Діти втрачають інтерес вже у третьому класі, - Гриневич

Для впровадження нового стандарту початкової школи необхідно перенавчити 22 тисячі вчителів

Діти втрачають інтерес вже у третьому класі, - Гриневич

Для впровадження нового стандарту початкової школи в Україні необхідно перенавчити 22 тисячі вчителів. Про це в ефірі «5 каналу» в програмі «Підсумки дня» сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Ми збираємося наприкінці травня представляти якраз новий стандарт початкової школи, і там буде презентований саме інтегрований підхід. Для цього щоб цей інтегрований підхід торкнувся всіх українських дітей у першому класі у 2018/2019 навчальному році, нам треба перенавчити 22 тисячі вчителів», – сказала вона.

За її словами, спілкуватись необхідно і з батьками, адже сьогодні діти втрачають інтерес до школи вже у третьому класі.

«Що повинні розуміти батьки: ми будемо вчити табличку множення, але ми будемо вчити її в такий спосіб, щоб дитину це не знеохочувало до навчання. Сьогодні діти втрачають інтерес до школи вже у третьому класі…, тому що сучасні діти вже по-іншому сприймають інформацію. Вони вже з дитинства користуються гаджетами, бачать різноманітні ігри, тому приходячи в школу і зустрічаюсь лише з таким процесом напихання знаннями, коли є дошка й вчитель і ти повинен сидіти непорушно 40 хвилин за партою, вони втрачають мотивацію до навчання», – зауважила Гриневич.

 

Освіта.ua
04.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна Перша
Один мій учень,якому зробила завуч зауваження-чого,Васю,не вчишся,бла-бла,бла-бла-сказав,на мій погляд,геніальну фразу:" Мій батько не вчився і що-не живе?" А батько Васі у школі дійсно не вчився-може,мотивації не було, а мозгів купити машину і побудувати двоповерхову хатку грошей вистачило. Люди! Не матимуть наші діти бажання вчитися, бо зник престиж освіченості, діти зараз прагматичніші,ніж ми були у їхньому віці.Учні та їхні батьки бачать і чують,як занепав престиж вчительської праці,знають,що головне у їхньому житті-гроші, а не компетенції чи ще щось "мудре".А чи можливо підняти знамено, що впало? Хай вже якісь німці чи канадці нас проконсультують? А ще-роботи і термінатори, хоча-ні, поки їх довезуть,вони розваляться на наших дорогах.
Tet-a-tet
Для Анна Перша: Як я Вас розумію, з кожним словом погоджуюся. Не потрібно нам примусом робити когось щасливим, це прерогатива кожної індивідуальності. Питаю викладача ВНЗ, чого Ви ходите на лекції, коли вчиться лише 5 студентів? А вона мені каже:" От заради тих п*ятьох я і ходжу ще на роботу". Маємо відмовитися від педагогічного деспотизму, не ми визначаємо карму людини і не нам її змінювати. Потрібно учнів сприймати такими як вони є, з усіма достоїнствами і вадами, а рещту вони зроблять і так, як їм захочеться..Не можна насильно зробити людину щасливою, а показати як виглядає щастя у всіх його проявах - от це ми можемо і повинні демонструвати учням якомога частіше. Усі методологічні настанови мають на меті загнати учня і вчителя у педагогічний концтабір з якого або не виходять людьми, або стають рабами.
Коментувати
Стомлений реформами викладач
В тому то й річ, у 21 столітті учитель використовує крейду і дошку, і дітям це нецікаво, профінансуйте нормально школи, щоб учитель зміг зацікавити свом предметом, а не виглядати як динозавр зі застарілими методами, а то " інтегроване навчання..." бла- бла- бла. Це простіше, ніж профінансувати, наче й реформи відбулися, і затрат ніяких
Лiза
Завжди нашi мами i бабусi сидiли й робили все що треба! А вона пришла зi своiми реформами, хочет щоб дурнi, таблицу множення iй не потрiбна!
Пятачок
"приходячи в школу і зустрічаюсь лише з таким процесом напихання знаннями, коли є дошка й вчитель і ти повинен сидіти непорушно 40 хвилин за партою, вони втрачають мотивацію до навчання», Хм... А Вам слабо поломать систему, пани Гриневич? Вы же не отменили доски, не отменили оценки, журналы, дневники, домашнее задание... Где-то там, далеко, есть школы, где всего этого нет, а есть продолжение детства, веселый учитель, вкусные обеды, бесплатные лагеря и мотивация. МОН есть продолжение советской системы, только тогда ученики без гаджетов сидели, вот и все. Вы еще хотите 12 летку сделать, а вы подумали, чем учитель должен учеников занимать?)) Или это мы должны придумать и применить, чтобы потом по шапке от начальников получить?)
Олекса Позняк
А як зеленим олівцем почали писати так і з’явився інтерес. Які реформи Гриневич збільшили інтерес до навчання? Хочете щоб діти фізикою зацікавились? Закрийте районо, на зекономлені гроші придбайте фізикам комплекти цікавої електроніки- автоматики, паяльні станції, Мастер Кит, Ардуино і я їх так зацікавлю що мами будуть у 10 годин вечора телефонувать- виженіть його зі школи. Але інтереси дитини у Гриневич на словах. А на ділі - захист чиновника і знущання над учителем.
Які діти? Який інтерес?
Про яких дітей йде мова? Чи це не наше керівництво відмінило табори денного перебування? Ви думайте учні дурні і цього не розуміють! Виходить діти - це обуза для держави, адже тарілка каші і шматок ковбаси протягом тижня - це дуже дорого. Чи тоді в чому проблема? Учителі як звичайно на своїх робочих місцях. Звичайно було винне районне керівництво. Чому під час таборів директори давали вказівки робити ремонти. Дійсно який відпочинок, коли навіть у класи учнів не пускали. Що вже тепер обговорювати. Все сказано.
тарелку каши детям
Для Які діти? Який інтерес?: ПОКУПАЮТ родители, поскольку БЕСПЛАТНЫХ лагерей вот уж лет 15 как НЕТ. А то, что отменили - возможно и к лучшему... Учителям надо РЕМОНТЫ сделать. А это, с лагерями, проблемно. Учитель ведь тоже человек. Кстати, ещё одна причина, по которой учительские дети в школу работать не рвуться
Марія
Учителям надо РЕМОНТЫ сделать. ---- Неймовірна зухвалість, яка напує у багатьох навчальних закладах під керівництвом недолугих адміністраторів. Викладач має вищу освіту та фах. який не пов"язаний із виконанням ремонтних робіт. Шановні колеги, можливо ви почнете себе поважати вже від сьогодні ? Мені для цього знадобились розірвані зв"язки мого колінного суглобу та три місяці на милицях, аби я усвідомила, що пилюка на шафі - це не мій клопіт !!!
НАРЕШТІ
Для Марія: хоч хтось УСВІДОМИВ, що ремонт, то НЕ його (її) клопіт.Та якби не милиці,то ремонт робила б так само. Мені вдавалося робити лише те, з чим допомогали учні (або батьки). Було таке, що ремонт робили ТЕХНІЧКИ. Уявляєте? Технічки. І корона не злетіла
Коментувати
Ольга Науменко
А батьків хто буде перенавчати? Чому вчепились до учителя? З дому діти стільки цікавого приносять, що жоден вчитель не навчить... На уроці залізти під парту це нормально, бо "мені мама вдома нічого не забороняє". І лексику відповідну добре знають і практикують. 10 слів англійською вивчити не може, а прирікається як справжній оратор. І на солодке: "Ви не маєте права!" Звідки дітки таке беруть, від учителя? Дайте спокій...
мнение
Трудно будет научить "Семейным ценностям" учителя, ну а ПЕРЕУЧИВАТЬ безполезно. Семейное положение учителя, результаты в воспитании собственных детей и если поинтересоваться, то все ужаснемся: разведенки, одиночки, есть кто не имели собственных детей. Как ПЕРЕУЧИТЬ Жить эту массу? А ребенок-то, "он учится тому, что видит у себя в дому", а это семья, общество, школа, телевидение, ... В такой ситуации, нужно просто дать учителям, родителям, детям успокоиться, не напрягать, не придумывать "проекты" новые-не выполнимые, больше доверия к Человеку-учителю. У всех боль в сердцах за молодежь, их будущее, образование, боль....поймите, не все учителя "жируют" и безнравственны, тупы и глупы. Если от инженера с Дипломом и потребовать сдать "экзамен" с таким же Дипломом другому, то умный вряд ли пойдет сдавать, а крохоборец побежит. Учение - это не СПОРТ, а Труд! Успехов...
вот с ЭТИМИ словами
Для мнение: и Я соглашаюсь. И очень хочется, чтобы Вы из тех, кто именно так поступает, а не просто пишет правильные вещи
мила
Хочу возразить. Я работаю в школе, давно развелась (так случилось), но сын вырос достойным человеком, с мужем остались в хороших отношениях. Подруга вообще не замужем, детей нет, но это не помешало ей стать прекрасным учителем, любящим свою работу и детей.
Ліка
Для мила: І ви цим гордитеся? Для людини на першому місці повинна бути її сім’я, власні діти. Учні прийшли і пішли, а родина - це вічне, лише вона зігріє душу, підтримає у тяжку хвилину! Подумайте над цим. З віком самотність дуже гнітить і ніякі учні її не розвіють, тому що чужі діти - це чуже щастя!
Коментувати
Українська вчителька
Давайте реально дивитися на сьогодення!"Заговорити" можна будь-яку проблему!Діти втрачають інтерес до навчання?А, цікаво, якби Гриневич посадили на лекцію до технарів, то її б надовго вистачило?Дітям не цікаво, бо перевантаження( вчитель більше переживає,щоб "втиснути" матеріал,а не за його(програм.матеріалу) сприймання дитиною).Отже, повернути рахунок до 20 в 1 клас з матем., повернути "Букварі" Вашуленка і "Математику" Богдановича (без співавторів) у початкові класи! Шкільні меблі!Терміново всі замінити на сучасні, ЯКІСНІ з регулюванням висоти стільців і парт індивідуально для кожної дитини!Англ.м. ділити на підгрупи з 1 кл., замінивши вчителів-теоретиків, вчителями, що проживали в Англії, чи в ін. англомовних країнах.Це важливо!Бо наші діти вчать англ.м.11 років по 2-3 заняття в тиждень(за державні гроші)і без толку!Вони залишаються після такого навчання глухонімими в інших країнах! У кожний клас комп’ютер, мульт. дошку і тепло взимку в класах Перерви лише на свіжому повітрі!.і т.д.
Вчитель
Якась непонятка з кількістю вчителів молодших класів, яких необхідно "перевчити". А ще скажіть мені, будь-ласка, хто має займатися переучуванням вчителів - методисти обл. відділів освіти, а їх сама Гриневич? Якщо так, то ми маємо мессію - єдину людину, яка за собою поведе все українське суспільство.
КосьТя
Добавте ще в кожний клас по парі "інклюзивних" і тоді можна в школу дітей взагалі не віддавати!
слава те Господи
добровольное посещение уроков. Не лучше ли ОТМЕНИТЬ обязательность начального, неполного и среднего образования. Это и будет добровольное посещение уроков. Ведь живут же страны без этого совкового пережитка прошлого. И жить будут. И ценность обучения в школах повысится. И учителям платить не надо будет. И школы финансировать не надо. Посмотрите сколько преимуществ всего лишь с отменой обязательности обучения в шокле. Родители родили себе детей. Вот пусть и заботятся ими. Каким боком здесь государство?
правді у вічі
Для слава те Господи: Якщо повністю відмінити обов’язок навчального процесу. Ймовірно почнеться анархія. Мова лише про одиниці, яких давно пора перевести на екстернатну форму навчання. Вони заважають вчитися тим, хто цього хоче. Можна ще третій варіант. Якщо наповненість класів зменшити. Тоді варто подумати над сильнішим та слабшим класом.
здесь я читаю несоответствие
Для правді у вічі: экстернатная форма обучения полезна детям, которые несколько быстрее осваивают школьную программу. ТЕ, кто мешает учиться другим, В БОЛЬШИНСТВЕ (просто выделяю данную ситуацию) своём, не способны, в силу различных обстоятельств, вообще усвоить её.
Коментувати
правді у вічі
Момент перший. Цей момент варто всім пам’ятати. Увага сьогоднішніх школярів дуже розсіяна. Момент другий. Ми отримали учнів, батьки котрих вчилися за часів України. Тобто саме виховання батьків суттєво відрізняється від того виховання яке було за часів Совка. Момент третій. Наповненість класів потрібно зменшувати. Знаю наскільки скептично у МОН дивляться на питання пов’язані з фінансами. Але з іншої сторони на терезах, доля учнів і системи освіти. Момент четвертий. У початкових класах потрібно вводити індивідуальні години для того щоб учителі займалися з слабовстигаючими учнями. Тепер таких дуже багато. Момент п’ятий. Посилити виховну роботу та більше часу відводити на консультації з психологом. Момент шостий. Запрошувати у школу Психіатрів. Момент сьомий. Запровадити добровільне відвідування уроків. Можливо учням буде краще, якщо вони будуть допомагати батькам. Момент восьмий. Частіше проводити екскурсії та різні заходи. Момент дев’ятий. Недопустимо у 3 класі 7 уроків.
правді у вічі, уточнення
Для правді у вічі: Запровадити добровільне відвідування уроків для школів від 7 клсу.
Зачем с 7? С первого.
Для правді у вічі, уточнення: воспитательная работа это работа с психиатром? Но если родители отказываются? Экскурсии оплачивать родители будут? Суперовая идея. НА сколько выше будут финансироваться музеи-экскурсоводы (не в музеях)-организаторы экскурсий... ДА, всевозможные мероприятия - самое то. ДАёшь по мероприятию ежедневно. Главное - какой воспитательный момент...
Коментувати
пани министр, как лидер,
пусть и назначенный в кресло, ОБЯЗАНА сообщить ПОЧЕМУ дети теряют интерес к обучению уже в 3 классе. И гаджеты с ИГРАМИ здесь ни при чём. А может быть при чём? Ведь и раньше в третьем классе дети любили ИГРЫ. В куклы, в мячик, в города (с машинками). В чём же причина сегодня? в том, что вместо телевизора они пальцем тыкают в кнопки гаджета?
Лариса
Ні про які реформи не може бути і мова до тих пір, поки закладом керує директор авторитарник, бо учні_піонери дуже зручні. Одягнуті у форми, слухняні, а може, збайдужілі, після лінійок на яких рідко почуєш похвалу, з постійними претензіями до дітей, ось що можна спостерігати. ,, А можна ми не підемо?’’_ просилися мої першачки. Так, реформи демократичні, проте Бог і Цар у школі це директор. Попробуй піди проти! Таке враження, що не державна, а приватна установа! Та й учителі ті ж піонери! Знаючи, що наражаються стати мішенню для помсти, рідко ризикують сказати щось проти директору. Така ситуація в освіті зсередини. То, можливо, слід розпочати реформи з директорів, і чим швидше, тим краще. Я називаю це ,,зіркова хвороба’’, саме цей діагноз керівників у багатьох школах практично знищує будь яку ініціативу ще в зародку.
ВЧИТЕЛЬ
"вони втрачають мотивацію до навчання" - А чи була вона в них взагалі? ОСВІТА В НАС ОБОВ’ЯЗКОВА ДЛЯ ВСІХ!!! Про яку мотивацію може йти взагалі мова, коли всі бачать рівень життя вихованої та освіченої людини!
Олександр Макаревич
"Общественное бытие определяет ... сознание". Що б у школі не робили, а дитина вийде на вулицю, прийде додому, зіткнеться з протиріччями (одне правильне говорять в школі, інше реальне є дома) і закінчується вся реформа. Не можна "побудувати комунізм в окремо взятій країні", не можна змінити школу, не змінивши суспільство.
василь
навіщо в школі предмет захист вітчизни?, який діти вивчають теоретично. може доцільніше проводити тиждневі польові збори по закінченні учнями 10 класу на базі військових частин для юнаків(дівчат за бажанням) і дівчат на базі медичних закладів. що до патріотичного виховання історія війська інтегруйте в історію, потрібно зменшити кількість не потрібних предметів які вивчаються 1-2год , фізвиховання кожного дня ну і інтеграція предметів це великий плюс. але поки освіта буде підпорядкована місцевій владі а не міністерству освіти ніякі реформи не підуть районні відділи освіти їх не пропустять.
Местный
Для василь: а потом сразу в АТО, правильно?
hmelena
А может хватит воевать? Жить -то когда????
Коментувати
ВИДАВЕЦЬ
Є негласна вказівка директорам навчальних закладів замовляти найбільш масові підручники, а не ті, які були попередньо вибрані. Перевірити буде легко - якщо кінцеве замовлення підручника з невеликим тиражем істотно зменшиться порівняно з попереднім замовленням, то план Гриневич спрацював.
Местный
Молодые учителя теряют интерес уже на 3м году работы.