Зарплата вчителів має збільшуватись, - Гриневич

Міністр підтримує збільшення зарплати та ріст статусу вчителя, але робитись це буде поступово

Зарплата вчителів має збільшуватись, - Гриневич

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зустрілась з представниками більшості фракцій з метою обговорення прийняття нового закону «Про освіту», який розглядатиметься парламентом у другому читанні 5 вересня.

За інформацією Міністерства освіти, здебільшого йшлося про питання, що найбільше обговорювала громадськість під час підготовки законопроекту. Зокрема, тривали дискусії щодо мовної статті, підвищення зарплат педагогічним працівникам та автономії вчителів.

За словами Лілії Гриневич, підвищення мінімальної зарплати вчителя до 4-х прожиткових мінімумів вартуватиме державі додатково близько 67,9 млрд гривень. При цьому попередня пропозиція про підвищення до 3-х прожиткових мінімумів спричинила б збільшення видатків на 34 млрд гривень.

«Я виступаю за те, що зарплата вчителів має збільшуватися, а соціальний статус – рости. Однак, ми маємо робити це поступово. Погляньте, просто збільшення з 3-х до 4-х прожиткових мінімумів мінімальної зарплати спричинило ріст видатків у два рази. Це відбувається тому, що разом із зростанням мінімуму зростають і надбавки, які вираховуються у відсотковому співвідношенні. У 2017 році освітня субвенція на зарплати вчителям становить трохи більше 50млрд гривень. Тобто для підняття мінімалки до рівня 4-х прожиткових мінімумів нам потрібно більш ніж подвоїти цей бюджет. Одномоментно ми цього зробити не можемо», – розповіла міністр.

У перехідних положеннях закону вже зафіксовано кінцевий термін, до якого держава повинна виконати свої зобов’язання перед педагогами. Лілія Гриневич зазначила, що враховуючи економічну ситуацію в Україні, правильно розраховувати поетапне підняття мінімально зарплати вчителя до 4-х прожиткових мінімумів до 2025 року.

Також усі присутні погодилися, що виписаний сьогодні у проекті закону варіант статті про мову в освіті – найоптимальніший з можливих.

Він регламентує, що замість наявної сьогодні практики, коли школи нацменшин навчаються лише мовою нацменшин, створюватиметься нова – починаючи з базової школи відбуватиметься поетапне збільшення кількості предметів, що вивчаються українською. При цьому планується, що у старшій школі діти вивчатимуть мовою нацменшин лише декілька предметів.

«Ми вдячні представникам нацменшин за їхнє розуміння. Вони усвідомлюють, що їхнім дітям потрібно знати українську, інакше вони просто не зможуть продовжити власну освітню кар’єру та успішно вступити в український виш», – додала міністр.

Також Лілія Гриневич повідомила, що МОН надасть вчителям модельні програми, які можна буде застосовувати для навчання дітей. Однак, враховуючи механізми підвищення кваліфікації, що вже закладені в закон, здатність та необхідність для педагогів вчитися дозволить швидко підвищити їхню компетентність.

Міністерство освіти і науки розраховує на те, що вже впродовж двох років українські педагоги зможуть робити це самостійно, виходячи з потреб власного класу.

Освіта.ua
04.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
невірю!
Солодка колискова для отари овечок, якими бачаться пані Міністерці вчительство. Закриють сільські школи, дітей " трястимуть " по вбитих дорогах зрідка в так звані опорні школи, вчителів викинуть на вулицю, батьків віддалять від спілкування з педагогами ( хто поїде за десятки кілометрів навіть на перший дзвінок чи на шкільне свято ? ) і т.д і т.п. Словом, ГРАНДІОЗНІ зміни і все "во имя человека и для блага человека!"
Свалява
Пані міністр а як ви дивитися на те, що деякі виші які існують не за вимогами ЗУ Про вишу освіти, не виконують ліцензійних умов, є неефективними, збитковими, провали вступної кампанії, не відповідають нормам і стандартам вищої освіти? Це при тому, що аналіз іх діяльності вас очевидно влаштовує. ніякої реакції чи конкретних дій з боку вас як міністра не відбувається. Ці провінційні супермаркети з продажу дипломів та посад уде час ліквідовувати. И переформатовувати, який кінцевий результат, яка якість освіти в подібних горевузах? До якого часу чекати, до якого часу ви будете прикривати розбазарювання бюджетних грошей на утримання вузів, які мають зникнути із теренів освіти? Тим самим даючи можливість нечистоплотним ректорам аферистам і надалі створювати видимість успішних вишів при тотальній корупції і хабарництві ? В даному випадку мова іде про так звані внз Закарпаття
Vita
А чому міністр зовсім не пілкується про викладачів вишів? Чи вища освіта зовсі не потрібна нашій країні? Середньої достатньо? Парадокс - викладачі, які і навчають майбутніх вчителів отримуватимуть меьшу заробітну плату, ніж самі вчетелі середніх шкіл!!!!!!!!! Тільки в нашій країні може все бути наперекір здоровому глузду.
Сергей Лимонов
"Класна " позиція- до 2025- або віслюк подохне -або падищах помре!
Валя
до 2025 року якраз підтягнуться "агенти змін", що пройшли до педвузів з 100 б. і все буде в "шоколаді"!.. Аж тошнить від цих заяв нашої "влади"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Софія Соня
мед. мед. мед. мед. мед.... чому ж і досі не солодко?
Система
Все правильно, вірно, збільшиться як? За рахунок приєднання, зміни і ліквідаці юридичного статусу шкіл та звільнення працівників, закриття шкіл та перетворення їх на філії без права на життя у васальну залежність від базової школи та дискримінації прав дітей, вчителів. Закон, реформа, яка покликана зменшити, забрати права маленьких громадян є ганебна, злочин! Реформа суперечить Конституції України, профанація, вбивство майбутнього України, схаменіться, якийсь маразм і бездарність!
Леонід
Як для вчителя то "враховуючи економічну ситуацію в Україні" і до 2025 року,, а для коханих суддів, прокурорів і інших потрібних людей, вже сьогодні і в десятки раз. Цікаво з ким реформу будете робити за ці копійки, що обіцяєте до 2025 року. І так вся молодь за кордоном.
дитсадок
Хоча б зрбіть так, щоб місцеві царьки платили ту зарплату, яку маємо. В камнському на 4 вересня грошей немає ні в дитсадках, ні в школах, бо наше сонцелике мер вкрали наші гроші на свої забаганки. І не обіцяють зарплату взагалі., хоча з міністерства гроші давно прийшли. Та в нас головніше фонтанчики, на яких можна вкрасти іще купу грошей, аніж життя педагогів. Хтось взагалі може в цій країні хоч щось зробити з нашим злодієм мером?