централізації контролю якості.

«Це тренд сучасних децентралізованих систем. При децентралізації ми можемо мати великі різниці в якості, тому цей фактор повинен врівноважуватися. Для цього Закон передбачає створення Державної служби якості освіти, яка матиме регіональні представництва на місцях» - повідомила Гриневич.

Вона наголосила, що регіональні представництва Державної служби якості освіти займатимуться контролем якості надання освітніх послуг.

Освіта.ua
23.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євген Рибитва
Спочатку хай проконтролюють якість вищої освіти - лишать ліцензій значну частину "вишів" (а в деяких прикриють "контракти"). А потім, можливо, в школі виникне мотивація до навчання. Без мотивації навчання не буде ніяких реформ. Самі спочатку поєднали освіту з бізнесом, дискридитували вищу освіту, набираючи будь-кого (особливо на контракти), а тепер не можуть знайти крайнього. Замість опорних шкіл краще б зробили відбір до першого класу, спецшколи для тих, хто не пройде відбору (ЗПР, дебіл і т.д.), а то як дитина може вчитись, то їй ще й о 6-ій ранку вставай, щоб не запізнитись на автобус.
Євген
Все правильно сказано. Для децентралізації та якості освіти мало бути створене агентство незалежне від МОН. Тому МОН заблокувало роботу демократично обраного агентства, а тепер саме створило комісію, яка вибере членів, у "незалежне від МОН" агентство. МОНоцентризм, плагіат, знищення залишків освіти та науки на марші.
Witalina
Якість освіти великою мірою залежить не від вчителя,а від інтелектуального рівня БАТЬКІВ,тобто від підбору учнів, І якщо не має в дитини здібностей, бажання вчитися - нічого не допоможе .В одного вчителя різні результати в залежності який це клас А,Б.В.чи Г. І ніякі опорні школи не навчать тих,ХТО НЕ МОЖЕ і НЕ ХОЧЕ, А все інше демагогія!
алекс
а у нас в освіті корупції немає. якщо ви даєте конверти та накриваєте столи то ви і є корупціонери. ганьба вам!"(((((:
вчитель
От і дочеались нового витка корупції, лише пренаправили грошові потоки.
Родион
Блат, зв"язки, кумівство. Торби, столи. конвертики. Все це від імені держави. Чи змінеться щось? Мабуть ні, якщо незамінні, в черговий раз перефарбовані динозаври залишаться на своїх місцях.
марія
Для Родион: слово 《зміниться》 пишeться у корeні з 《и》
Родион
Для марія: Спасибі, неуважність підводить. Але і Ваше ім"я пишеться з великої букви.
вчитель
"12" балів , Родіоне!!!
Коментувати
Геометрія
Чому "буде контролювати"? Тобто зараз ніхто не контролює шкільну освіту? Краще б у назві написали "продовжить контроль" і нічого нового. Оце новина!
Serg
Ті самі яйця, тільки з другого боку... Через об’єднання територіальних громад мають зникнути районні відділи, це ж неподобство...
та ну?
І хто ж це назве себе "державою2? Знов напищені тьоті з методкабінетів?
вчителька
Про яку якість шкільної освіти сьогодні ми можемо говорити? Ще Горацій стверджував, що навчати дітей мають КРАЩІ представники суспільства! А у нашому суспільстві учителя нахилили так низько і вже так довго, що він і світа Божого не бачить, а розумна молодь при такому відношенні в пед.вузи не піде. От і маємо проблему, яка не розв’язана і ніякі "контролюючі" тут не допоможуть!!!
ВЧФ
Не може бути якісної освіти у відсталій корумпованій країні! Це розуміють у високих кабінетах! Але треба робити якісь рухи для окозамилювання! Та і влаштовує їх такий стан освіти, бо на напівграмотних простіше одягнути ярмо!
Олекса Позняк
Якість шкільної освіти у більшості шкіл буде низька. І не тому що учителі погані, а тому що у класі в кращому випадку вчаться 2-3 учні. Вишів стільки наклепали що пройти поріг можна простим вгадуванням і стати студентом Міжнародної Академії села Великі Гарбузи. Немає у учнів бажання учитись, класи переповнені - 35 учнів у мене в кожному класі, обладнання ніякого, атестат видадуть усім...Повірте мені, я спілкуюсь з іноземними учителями, наші педагоги в масі дуже фахові, але якщо учень за рубежем рветься до освіти,витягує з учителя знання , то нашому учню МОН і Кремень створили усі умови щоб ребьёнок не вчився.А якщо у класі 2-3 хулігани - не буде учитись і відмінник - вони просто не дадуть провести урок. Кремінь і МОН настрополили батьків проти учителів, розбестили дітей і зробили винуватим учителя.Недолугі реформатори вважають що закрутивши гайки учителю можна щось вирішити.Учителі й так працюють на межі.Ще трохи -плюнуть і підуть.Залишаться ті кому плюй межиочі- дощ іде
Валентина Покришова
Для Олекса Позняк: Цілком підтримую.
Коментувати
Олег
А хто надсилає листи до районних методкабінетів?...
1
А держава, крім контролювання, нічого іншого, можливо, корисного робити не збирається? Ну тоді, яка держава, така якість всього. А система освіти - то сюрреалістичний фарс.
Якість
Нехай забезпечать вчителя всім необхідним, щоб створити умови для якісного викладання, а то коштів на школу - 0, але якість давай, ще й контролювати будуть. І так кожного разу: контроль адміністрації, перевірка райво, облуон і кого тільки завгодно. Давай, показуй, роби... на пальцях, на дошці, крейдою, а ми перевіримо. Треба ще ввести структуру, яка б перевіряла перевіряючих. Орієнтуємось на Європу!!??
Володимир
Контроль повинен бути на всіх рівнях - лише за цієї умови буде порядок в країні.
--------------------
Для Володимир: но каким образом осуществлённый?
вчителька
Для Володимир: Дійсно, контроль потрібен, АЛЕ такий, щоб "не в брів, а в глаз"! А сьогодні цих клоунів-контролерів, як собак і кожний зі своїми "відхилиннями".Доки "задовольниш" ту армію примхливих посіпак, то і навчати ніколи!!!
Коментувати
Дайош якість!
Навіть відомо, хто централізовано контролюватиме цю "якість" - превелебний злодюжка Лікарчук зі свого ЦЕНТРАЛЬНОГО МЕТОДИЧНОГО КУРНИКА
unforgiven
Щоб підвищити якість освіти, держава повинна спочатку створити сприятливі умови для її отримання, а вже потім проводити контроль.
Володимир
Для unforgiven: для отримання освіти чи для надання знань???
unforgiven
Для Володимир: І те, й інше...
Коментувати
Тамара
У вересні місяці батьки давали згоду на психолого-логопедичні обстеження дітей 1-2 класів. Ми, класоводи, розповідали батькам, що приїдуть обласні спеціалісти, проведуть діагностику, дадуть рекомендації. Батьки давали письмову згоду. Сьогодні вже листопад. Ніхто з дітьми не працював. Випадково дізнаюся, що вже є звіт про проведену роботу у відсотках і дано рекомендації. скажіть, будь ласка, що змінилося? Це реформи? Це реальна допомога нашим дітям? Як була паперотворчість, так і залишилася?
олена
не хвилюйтеся, шановні, методкабінетики ніде не дінуться, будуть так само слати листи та накази (частенько в свинячий голос) та запевняти що паперотворчості "стає менше", надавати інформацію в "хмарках", , та всеодно вимагати паперовий звіт, не дивлячись на постанови кабміну та ін. всеодно (це вже нам в відділі освіти!!!! пообіцяли) проходити МІКРОРАЙОН!!!!!!!!!!!!!!!!! "А ВОЗ И НЫНЕ ТАМ" ще довго-довго тягтиметься. СУМНО І ПРИКРО, ТА ПОДІТИСЯ НІДЕ
Я
Ага, у 5 і 6 класі з інформатики, де вже другий рік нема підручників, а держава не кує і не меле...