Законопроект «Про освіту» схвалений комітетом Ради

Комітет з питань науки і освіти передав у ВР до прийняття в цілому проект закону «Про освіту»

Законопроект «Про освіту» схвалений комітетом Ради

Парламентський комітет з питань науки і освіти прийняв поправки до проекту нового закону «Про освіту» та рекомендував його до прийняття. Про це повідомили у Міністерстві освіти.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні комітету 21 червня 2017 року, у ході якого вдалося дійти зваженної позиції щодо мовного питання, визначення мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів, скасування конкурсного відбору дітей до першого класу тощо.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, стрижнева ідея законопроекту це конкурентоспроможний, сучасний патріот, інноватор, розвинена особистість, яка розбудовуватиме модерну європейську Україну.

У Міносвіти також зазначають, що новий закон «Про освіту» має відкрити можливості для повноцінного запровадження реформи середньої освіти Нова українська школа.

«В ньому закладено справедливий доступ до якісної освіти, зміну системи та децентралізацію управління освітою, переорієнтацію на формування у дітей необхідних для життя ключових компетентностей. Для цього буде оновлення стандартів освіти, поступовий перехід до 3-річної старшої профільної школи та забезпечення справжньої профілізації. В Законі закладено норми, що також допоможуть охопити більше дітей дошкільною освітою та розвивати професійну освіту», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Законопроект може бути розглянутий парламентом 11 липня.

Освіта.ua
22.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
0brains
У кого є проблеми з результатами/оцінюванням зно з багатьох предметів, вам туди---> http://catcut.net/DbH8
Мирослава
Все в обговоренні звели до з.п. І чотири прожиткових мін.- БАГАТО !!!???? А нехай ХТОСЬ попробує просто "як нібудь" провести урок у класі ,де12-20 учнів (не кажу про 30"). Скільки сил і енергії потрібно витратити ???Але ситий голодному не повірить,І як правило ,СУДДІ ХТО???,Ті хто сам НЕ ВЧИВСЯ так як треба.За минулорічним дослідженням результат ЗНО прямо залежить від освіти батьків.Так що нічого "пенять на зеркало,коли рожа крива" Треба вчитися протягом всього навчання в школі,В початковій школі ніхто не думає про ЗНО,а основи багатьох знань ,компетентностей закладаються саме там!!!! "Чого не був у школі???" - у мами був день нвродження!!!!
Вчителька
Зарплата на рівні 4-х ПРОЖИТКОВИХ МІНІМУМІВ? Це що, покращення??? От якби 4-х МІНІМАЛЬНИХ ЗАРПЛАТ.... А так фігня виходить.
bela
А будуть вчителі здавати на сертифікат? Чи знову тільки молодих кинуть на амбразури? А старі будуть в кутку відсиджуватися?
Местный
Для bela: очевидно, что молодых специалистов заставят не только сертификацию проходить, а и много чего другого, что только в голову чиновникам придёт. Ибо те педагоги, которые с трудом на второй этаж поднимаются в цене для совкового директора.
філолог
Маю 25 років стажу. Совковим вчителем себе не вважаю, хоча здобувала освіту саме у "совку". Тоді у педвузи поступали найкращі. У нашій групі з 28 студентів прийшли у вуз 24 відмінниці, закінчили з червоним дипломом - 8. І всі працюють у школі. Через двадцять років після мого навчання довелося на цій же спеціальності (філологія) вчитися і моїй доньці. Вона у групі одна мала медаль зі школи і вуз закінчила з відзнакою. Інші прийшли, бо більше нікуди не вступили. З їхньої групи (21 студент) у школу пішли двоє, в тому числі і моя донька. Пропрацювавши рік, сказала, що сюди зі своїми знаннями на таку зарплатню (отримувала 2200 грн) не повернеться. Дав Бог, влаштувалася на роботу із зарплатнею у 5 разів вищою, а завдання її - редагувати написане та складати накази (приватна фірма). Буде без бредових зошитів і насмішок учнів. Так, ми, вчителі 80-90-х, можливо, і не знаємо теперішніх визначень педагогіки, зате знаємо методику. А зараз приходять вчителі (не всі), не знають навіть матеріалу. Вибачте.
Коментувати
Л
Мамі й Олені: якби ваші "діточки" слухали пояснення учителя 5-11 клас, а не бавилися телефоном на уроках, не зривали навчальний процес, приходили б до школи частіше, заглядали інколи в підручник..., а не просипали й не мали б "важливих справ", то й знання були б , й репетитор не потрібен. А так "лялі" байдикували, а "Мамам і Оленам" було байдуже і зручно. А коли потрібно здавати ЗНО вони "прокинулися" і кричать: "Гвалт! Допоможіть! Дитятко нічого не вивчило, вчитель не навчив,ату його,ату!"
Елена
Для Л: Начнем с того, что дети выпустившиеся в этом году, это дети родившиеся в 2000, а это то время, когда детей рожали не за пособие и в нищите. И всем этим детям родители уделяли достаточно внимания и интересовались их учебой, и дальнейшим будущем. С детского сада дети занимались английским, ходили на подготовительные к школе. В школу пришли умея писать и читать. Младшая школа более менее. Пятый, шестой класс было обязательное тестирование в конце года, математика, украинский, английский. Потом это отменили и учеба закончилась. На английском детям рассказывали истории из жизни, печатная тетрадь покупалась, но больше двух листов в ней не заполнялось, для информации, английский был 5 часов в неделю, а это один учебный день из пяти. Учителя перестали работать на знания, пришел, поболтал или посидел 45мин и все. Он на уроке был, значит зарплату заработал. Только вы, дорогие учителя, забываете, что вы работаете в сфере образовательных услуг. И эсли вы услуги оказываете не качественно,
Елена
Для Л: то за что вам платить? Вы если к портнихе пойдете со своим материалом, а она вам платье сошьет не на вас. Вы ей спасибо скажите и денег заплатите, или ничего не зарлатите, и деньги за материал затребуете? Вы украли у детей шесть лет жизни, вы украли те знания, которые они могли за это время получить, вы украли у некоторых будущее, а у некоторых возможности.
а Вы на уровне 9 летнего
Для Елена: ребёнка мыслите. Почитайте книги. Пообщайтесь с умными людьми. Есть вариант, что станете более взрослой. Ну, хотя бы лет на 12...
Коментувати
Олександр
Наталії: А що робити тим вчителям, які пропонують учням готуватися до ЗНО "за просто так", а старшокласникам начхати на цю пропозицію?
Наталия
Для Олександр: Однозначно не можна говорити про всіх вчителів і всіх дітей. Не думаю, що всі старшокласник відмовляються. І якщо ви - вчитель, і у вас саме такий підхід до навчання дітей, то вашим дітям повезло. Рідко діти беруть в репетитори вчителя із своєї школи. А заслуги зданих дітьми ЗНО чомусь школа вважає за свої. Я не знаю скільки вам років. Але, коли я вчилась в школі, підхід до учня був зовсім інший. Якщо хтось не розумів теми уроку, то вчитель залишав на БЕЗКОШТОВНЕ додаткове, щоб пояснити. А зараз ви десь бачили безкоштовні додаткові? Відповідь одна: "В мене і без тебе повно роботи. Підручник в руки, Інтернет". Впевнена - мене підтримують більшість батьків, і більшість вчителів будуть проти. Але я пишу реалії шкільного життя.
Юлія
А чи зустрічали Ви лікаря, що після роботи буде БЕЗКОШТОВНО лікувати зуби, або слюсара, що після роботи прийде до Вас БЕЗКОШТОВНО виконувати свою роботу. Раніше часи були інші, той вчитель інший. Зараз БЕШКОВНО хіба вчитель і працює.
Оксана
Я вчитель початкових класів і дуже часто залишаю дітей після уроків, щоб вивчити з ними табличку множення, алфавіт, пояснити незрозумілий матеріал (виконую обов’язки батьків, тому що самі вони часу не мають приділити дітям, відпочивають після важкого дня: півдня телевізор дивились, потім плітки по селу збирали, а під вечір компанію шукають, щоб по 100 грам випити, адже мають за що - отримують допомогу, як малозабезпечена сім’я у два рази більшу, ніж моя зарплата). Але замість слів подяки чую від батьків докори, грозяться поїхати у Відділ освіти, щоб звільнили мене з роботи, бо я не маю права залишати дітей додатково, тому що їхні діти не тупі, а після уроків залишають лише "розумовідсталих". Інколи так прикро стає, коли сидиш по дві години додатково, щоб пояснити щось дітям, а мама чи тато прийде викричиться, обматюкає. Чому в нашій країні право на захист мають батьки, діти, а вчитель навіть немає кому поскаржитись, його можуть з болотом мішати, а він повинен мовчати, бо "вчитель".
Коментувати
Думающий
Маме: Интересно,где Вы заметили " турботу про вчителя"? Пока это лишь слова на бумаге. Зарплату недавно уже повышали. Что из этого вышло? То,что учитель после института получает меньше техперсонала.Думаю, спасибо нужно сказать тем, кто низвел профессию учителя ниже официанта в Маке.
Гоген
Якби зарплати у вчителів і викладачів були великі в педвузи був би конкурс і не набирали би туда всіх кого попало. А потім хочуть високого рівня викладання у тих, хто ніколи би не поступив у педвуз якби був великий конкурс на одне місце!
Валентина
Маме. Если не оплачивать достойно труд тех, кто душу, сердце и время отдает вашим детям, то школа останется без учителей .Мы это пережили в годы перестройки, когда учителя ушли торговать на базары. И мало кто вернулся. Если отдаваться этой работе полностью, то полностью должен получать и вознаграждение. В последнее время в школу приходят малограмотные специалисты. Это те, кто никуда не прошел по конкурсу. Поднимая зарплату учителю, государство делает эту профессию привлекательной, а педвузы конкурентноспособными. Учеба для основной массы детей - тяжелый труд. Удовольствий ждать не приходится.
Мама
А коли вже буде турбота про учнів, а не лише про вчителів. Шановні батьки, відвідайте уроки деяких вчителів. Вони самі не знають ні предмета ні методики викладання. Діти на уроках нудяться від їхнього стилю викладання. Можливо Гриневич змінить щось. 9 600 грн, або 6496 грн треба відпрацювати, а не відсидіти у класі 45хв.
Наталия
Для Мама: Ви праві на 100%. Дитина закінчила цього року школу, то можу сказати - якби не репетитори, то шкільні вчителі "за просто так" займатись бажання не мають. То виходить - навіщо ходити в 11 клас, якщо все здане ЗНО - заслуга репетиторів. А що робити тим дітям, батьки яких не можуть оплатити додаткові?
Елена
Мой ребенок тоже закончил школу. Знания минимальные. Хороших учителей единицы. Остальные требуют уважения и рассказывают о маленьких зарплатах. Система оценивания ужа́сно субъективная,кому что хочу, то и поставлю, а если не знаю, что хочу, посмотрю, как другие поставили или подожду может придут родители договариваться. Обставляют себе классы, прикрываясь детьми. Проэктор в каждом классе зачем нужен? Чтобы можно было фильм включить, если урок проводить не хочеться. Или можно дать задание переписать параграф учебника и не один. Молодых учителей заклевывают и они сбегают. А они прекрасно преподают и с душой относятся к детям. Но конкуренция им не нужна, так же можно и без работы остаться. А где они другую найдут, старые, глупые предпенсионные тетки? Они учиться новому не хотят, то что знали давно забыли. Предлагают им ЗНО пройти, прибавку к зарплате за это обещают. Нет, не хотят. Кричат это не уважение. А за что вас уважать, работу свою не выполнили, детей ничему не научили.
Владислав
Ви зосередили увагу лише на пункті про зарплату. Насправді, в законі ще багато чого. Почитайте його, почитайте концепцію реформи "Нова школа", потім можна і критикувати. Може там йдеться не тільки про вчителів? Що ж стосується зарплати, то а) навіть якщо вчитель просто тримає 45 хв. ваших дітей під наглядом, він мусить отримувати гроші; більшість людей, які критикують вчителів, не в змозі впоратися з п’ятьма дітьми одночасно, а тут йдеться про 25-40; тобто це важка праця навіть без викладання, а з ним - тим більше; б) якщо зарплата залишиться на рівні 3-4 тисяч, ви будете регулярно бачити в школі найбільш нездатних, бесталанних людей. Хіба це не очевидно? Яких таких молодих вчителів англійської, інформатики, математики ви очікуєте при такій різниці в оплаті вчительської та, наприклад, репетиторської або айтішної оплати? Більшість знайомих молодих "англічанок" уходили через рік зовсім не через ставлення якихось колег.
Коментувати
вчитель
Клас!Справжня перемога й турбота про вчителя!У першому читанні мінімальна з/п вчителя була не менше 3-х мінімальних зарплат,тобто 9600грн.Зараз народні обранці зробили на рівні 4-х прожиткових мінімумів!!!А це 6496грн.!На 3104 грн.МЕНШЕ!
Доцент
Для вчитель: А де ви знайшли текст закону, що подано на 2 читання?
Вчитель
http://education-ua.org/ua/analytics/997-proekt-zakonu-pro-osvitu-druge-chitannya
Учителька
На]бали знову
Коментувати
Детонація
Ммм, компетентність. Л.Г. схоже вивчила нове слово, не розуміючи повністю його змісту і пхає його всюди.