Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Усіх директорів шкіл переведуть на строкові угоди
Усіх директорів шкіл переведуть на строкові угоди

За словами міністра, термін строкових трудових угод не зможе перевищувати шести років

Усіх директорів шкіл переведуть на строкові угоди

Міністерство освіти запропонує перевести усіх директорів шкіл на строкові трудові угоди, термін яких не зможе перевищувати 6 років. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, відповідаючи на запитання журналістів щодо конкурсного призначення директорів.

«У нас сьогодні директори працюють на різних засадах. Є ті, які працюють на засадах строкового контракту, і є ті, які працюють на безстрокових трудових угодах.

Під час впровадження закону всіх директорів, які працюють на безстрокових трудових угодах, ми запропонуємо перевести на строкові трудові угоди на найбільший передбачений термін – 6 років. Це й буде вважатися їхньою першою каденцією», - зазначила Гриневич.

Разом з тим, вона повідомила, що для тих директорів, які сьогодні перебувають на строкових угодах, це буде вважатися їхньою першою каденцією.

Також міністр наголосила, що питання компетентності вчителів і директорів є дуже важливим.

«Ми можемо написати чудові стандарти, розробити методики викладання, працювати над пропозиціями з підвищення кваліфікації вчителів, давати можливість добровільної сертифікації і робити надбавки, але якщо директор школи на місці не буде сповідувати наші цінності і якщо вчителі не будуть творчо впроваджувати ці нові методики, у нас не зрушиться реформа», - сказала Лілія Гриневич.

 

Освіта.ua
04.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Чи має право людина у минулому з умовною судимістю бути директором школи? На якій підставі директор має право звільнити вчителя з його основної посади, які мають бути підстави на це?
Ольга
А ми, навпаки, страждаємо у своїй школі і чекаємо, поки нашого молодого "ставлєнніка" десь заберуть, бо вже життя немає. Ще 12 років його "правління" не витримаємо, й так за кілька років більше половини кадрів просто втекло від знущань...
Галина
Згодна, що шість років, а потім знов конкурс. Але не згодна, що тільки два строки. Чому міністри безстроково, президенти скільки хочеш. А директори тільки 12 років? У нас молодий директор - беручкий, толерантний, досвічений. У 42 роки я вважає у нього, ще будуть сили, щоб займати цю посаду.
Просто так
Цікаво . Хто ж це так гарно знищує коментарі ? Написала про те як директор школи залила школу , як не ходить на уроки і коментар десь тю - тю . Невже така є і себе впізнала
Олeся
Для Просто так: нихто не знищував Ваш комeнтар, Ви його розмістили на російському варіанті сайту, там він і є. В усьому вбачати світову змову проти сeбe - цe риса національного мeнталітeту?
Коментувати
маряна
Все чудово. Нашим учням дали дуже великі привілеї, всі учні та батьки знають свої права та не знають своїх обов’язків. Батьки переконані, що їхніми дітьми мають займатися всі крім них самих. За все відповідає школа , а від батьків одне незадоволення. Якщо наше міністерство так старається переймати закордонний досвід то нехай дозволять вчителю бути вчителем , а не нянькою.
вчитель
Себе з початку треба перевести на 6 років!!!!!!!!!!!!!!!
Вчитеь
Хто більше принесе кадровій комісії, того і залишуть на посаді. Ось і вся мораль цієї басні.
Богдан
Для Вчитеь: Так є зараз на різних рівнях керівництва освітою. Але як каже давня приказка - "Так завжди не буде". У Львові з шести районних відділів освіти зробили три, об’єднали по два райвідділи в один. Ніякого ефективності від такого об’єднання, поки не зміняться підходи, функції управління освітніми закладами. Взагалі райвідділи освіти, у обласних центрах, не потрібні, вони зайві. У районних центрах області, у подальшому теж стануть зайві, їх функції виконуватимуть структурні підрозділи об’єднаних територіальних громад. Погоджуюсь з Вами, що зараз діє принцип "Хто більше принесе начальнику відділу освіти, того і залишать на посаді". Сподіваюсь і цьому прийде скоро кінець.
Коментувати
Василина
Чи мають право директора звільнити з посади та запропонувати взяти участь у конкурсі на вакантну посаду директора? Директор працює на безстроковій угоді.
директор
Важко працювати і директором і вчителем ,але ж потрібно. За 8 років директорської роботи не пропустила жодного уроку, маю гарний колектив вчителів, батьків, учнів. Хочу сказати ,що 6 років це малий період для об’єднання колективу, для опізнання роботи з документами,для співпраці з спонсорами,і т.д. Подумайте над цим !
Дырехтор
Для директор: для опызнання з документами... да дывсвытыльно малый срок для такого дырехтора
Богдан
Для директор: Дуже приємно, що у вас гарний колектив вчителів, батьків, учнів. Ви кажете, що 6 років замало для опізнання роботи з документами і тому подібне. Тоді президентові чи прем’єр-міністру взагалі виходить мало часу, у них менший термін. Кадровий потенціал потрібно готовити заздалегідь, керівник має бути освіченим, готовим до виконання обов’язків. А завдання конкурсної комісії обрати таку людину керівником, а не керуватись принципом хто більше дасть грошей за призначення. Двох-трьох місяців достатньо до адаптації до нових обов’язків, головне - добрі наміри і бажання працювати для блага дітей.
Коментувати
Людмила
на підставі чого переведуть? Закон зворотньої дії не має!!!
Богдан
Для Мирослави: Дуже важливо, що суспільство, люди очікують від Учителя, а не що ми хочемо від суспільства. Люди, батьки, матері сподіваються, що їхні діти у школі отримають якісні знання, які їм згодяться у житті , навчанні у ВНЗ, у праці тощо. Учитель від суспільства не хоче абсолютно нічого. Учителю чиновник від влади має забезпечити належні умови праці та достойну заробітну плату. Який сьогодні Учитель, таке і є суспільство. Бідний вчитель - бідне суспільство, у багатій країні.Погляньте на достойне ставлення до вчителя у розвинених країнах, і вам стане ясно і зрозуміло, завдяки чому ці суспільства успішні.
Мирослава
За 40 років роботи в школі,мені приходилося працювати з п’ятьма директорами,і тількіи один з них дозволяв собі пропускати уроки.Більшість навіть не дозволяла собі запізнюватися на урок.І від заміни не відмовлялися.Я вдячна своїм директорам!!!!Порядним,відповідальним,які вболівали за свою роботу,підтримували молодих . А взагалі,дуже сумно читати коментарі,де поливають брудом колег.Якщо ми,вчителі,все узагальнюємо,робимо висновки про всіх,то ЩО МИ ХОЧЕМО ВІД СУСПІЛЬСТВА????
Богдан
Реформа в освіті не зрушиться з місця, поки навчальними закладами (дошкільними, загальноосвітніми, позашкільними) будуть старі, пенсіонери- керівники радянського штибу. У Львові близько половини керівників навчальних закладів - пенсіонери, де їм до творчого впровадження нових методик. Цінність для багатьох з них - матеріальна вигода, надбавки за престижність праці, за великий педагогічний стаж, за складність і напруженість у роботі (!). Керівник навчального закладу має бути обраний конкурсною комісією, а тоді тільки управлінню освіти укладати з новопризначеним директором строкову трудову угоду. З керівниками-пенсіонерами укладати трудові угоди недоцільно, потрібні нові, високоморальні керівники, такі люди є у кожному колективі.
Мирослава
Для Богдан: Чому Ви вважаєте ,що вчитель-пенсіонер не може творчо працювати????Є такі вчителі -пенсіонери ,що варті двох молодих! НЕ можна узагальнювати. Є різні вчителі серед молодих і серед пенсіонерів.І так було у всі часи! В часи моєї молодості,досвідчені вчителі гудили молодь:безвідповідальні ,ось ми..... А тепер - навпаки!
NN
Ви дійсно впевнені, що "творче впровадження нових методик" це справа керівника, а не вчителя? Якщо для Вас "матеріальна вигода" не має значення, чому не йдете працювати керівником на громадських засадах? Що стосується надбавок, а Ви від них вже відмовились? Країна вже переживала період, коли керівників обирали члени колективів. Зараз про це не згадують, а жаль - через 3 роки залишились працювати директорами шкіл близько 3%. В нашій школі обраний таким чином директор пропрацював майже 2 роки, потім кинув цю справу. Хоча і вчитель був талановитий, і підтримка колективу була повна, але це різні професії - вчитель і директор. До того ж відповідальність зовсім інша, а різниця у зарплаті вчителя вищої категорії і керівника зовсім незначна, мізерна. Бажаю Вам перемоги на конкурсі.
Богдан
Для Мирослави: Є багато досвідчених творчих вчителів, які уміють і знають як подати тему предмета, зацікавити учня до сприйняття матеріалу. Це досвід і освіченість вчителя, його уміння працювати з дітьми.Честь і слава Вчителю! Щодо вчителя-керівника навчального закладу, тут потрібні навички щодо роботи з дорослим персоналом, уміння вирішувати господарські, технічні питання. Узагальнювати тут не можна, тут потрібно говорити про конкретного керівника. Але якщо за 15 років керівництва директор дбав про власне збагачення, не проводив занять, а мав педагогічне навантаження, висока плинність кадрів в установі, то як це назвати?
Коментувати
N
Я представляю бешенный конкурс успешных менеджеров, которые мечтают стать директором школы и получать 4800 грн. ( ставка "грязным"), сейчас даже педобразования не надо, т.е., даже надбавок за педстаж не будет.
Oxana Vengrin Chorna
Доброго вечора, я б не міряла всіх під одну мірку, тому, що є різні люди і директори в тому числі. Наш директор завжди проводить уроки, ще на заміну встигає, а як виникають господарські питання, то він їх вирішує в час перерви або позаурочний. Бажаю таких директорів кожному колективу!!!
tsn
А ще я б запропонувала наступнуе- директорам шкіл не розподіляти предметні години. Все рівно на уроки не ходять місяцями. Маю прикрий досвід з особистого життя: Беспосередньо зі своєї школи, де працюю, директор за фахом- математик. Години бере у 10 та 11класах, а на уроки не ходе(вони ліцейні, дорожчі у грошовому вимірі). Також знаю іншу школу, де жиректор викладає історію. У подруги донька розповідала, що в 10 класі директор за 1 семестр приходила не більше 5 разів. А це- перша світова війна, Уніаерсали.... Такі у нас директори. Не можна займатися і хоз. справами. і викладати. Або ти- успішний менеджер, або викладач...Всі пошепки це говорять. Директор отримує свої надбавки.Навіщо цей обман?
Ірина
Для tsn: В сільських школах директори беруть собі основи здоров"я, трудове навчання, факультативи. І гроші отримують по найвищих категоріях з титулами і ніхто не скаже, що не читається предмет, який нікому не потрібен. Учіться!
N
Я представляю бешенный конкурс успешных менеджеров, которые мечтают стать директором школы и получать 4800 грн. ( ставка "грязным"), сейчас даже педобразования не надо, т.е., даже надбавок за педстаж не будет.
Сільський учитель
tsn . Я з написаного Вами тексту зрозуміла,що Ви вчитель! Щастя тих дітей,якщо Ви не вчите їх мову!У кожному реченні є по декілька помилок, а всіх - більше дванадцяти.А от судити директора Ви мастак!
Коментувати
LQXH
Ех! Забагато років сиділи на посадах директорів Сухомлинський... Захаренко... Треба було їх по контракту на 6 років, от тоді б і не вчили у педуніверах систему роботи у Павлишській та Сахнівській школах.
ааааа
Як красиво: "сповідувати наші цінності". Як у секті.
ОЛЕНА
6 років це дуже багато, особливо для тихЩO, які уже просиділи на цих посадах більше 5 років. А вікове обмеження для цієї посади? Пенсіонери керують багатьма школами , про які реформи можна говорити! Їх влаштовує заробітня платня і зв"язки з районо та батьками (яких вони часто використовують вирішуючи особисті потреби). Школа при таких директорах стоїть на місці! Важливо зрозуміти, що потрібно омолоджувати педагогічні кадри, які хочуть і можуть запроваджувати нові стандарти якісної освіти. Неважливо це сільська чи міська школа, креативні молоді люди є скрізь, але їм немає місця у школі, бо їхній творчий підхід,на жаль, нікому не потрібен.
Віктор
Будь ласка СХАМЕНІТЬСЯ!6 років - це ДУЖЕ Багато, а щей можливий 2 термін!!Ніде в світі нема пожиттевих директорів! Якщо ви зробили вклад в школу, вас - візьмуть директором в іншу-бо у нас виявляється КАДРОВИЙ ГОЛОД (див.коментарі)! Часи ЗМІНЮЮТЬСЯ, на жаль дуже повільно. Якісні директори будуть в ціні (особливо в містах)!Хто буде вкладатися-це підхід до школи як до вотчини щоб стригти купони? Так посада директора - не вклад у банку!
Наталя
Для Віктор: Чому не має пожиттевого терміну. У нашій країні це ж діагноз ,причому хронічний -директор,завідувач.
Алла
А що говорити, коли директор займається бухгалтерією, школи і садочка, має години, покриває неіснуючих робочих. Під її керівництвом вивозиться з школи паливо, робітників школи використовує в своїх цілях під час робочого дня і т.д.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!