Школи відмовляться від карального оцінювання, - Гриневич

За словами міністра, у Новій українській школі буде створено стимулюючу систему оцінювання

Школи відмовляться від карального оцінювання, - Гриневич

Нова українська школа відмовиться від карального оцінювання дітей. Про це, під час спілкування з освітянами Одеської області, заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

«Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання – воно каральне. У Новій українській школі буде створено стимулюючу систему – де досягнення підкреслюватимуться на рівні з помилками», - зазначила міністр.

Вона також повідомила, що у початкова школа не буде повністю відмовлятись від оцінювання дітей.

«Ми не зніматимемо оцінювання у початковий школі повністю. Перший-другий клас має бути без оцінок, але у третьому-четвертому діти мають звикати до бальної системи», – зазначила Гриневич.

Міністр також нагадала, що для засвоєння нових методик викладання, підходів до оцінювання та інших елементів нової школи, напередодні старту реформи у першому класі 22 тисячі учителів, які працюватимуть з першокласниками, пройдуть комплексне перенавчання.

Освіта.ua
18.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонідович
Що вони будуть змінювати? Зараз всі 1-12 балів позитивні. Перший-другий класи ВЖЕ без оцінок, у третьому-четвертому діти ВЖЕ звикають до бальної системи. Про що говорила міністр? Про те що вона зовсім нічого не знає про те за якими правилами зараз працюють школи? Пані, таку реформу про яку ви говорите зробили ще в 2000 році. Ви де були цих 17 років?
Мирослава
Справа не в системі оцінювання,а в ставленні до оцінки.Оцінка відображає об’єм і рівень засвоєння знань,вміння використовувати знання при виконанні потавлених завдань.В оцінці не має нічого особистого:я тебе люблю,поважаю,але твої знання і вміння сьогодні оцінюються ...5 балами. Це і передбачала 12 бальна система.А батьки ,органи управління мають інше ставлення до оцінки.Вони почали оцінювати вчителя ,учня ,школу за результатами діяльності учня і надали оцінці каральної функції. Найкращу систему,ідею ,закон можна спаплюжити. Все залежить від того ХТО ???і ЯК??? буде її здійснювати,виконувати і реалізовувати
anton2000
12 бальная система оценивания и вводилась именно так. Когда вводили 12 бальную систему, то объясняли, что ребенку надо говорить, что у тебя столько-то баллов не потому, что ты допустил столько-то ошибок, а потому, что ты решил правильно то-то и то-то. Теперь будет еще более некаральная система оценивания.До каких пор будет МОН рассказывать одно и тоже? Любое оценивание - это возможный стресс у ребенка. Вербальная, 5 бальная, 12 бальная, 200 бальная - любая. Если ребенок получает 200 (или ему говорят, что он умничка, молодец,...при вербальном оценивании),то он (и родитель тоже) понимает,что это хорошо, а если получает 106 (или ему говорят, что нужно поработать еще,...),то ребенку (и родителю) понятно, что это не хорошо. Вопрос не в том, красной или зеленой ручкой ставить оценки, по 5 или 12 или еще какой шкале ставить, а дело в том, что любая отметка должна быть поставлена грамотно, аргументировано объяснена ребенку и ребенку указан путь коррекции.И тогда это не кара, а рабочий процесс.
9q
Для anton2000: Соглашусь с вами. Оценки нужно ставить обязательно с первого класса. Знания нужно трeбовать от учeников. И красная ручка здeсь нeпричeм.
Мама школьника
для 9q: за что вам ставили в школе оценки - непричем (4 ошибки в 1 слове)??? ---> нИ при чём!!!
Коментувати
Антоніна Коваль
Ми, сільські учителі та батьки, за оцінювання з першого класу!!!!!Це стимулюює усіх.
Менделє́єв
Кожний ВНЗ повинен бути в ЗОШ ЩЕ З 5-8 КЛАСУ - закріплений. Здійснювати відбір учнів (конкурси, і т.д.), тим самим стимулюючи їх до навчання та підготовки до ВНЗ.
Накипелов
Дуже покараєш сучасних учнів оцінкою. Особливо тих, які давно положили на неї великий х*й або ср*ли на неї з високої будівлі.
Анастасія
Для Накипелов: Ви серйозно заявляєте, що учні 1 та 2 класів кладуть великий х*й або ср*уть з високої будівлі на оцінки? Не впевнена, що вони взагалі повинні в своєму віці знати такі слова.
Коментувати
Ірина
Будь-яка праця має бути оцінена, дитина має бачити результат свого навчання. А ось як вона це сприйме залежить від вчителя!
Pasufik
Скільки різних думок про призначення оцінки: нею можна стимулювати учня, заохотити, покарати, похвалити,заставити вчитися, спонукати і т.д. А насправді оцінка має точно відображати об’єм засвоєних знань учнем ( засвоєних, а не тупо визубрених) і вміння застосувати їх у практичній площині. Я на стороні МИРОСЛАВИ, яка дуже реалістично підходить до ролі вчителя у навчальному процесі. Ми маємо бути дуже гнучкими, якщо хочемо використати оцінку для користі дитини, а ще краще просто чесними. Діти розумніші ніж ми про них іноді думаємо і відразу відчувають де вчитель справедливий, а де махлює, думаючи, що так він заохочує або стимулює. Ненавиджу опитування біля дошки, краще роздати дітям індивідуальні письмові завдання - тести і нехай вони спокійно обдумають питання і дадуть відповідь. А потім я зачитаю правильні відповіді і кожен сам поставить собі бали, усвідомлюючи свої помилки. Маєте оцінки і ніхто не нарікатиме на вчителя. Спробуйте і переконаєтеся у моїй правоті.
Марта
Для Pasufik: Підтримую !!!! Багато вчителів саме так практикують!!!
Коментувати
Аліна
А хіба зараз у школах в 1 класі та за перший семестр в 2 класі були оцінки!?
Оксана
тьютори, фасилітатори, обслуговуючий персонал, тепер ще й карателі! Ким же далі назвуть учителя страшно й подумати?!
Марія
Не знаю чому ,але коли було оцінювання з трудового навчання, всі так старались зробити виріб на 12 балів,щоб отримати похвалу від батьків. А тепер сяк так.
Наталія
Це рішення не просто назріло , а перезріло. Коли син, незваючи на всі зусилля і репетиторів,постійно приносив двійки з української мови , я пішла поговорити з учителем. ЇЇ відповідь була: "Я ставлю йому двійки , щоб заохотити до навчання" !!! При цьому старанно не помічались успіхи. Відповідь дитини - для чого вчитися , коли все рівно буде двійка. Давно пора повернутися обличчям до світу і відійти від середньовічних підходів до навчання. В школах Сполучених Штатів у молодшій школі немає оцінок , діти створюють проекти , навчаються самостійно мислити перш ніж "гризти граніт науки" в середній і старшій школах. І, як бачимо, нація не загинула , і анархії не спостерігаємо. А щоб побачити різницю , найдіть відео в інтернеті , де на запитання відповідають діти з Америки і наші...
умей спрашивать
Для Наталія: Наташа, Вы не правильно поставили вопрос, очевидно, получили ответ: плати мне . Если серьезно, то попросите посмотреть контрольные работы, диктанты и прочие Ваши запитання, но по оценкам (!) в журнале.
Мирослава
Для Наталія: НЕ ПОТРІБНО свій випадок узагальнювати і робити висновки про всю систему оцінювання і всіх вчителів. Мудрий вчитель знає ,що для однієї дитини ,- занижена оцінка - СТИМУЛ працювати краще,(для моєї доньки)для іншої( сина) - занижена оцінка вбиває будь яке бажання вчитися. Ми ,вчителі, це знаємо і дуже,дуже рідко караємо дитину оцінкою.
Мама школьника
для Мирослави: Так, можливо, вчителі не карають оцінкою учня, який давно забив болт на ту науку, але дуже часто ті ж вчителі карають тими оцінками гаманці батьків тих учнів. І як у Наталії з її дитиною - вчи, не вчи, будеш мати те що вчителька поставить, бо у вчительки теж є свої діти, і вони хочуть їсти
Коментувати
батько
Вчитель має вчити, а не заставляти вчитися. І саме навчання інших є прямим обов"язком вчителя, а не його бажанням. Зацікавте дітей і вони будуть вчитися.
Мирослава
Для батько: Є діти яких не зацікавиш якби ти не старався!!!! В них просто інші інтереси.Дитина буде працювати фізично,гайки крутитиме,що завгодно буде робити АБИ НЕ з КНИЖКОЮ. І тут ви точно нічого не зробите "будь у Вас семь пядей во лбу, "
Вчитель
Для батько: Кожен вчитель чогось вчить дітей, але чомусь з усього загалу учнів класу в одних 180-192 ЗНО, а інші не подолали поріг. А знаєте чому так? Бо у тих, що не подолали поріг, у тих, що не набрали достатніх балів немає вдома прикладу тяги до знань, у їх батьків інші інтереси, досить примітивні - гроші, гроші, гроші!!!!
Василь
Мирослава має рацію. Я маю 44 роки педагогічного стажу і переконаний в тому, що реформи в нашій державі тормозяться через ГРОШІ. Цього року вже ЗМІ повідомили, що майже всі випускники шкіл матимуть змогу поступити у ВИШІ (не зважаючи на результати ЗНО), потрібно поїздити по регіонах, зважити на ЦІНИ навчання за рік і ти студент. ЗНАННЯ НЕ ЦІНЯТЬСЯ. Чому бал в атестаті випускника школи не враховується при вступі, або враховується в малих відсотках? Випускників шкіл більше ніж посадочних мість у ВУЗАХ. Зміни повинні бути термінові як у США, якщо учень не досягає певного рівня знань з кожного предмета він переводиться в наступний клас і випускається із школи, але не має права вступу до ВУЗУ доки не отримає знань з предметів до рівня вступу у ВУЗ. Йому дається змога навчатись в технікумах та пту, отримати кваліфіковану спеціальність.
Коментувати
как правильно сказал УЧИТЕЛЬ
"КОМПЛЕКС ВИНИ ВЧИТЕЛЯ ЗА УСПІШНІСТЬ УЧНЯ". Это мешает тем, кто СОБИРАЕТ ДЕНЬГИ с глупеньких родителей для собственного обогащения. А глупенькие родители и рады стараться.Пусть,дескать,ребёночек не знает проблем,не волнуется годами в школе за свои оценки.Ему будет тепло-сыто-уютно.А то,что он тупеньким выйдет,да,к тому же глупее собтвенных родителей,это им и невдомёк. Ребята, но ведь кто-то есть, кто подобное способен предвидеть и кому подобное не в кайф. С КЕМ будут ваши дети? Не просто с кем они будут рядом жить, но найдутся ли те, кто составит им компанию в развитии? А внуки? А правнуки?
Студент
Для как правильно сказал УЧИТЕЛЬ: главное.не оцeнки, а знания. Основные предметы, которые нуюно знать— украинский, русский, английский, матнматика, история, биология, и химия, физика Это одни из самых главных дисциплин в школе, которые должны знать ученики. Ученик должен уметь калиграфично писать без ошибок, считать и решать геометрические задачи (учебник Сканави—уровень А— школьная программа), жолжен знать языки (чем больше знает—тем лучше), обязан знать историю своей страны. Обязан знать, как лечить людей (биология), и должен очень хорошо разбиратся в химии и в технике. После 11 класса нужно провести по этим предметам ЗНО. А оценивать нужно с первого класса— двойки, это стимул для обучения в школе.
Оксана
Для Студент: "Основные предметы, которые нужно знать— русский," далі можна не читати. Бо дочитавши дізнаємось, що випускник школи повинен знати " как лечить людей"...
Студeнт
Для Оксана: там три мови—нe тільки російська.
Коментувати
яся
Давайте у школі відмінемо все: оцінювання, дисципліну, будь-яку працю, "перестанемо й дихати на учнів та їх батьків".... А що буде далі? Як молода людина буде жити? Батьки носа будуть витирати до 30-40 років? Хіба у нас життя таке просте і красиве? Хіба тільки у школі є проблеми, є труднощі ...? Дитину треба готувати до життя ще змалку, тоді і в дорослому віці їй буде легше. Я не говорю про спартанське виховання, але не можна відміняти те, що спонукає дитину до вдосконалення, навіть заставляє вчитися. Реформувати - це удосконалювати, а не все відміняти!
Червона ручка
Для яся: ВідмінИмо пишеться через "и". І у Вас це не "опечатка".
Коментувати
УЧИТЕЛЬ
Вважаю ,при реформуванні освітньої системи в Україні,КАТЕГОРИЧНО ВІДМОВИТИСЬ ВІД БАЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ У 1-8 КЛАСАХ!!!НЕОБХІДНО ЗНЯТИ КАРАЮЧУ ФУНКЦІЮ ОЦІНКИ,ЯКА НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НА ДИТИНУ.ПРИ ЦЬОМУ ЗНАЧНО ПОКРАЩИТИ ЗВ"ЯЗОК ВЧИТЕЛЯ З БАТЬКАМИ ДЛЯ ВЕРБАЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ДИТИНИ БАТЬКАМ.ЦЕ МАЄ ЯКІСНО ПОКРАЩИТИ ЗВЯЗОК ПЕДАГОГІВ З БАТЬКАМИ. А В 9 КЛАСАХ ВЕРБАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ ПІДСИЛИТИ БАЛЬНИМ ОЦІНЮВАННЯМ З ТЕМАТИЧНИМ, ПОСЕМЕСТРОВИМ ОБЛІКОМ І ВИДАЧЕЮ СВІДОЦТВА З ДОДАТКОМ. В 9-12 КЛАСАХ ТРЕБА ЗМУСИТИ БАТЬКІВ АКТИВНІШЕ ВПЛИВАТИ НА СВОЇХ ДІТЕЙ, А НЕ РОБИТИ ВЧИТЕЛЯ ПУГАЛОМ З ОЦІНОК,ВИНУВАТИМ В УСЬОМУ! ЦЕ ДОКОРІННО ЗМІНИТЬ АТМОСФЕРУ СТОСУНКІВ УЧЕНЬ-БАТЬКИ-ВЧИТЕЛЬ, ЗНІМЕ КОМПЛЕКС ВИНИ ВЧИТЕЛЯ ЗА УСПІШНІСТЬ УЧНЯ.ВЧИТЕЛЬ НЕ ПОВИНЕН НІКОГО ЗАСТАВЛЯТИ ВЧИТИСЯ,ЦЕ ЙОГО І БАТЬКІВ БАЖАННЯ! СКАЗАНЕ НЕ ЗНІМАЄ НЕОБХІДНОСТІ ВИХОВНОГО ВПЛИВУ НА УЧНЯ,ПЕРЕКОНАННЯ ЙОГО В НЕОБХІДНОСТІ ОВОЛОДІВАТИ ЗНАННЯМИ. ІНАКШЕ НЕ БУДЕ НІЯКОЇ РЕФОРМИ!!!
Василь
Для УЧИТЕЛЬХочу доповнити. У нас уже (після отримання результатів ЗНО) збирає міськво річні оцінки з предметів для порівняння щоб було "ПРО ЩО ГОВОРИТИ НА СЕРПНЕВИХ КОНФЕРЕНЦІЯХ І ЗАСІДАННЯХ". Вину шукають в учителя а не в системі освіти, так простіше "нахиляти" вчителя.
Коментувати
!
"Хороший министр образования..." Ученикам 1-2 классов оценки и не ставили, а она открытие совершила... Хоть бы сама чего-нибудь из школьной программы почитала. Наберут в министры вечно не пойми кого...
COS
Для !: Украине нужен толковый министр образования- который будет думать не набить карманы деньгами, а как улучшить наше образование в стране.
министру следует НЕ думать о том,
Для COS: ЧТО делать, а УжЕ знать, что он будет делать. ШАГ за ШАГОМ, стежок за стежком ЗНАТЬ и идти. А если он ещё только думать будет, тогда нам всем точно крышка
soc
Для COS: Школа является "кузницей" кадров. Связь такая : ученик-учитель-директор-аттестат...))))
Коментувати
1111
Міністр не знає, що робиться в школах. Не знає нормативних документів. 1-2 класи не оцінюються й зараз. Усі оцінки вважаються позитивними, навіть якщо це 1 бал. Оцінюються досягнення, а не карається дитина оцінкою.
Vlad
"Комент" - "Якщо учень сам не хоче вчитися то його можна тільки заставити". Свята наївність. Цікаво, як "комент" це робить? "Если ты не захочешь учиться, то никакой учитель, будь он семи пядей во лбу, тебя не научит" - ці слова належать В.О.Сухомлинському. (Газета "Комсомольская правада", 1970 -1971 рр. точно не пам`ятаю). Ніяка оцінка, ні примус з боку батьків не допоможуть.
Василь
Для Vlad: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Блудный сын
Украинская система образования просто ужас.