Нацрада реформ підтримала Нову українську школу

Нацрада реформ рекомендувала парламенту прискорити розгляд  закону «Про освіту»

Нацрада реформ підтримала Нову українську школу

Національна рада реформ підтримала Нову українську школу та розвиток інклюзивної освіти. Відповідне рішення було ухвалене на черговому засіданні ради.

Учасники засідання зійшлися на тому, що в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, українська освіта, як 50 чи 70 років тому, досі орієнтована на накопичення знань. І це в той час, як цивілізований світ орієнтується на вміння застосовувати знання на практиці.

«Вміння швидко вчитися. Вміння співпрацювати в команді. Вміння вирішувати проблеми, а не чекати готових інструкцій. Ми живемо в 21-му столітті. Країна змінилася, суспільство змінилося, потреби економіки докорінно змінилися, а шкільні підходи і ставлення держави до школи залишилося глибоко в минулому столітті. Ми маємо шанс переламати цю негативну тенденцію», - зазначила Гриневич.

Вона також наголосила на необхідності запуску реформи шляхом ухвалення ключового для реформи - Закону «Про освіту».

«Левова частка нововведень, без яких неможливе створення і запровадження Нової української школи, залежать від прийняття базового закону «Про освіту», що вже пройшов перше читання у Верховній раді. І сподіваємося, що ви рекомендуєте Верховній Раді України до кінця 6-ї сесії VIII скликання розглянути і ухвалити новий Закон «Про освіту», - сказала міністр освіти, виступаючи на засіданні Національної ради реформ.

За результатами засідання Національної Ради Реформ було ухвалено рішення про підтримку концепції Нової української школи та рекомендовано парламенту прискорити розгляд у другому читанні закону «Про освіту».

Освіта.ua
03.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
НУШ, говорите?
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1783196361996080&id=100009172011965 либо ЭТО идёт дальше, при том, что идти будет быстро, по нарастающей, вплоть до 3 мировой. Либо ЭТИ начнут думать. Хотелось бы не вариант 37, Китая, или ... Хотя. Туда прямиком шуруем - в 37, или Кто-то наивно полагает, что их ЭТО не коснётся. Сегодня не коснётся, потому что на работе не встретится. А завтра поздно будет.
Для Pasufik:
через те, як зауважив один із знаних дописувачів у ЗМІ,цитувати він буде лише тих, хто ПІШОВ зі школи, не маючі бажання 40 років чекати покращення,не маючи бажання пахати як Папа Карло у 5 НЗ,а маючи бажання ЗАРОБИТИ сьогодні і зараз власним КРАСНОМОВСТВОМ, оскільки став проводити тренінги, за які наївні люди не проти викласти чималеньку суму. Погодьтеся, від роботи з дітьми то надто далеко. А із невмотивованими дітьми іще далі. Акстісь.
Олекса Позняк
Поки учень не буде стимульований на навчання - нічого не буде. У Франції третина учнів не отримують атестат, у нас видають навіть неграмотним
Позняк,у нас
подобного быть не спосбно, поскольку ты сам ДАШЬ списать своим гуманитариям. Так о чём ты кричишь постоянно? Какие 30% без аттестата. 30% меНдалистов, которым "думаем 5, ставим 10, а что не дотягивает, то подскажем, дадим посмотреть... Если бы кто другой кричал о том, что 30% БЕЗ документа об образовании, можно было бы порадоваться. А тот, кто позволяет своим ученикам смотреть подсказки - звиняй, дорогой, что-то не сростается у тебя...
Коментувати
Консерватор
Посадите человека первый раз за руль автомобиля и скажите:"Выезжай на дорогу и на практике овладевай знаниями." Далеко ли он проедет? То же нас ждёт в образовании.
Проснись и пой!
Як мінімум 20 років нам пудрять мізки реформатори в освіті. "Дореформувалися" до того, що 40-50% учнів навіть таблиці множення вже не засвоюють після всіх цих новацій! І жодного "новатора" не посадили-всі встигають втекти в академіки!Успіхи настільки "грандіозн"і, що на математичні факультети студента заманюють стипендією, яка первищує пенсію вчителя, який навчав наших реформаторів. Випускники поголовно втікають за кордон..На якому каналі чи в якій газеті ви бачили критичний аналіз цих фантазій?Всі "ЗА"? 95% випускників майбутніх професійних коледжів, які там отримають диплом, не розвяжуть приклад на 4 дії за 5 клас!Про яку компетентність (І в чому!?) можна мову вести!? А на це викидаються мільярдні кошти!.. У Німеччині на окремих факультетах до 30% випускників може не отримати диплом тому, що не склав випусних екзаментів. А в нас їх насильно впихають навіть тим, хто місяцями не був на лекціях!
Pasufik
Для Проснись и пой!: І за те, що 30% не отримали дипломи у Європіі нікого не карають, потерпає лише нерадивий студент чи учень. А у нас КРУ виставляє директорам НЗ претензії, чому немає 100%, держава мовляв витратила на кожного кошти, де віддача? Управління освіти також їздять на цьому конику, спотворюючи статистику. Там НЗ дорожать своєю репутацією і не видадуть диплом спеціаліста тому, хто його не вартий. У нас же таке розцінюють як розбазарювання державних коштів, ніби НЗ це армія, де можна примусити когось вчитися. Станок-автомат, штампуючи деталі допускає 5 - 10% браку, в освіті чомусь має бути 100% якості. Невже АПНУ важко дослідити це питання і надати МОНУ раз і назавжди остаточні рекомендації, а головне освітнім закладам відмовитися від липових оцінок і липових документів про освіту. Вистачить жити у брехні, ми ж ніколи її не поборемо, займаючись окозамилюванням.
Коментувати
Tet-a-tet
Одна з дописувачів приводила досвід фінської школи. Прочитавши, став краще розуміти задум міністра, він справді правильний і відповідає потребам сьогоднішнього дня. Ми же боїмося, що у Новій школі нам буде важко і не затишно, адже усі ми вихованці радянської системи, яка успішно збанкрутувала. Або ми далі будемо прагнути до тоталітаризму, або усвідомимо, що ми демократична держава, а отже і методи навчання мають бути сучасними і демократичними. Тільки не потрібно наперед усе обхаювати, а спокійно і розсудливо підійти до проблеми і так само спокійно її вирішувати. У страха очі великі, а руки усе зроблять. Чому відразу фаталізм, усе знищують, ламають і т.д? Усе буде поступово і не треба розпускати паніку, нам і так немає що втрачати, наші дипломи як не визнавали у Європі, так і не визнають. Якщо наша освіта така досконала, то чому щораз більше дітей їде вчитися за кордон, навіть до тої ж Польщі, яка ще до недавна була така сама як ми?
Nedolya
Для Tet-a-tet: До чого тут фінський досвід? До чого тут паніка? Існує впевненість, що кроки, які здійснює команда, до реформ не мають жодного відношення. До чого тут Польща і хто вам сказав, що у них освіта краща? Їдуть туди з інших причин, тому що більше можливостей у країні ЄС і до речі там приймають без ЗНО. Наші реформатори висмикують безсистемно фрагменти чийогось досвіду і видають їх за реформи. Реформа має бути системною і чітко спланованою та обґрунтованою. А заспокоювати будете свою дружину, що Ваша зарплата зараз мала, але через сорок років все стане добре - уявляю, що вона Вам відповість.
Pasufik
Ідучи вчителювати я знав яка"висока" зарплата буде у мене. Щоб більше заробляти працював у трьох НЗ, але ніколи не пожалкую за цими 20 роками. Коли подумаю, що більше тисячі моїх учнів мають кусок хліба стає легко на серці, життя не прожите задарма. Так, було дуже не легко, але з роками людина вчиться раціонально розподіляти свій час і усе стає на своє місце. Тож не чекайте 40 років, для дужих рук і гострого розуму завжди знайдеться повно роботи. І для дружини теж!
через те, як зауважив один із
Для Pasufik: знаних дописувачів у ЗМІ,цитувати він буде лише тих, хто ПІШОВ зі школи, не маючі бажання 40 років чекати покращення,не маючи бажання пахати як Папа Карло у 5 НЗ,а маючи бажання ЗАРОБИТИ сьогодні і зараз власним КРАСНОМОВСТВОМ, оскільки став проводити тренінги, за які наївні люди не проти викласти чималеньку суму. Погодьтеся, від роботи з дітьми то надто далеко. А із невмотивованими дітьми іще далі. Акстісь.
Коментувати
ХМ...
"За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, українська освіта, як 50 чи 70 років тому, досі орієнтована на накопичення знань. І це в той час, як цивілізований світ орієнтується на вміння застосовувати знання на практиці..." Хм! А хіба перед тим, як застосувати знання, чи не треба їх отримати???????????? Складається таке враження, що шановна пані міністр просто просто розповідає про різноманітні "інновації" ,аби помилуватися своїм красномовством.
Ника Павлова
Для ХМ...: А навіщо розривати отримання знань і їх застосування? Це ж має бути у комплексі. Знання ЗАСВОЮЮТЬСЯ (не зазубрюються) і не забуваються, якщо отримані на практиці. Пам’ятаєте Конфуція? "Розкажи мені, і я забуду. Покажи мені - і я зрозумію. Дозволь мені зробити самому - і я навчусь!"
Коментувати
Валя
МЕДИЦИНУ "ЗНИЩИЛИ", ТЕПЕР ДОБРАЛИСЬ ДО ОСВІТИ!!!! Так справи в освіті не дуже добрі, але зщити "до основания"- ВОНИ знищать освіту, "а за тем??!!"
КОЛЯ
От зайшли ,що найнагальніше в державі. Знищити треба те, що ще працює. Німі раби, які ніколи не вийдуть на Майдан, щоб скинути тих, які тримають під подушками мільйони і кричать, як люблять Україну.
Консерватор
Что бы знания применять на практике, их нужго иметь!
Nedolya
Слухав виступ в АП - слова, які нічим не підкріплені, лише впевненістю міністра. Цього замало. Жодних науково обґрунтованих розрахунків та оцінок - графіками і діаграмами зараз нікого не здивуєш, хіба що АП. Гадаю, що існує великий ризик, що гроші платників податків нададуть на ще один пшик. В кращому варіанті нічого не зімнеться. А от чи відповість хто за невдачу - це питання, яке повинно поставити суспільство. Чи прораховані таки ризики КМ?
Накипелов
Для Nedolya: Нацраді школа "не важно", головне "реФФорми"...
Олена
Мені цікаво хто має навчити дитину читати коли буквар для дітей , які уже вміють читати.(Офіційно затверджений МО)В дитячому садочку не зобов’язанні вчити читати.А хто ж зообов’язаний? А що говорити далі якщо просто навчити читати дитину нема кому.От вам і шкільні реформи.А що з цими дітьми буде далі.
Коментувати