Фінляндія допоможе Україні з реформою школи

Основна увага буде зосереджена на реформах базової освіти та професійної підготовки

Фінляндія допоможе Україні з реформою школи

Міністерство освіти і науки України бачить два пріоритетні напрямки співпраці з фінським урядом в рамках реформи середньої освіти – зміна педагогічної освіти та експертна оцінка нових освітніх стандартів. Про це під час зустрічі з фінськими експертами сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зустріч відбулась у межах підготовки спільного україно-фінського проекту, спрямованого на забезпечення реформування системи середньої освіти в Україні.

«Ми розуміємо, що вчителі та їхня якісна підготовка – ключовий фактор, який вирішує, успішна буде освітня система чи ні. І під час реформування фінської системи особливий наголос робився саме на підготовці педагогів, тому ми очікуємо, що саме такий формат буде найбільш успішним», – зазначила Гриневич.

Вона також повідомила, що зараз МОН майже закінчило роботу над новим стандартом для початкової школи, згідно з яким готуватимуться навчальні програми та матеріали для 1-4 класів Нової української школи.

«Нам потрібна експертна оцінка цього стандарту, навчальних програм, створених на його базі, та тих основоположних підходів, які ми в них закладаємо. Дуже важливо, щоб стандарт був якісно підготовлений, адже від нього залежить подальша підготовка інших документів», – зауважила міністр.

За словами фінських освітніх експертів Раїси Венелейнен і Кірсі Ліндроос, засадничі ідеї Нової української школи ґрунтуються на тих ідеях реформування, про які зараз говорить увесь світ.

«Ми впевнені, що наша продуктивна співпраця принесе хороші результати не лише для України, а й для Фінляндії. Адже чим більше історій успіху освітніх реформ, тим більше ми маємо можливостей вчитися один у одного. Хочу зазначити, що ми детально вивчили документи, що описують вашу реформу. Мушу сказати, що це дуже амбітний план, але саме це є майбутнє для освіти», – повідомила Раїса Венелейнен.

У Міністерстві освіти зазначають, що для ідентифікації проекту забезпечення реформування системи середньої освіти в Україні фінська сторона обрала двох консультантів - Раїсу Венелейнен і Кірсі Ліндроос. Експерти мають знання в освітній сфері.

Передбачається, що консультанти напрацюють проект документа, за яким здійснюватиметься подальша співпраця. Він має бути заснований на пріоритетах, зазначених у концепції Нової української школи. Основна увага буде зосереджена на реформах базової середньої освіти та професійної підготовки.

Освіта.ua
18.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Фінська система освіти є повна механізмів ювенальної юстиції Ювенальна юстиція у Фінляндії: фільм “Син” на реальних подіях ...https://www.simyapidpokrovom.lviv.ua/?p=7507 Дивитися усім батькам!!! Фільм “Син” чітко відображає злочинну систему ювенальної юстиції західного зразка. Події розгортаються у Фінляндії. Соціальні служби за анонімним доносом забрали заможнім батькам сина. Вони боряться за його повернення додому. І накінець мати змушена його ...
Вчитель математики
А може вже досить переймати чужий досвід! На останній європейській олімпіаді з математики серед дівчат Ураїна була першою з європейських команд (поступившись лише дівчатам зі США), а Фінляндія впевнено посіла останнє 44-е місце. То ж кому і в кого треба вчитися?
Oxana Moskalenko
Для Вчитель математики: Так, але ми маємо одиниці таких дітей. Не всі діти мають резільєнтність (життєву стійкість) щоб розвинути свій талант в наших умовах. А от Фінляндія пишається тим, що в них більшість населення має вищу освіту, і заробляють гроші своїми мізками. У Фінляндії майже не має робітничих професій. А в Україні навпаки - робимо вигляд, що нам потрібні робітничі професій. Хоча насправді більшість населення не має відповідної освіти щоб дозволила заробляти гроші інакше ніж за станком. Якщо ми хочемо жити в країні третього світу, далі експлуатувати людей, виготовляючи дуже дорогу продукцію, бо використовуємо не технології, а низькооплачувану працю людей, то так нам зміни не потрібні.
Коментувати
Skjeld
Незнаю яким способом вони вмовили Фінляндію на співпрацю, але змісту з тої допомоги, якщо в Україні реально ідіоти керують реформами освіти і малий дохід вчителя, виділення коштів на дурниці...
Спеціаліст
Середньорічний дохід учителів різних країн (у тисячах доларів). Швейцарія – 68,82; Нідерланди – 57,87; Німеччина – 53,73; Бельгія – 51,47; Корея – 47,34; Ірландія – 47,3; Японія – 45,93; Австралія – 44; Фінляндія – 42, 81; Данія – 41,71; Іспанія – 41,52; США – 41,46; Велика Британія – 40,91; Австрія – 37,41; Нова Зеландія – 34,76; Португалія – 34,59; Франція – 33,57; Норвегія – 33,13; Словенія – 32,48; Швеція – 31,61; Італія – 31,46; Ісландія – 29,48; Греція – 25,75; Ізраїль – 19,55; Чехія – 18,61; Туреччина – 17,18; Китай – 16,41; Бразилія – 14,94; Угорщина – 14,46 та Індонезія – 2,83.
НамісникБога
реформи в українській школі можна провести тільки за однієї умови - казнити всіх заврайоно та завміськно і всіх їх рідних дітей, - без цього жодна реформа не спрацює.
Ігор
Добра ініціатива, вчителі справді ключові у нашій освіті, тому що багато з них дуже консервативні, і не можуть не хочуть змінюватися. Як у відомому Біблійному вислові "не вливають молодого вина у старі бурдюки". А мотивувати дітей до науки, яка застаріла, не цікава, яка подається в ідіотській формі - важко, і діти мудро роблять, що ,часто, відмежовуються від нашої "шкільної програми", а шукають себе в чомусь іншому.
Мерім
Дуже все добре, що планується робити, це повинно піти на покращення. Але.... задумайтесь, невже тільки вчителі, за словами пані Гриневич, неосвічені. Першим кроком повинна бути мотивація до навчання, адже її зараз зовсім немає у сучасних учнів. Скажіть будь-ласка, для чого дитині вчитися, якщо існує багато ВУЗів, де можна вступити без сертифікату ЗНО, та ще й отримати диплом міжнародного зразка, звичайно ж за шалені гроші. А дитина, яка вчиться не завжди має можливість поступити, хоча й отримає високі бали. Треба всеж таки можливо починати зміни спочатку у вишах, а вже потім у школах. А то у всіх бідах чомусь винуватий один учитель, уже прирівняли його до нікого.