Вчитель Нової школи матиме свободу творчості, - Гриневич

За словами міністра, педагогіка партнерства має бути однією з основ нової школи

Вчитель Нової школи матиме свободу творчості, - Гриневич

Розвиток компетентностей учнів для демократичного громадянства здійснюватиметься не через створення окремого предмета, а наскрізно в усіх навчальних дисциплінах. Про це під час виступу на Міжнародній конференції Ради Європи «Забезпечення демократії через освіту», що відбувається на Кіпрі, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

«Вчитель Нової школи – вихователь нового покоління, користуватиметься свободою творчості і професійного розвитку. Педагогіка партнерства буде однією з основ школи, заснованої на взаємній повазі до особистості, праві вибору і відповідальності за прийняті рішення», – наголосила Лілія Гриневич, розповідаючи про один з засадничих принципів Нової української школи – освітній контент на основі компетентностей.

Також за її словами, Нова українська школа має задати нові рамки освітньої політики – школи повинні бути місцем, де представницька демократія практикується і обов'язки розподіляються.

«Вчителі мають розширити можливості учнів – школярі зможуть самі приймати важливі рішення та діяти», - наголосила міністр.

Освіта.ua
23.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петрович
Свобода? Творчість? Ви де в біса таке чули? Вчора на нараді директорів інспектор сказав, що опрацював 13 нормативних документів, які чітко окреслюють правила проведення ДПА. Вдумайтеся. Це ж для того, щоб написати диктант після навчання, треба перечитати всі ці документи і добре усвідомити, за що вчителя можна буде принизити. ЗНО то взагалі капець. Задумане як ричаг боротьби з корупцією, а зазнають морального приниження учні та вчителі. Повний дурдом
Tet-a-tet
"Вчителі мають розширити можливості учнів..." Кілька днів ламаю собі голову, що пані міністр мала на увазі. Є тематичний план, на його основі поурочне планування, як я маю розширяти можливості учня, якщо він і з тим що є не дає собі ради? Деякі теми сформулював точніше, ніж вони зазначені у ТП, так завуч тричі мені тикала в нього, що я порушив зміст навч.програми. А чому мовчить АПНУ, там що, усі вже пішли на пенсію?
Nina Vasilisovna
Вчора педагогічно-адміністративне зборище мене атестувало. Вранці завуч і заввідділом без попередження всілися і чекали на парі. Бачте не вистачило людям 5 років, відкритих тижнів і днів, щоб побачити заняття... А я щойно вийшла після операції. Готували розправу. та кіна не вийшло. Я попросила їх не тішитися з проблем із моїм здоровям, по закону маю пів року реабілітації. Показала методзабезпечення: презентацію, методрозробку, роздатковий матеріал, резерв матеріалу, зразки робіт і ... попросила за двері. На саму атестацію прийшли депутати підтримати педагога. Насамкінець, я повідомила, що після цього випадку до мене на заняття прийти можна буде за умови завчасного за 6-10 місяців офіційного повідомлення і при оплаті відкритого уроку у 10 кратному розмірі. Як це чинять в Німеччині. Був шок, здивування і німе схвалення- сьогодні всі пліткували і погоджувалися. Я тепер закриваю роти і двері усім, хто тисне, пліткує і не поважає, чи то мене, чи студентів, яких я навчаю.
Лана
Для Nina Vasilisovna: Правильно. Хочуть як в Європі - оплачуйте як в Європі і приходьте.
Коментувати
Накипелов
Якщо вчитель буде лише читати години (як в цивілізованих країнах, наприклад Польщі) і отримувати гідну (на рівні міністра) зарплату, то в нього буде свобода для творчості. В нинішніх реаліях (коли вчителі на громадських засадах виконують обов’язки лаборантів, техпрацівників, адміністраторів сайтів, координаторів, двірників...) така свобода НЕ можлива!!!
Накипелов
Для Накипелов: НЕМОЖЛИВА пишеться разом. В школі погано вчився))
Лана
якщо прикметник з НЕ виступає присудком, то слід писати окремо. Накипелов у школі вчився бездоганно)
Вона
Лише у мовників на рік 3 тематичних тижні: писемності , Шевченківській і Тиждень рідної мови ( з цього навчального року керівництво забажало не тижні а вже декади). Це просто знущання ((( Всі мовчать ( бояться втратити роботу). Ось така ситуація (((
Коментувати
Pasufik
Шановна п.Міністр! Ви нещодавно збільшили на 20 осіб чисельність інституту змісту нової школи. То чому ж не закріпите за ними одну з київських шкіл і нехай вони на практиці покажуть нам усім ненавченим як виглядає "Нова школа". Це краще ніж розмови про неї.
Лана
Для Pasufik: А в них принцип - говорити, то не робити.
Коментувати
elena
Мені здається,що наше "найвище керівництво", не уявляє в яких умовах ми працюємо. Після спрощення програми, змінення норм оцінювання стало ще важче працювати. Щоб оцінити роботу дитини в початковій школі треба проводити "математичні обчислення".Дуже ускладнилось проведення звичайного аудіювання.Де ж обіцяне полегшення?
Володимир
Пані, Гриневич! А Ви не могли би про це ще раз, але на українській мові. Про свободу вчителя. Его свобода визначається: керівниками школи і методистом школи, міськвно чи райвно, обласним управління освіти, обласним методкабінетом, закладами підвищення кваліфікації, МОН та крутизною батьків учнів. Хто вірить в майбутню свободу, отриману боротьбою з такою Горгоною.
Ячсмить
Лілєчка, це вже навіть не смішно. Як там на Кіпрі? Чи сє не попекла на сонечку?
теж Ірина
Для Ячсмить: Шановний! Ваш допис не дуже ввічливий!
Коментувати
анонім
Яка може бути свобода творчості? Якщо директор приходить з наради і говорить що наголошували що заступники директора повинні контролювати вчителів і щодня відвідувати по 4 уроки у вчителів, аналізувати ці уроки за спеціальною структурою що має бути постійний контроль за роботою вчителя. А головне коли ми трішечки не погоджуємося - то стоїть по іншому питання: Міністерство далеко, а районний або міський відділ освіти близько. От тобі і творчість вчителя. І я погоджуюся з дописувачами що вже стільки тих семінарів понаставляють, що не встигаєш проводити свої уроки. А чому понаставляли - а щоб формувати вчителя для Нової української школи.
Учитель
Для анонім:Такий контроль зі сторони адміністрації залежить в першу чергу від самого педколективу школи. В нас вже років десять повна свобода творчості і довіра вчителям...
Лана
Для анонім: Так, так! НОВА ШКОЛА в СТАРИХ УМОВАХ ПРАЦІ.
Коментувати
Просто вчитель
До тих пір, поки учень змушений бачити в учителеві тільки наставника, а не друга, а вчитель в директорові - лише керівника, а не колегу, а міністр освіти в освітянині - лише підлеглого, а не однодумця, - нічого не зміниться в освіті! Дайте свободу вчителю вчити!
Просто вчитель
Реформи потрібні,але не на словах, а на ділі. Читаю відгуки і дуже лячно за майбутнє освіти. Програми не міняються, навантаження не зменшується, жахливе незадоволення такою структурою, як райво, їхнім пресінгом щодо конкурсів, звітів, різної непотрібної писанини. Невже ніхто не чує цих вчителів? Який вихід? Освітні експерти також все критикують і теж все на словах. А що потім? А все-таки хочеться побачити якесь світло, хоч в кінці тунелю.
ОЛЕКСІЙ
КОЛИ Ж НАРЕШТІ ПОЧНЕТЬСЯ ЦЯ РЕФОРМА! нАШІ ДІТИ ВЖЕ ПРОСТО НЕ ХОЧУТЬ ХОДИТИ ДО ШКОЛИ З ТАКИМИ НАВАНТАЖЕННЯМИ, ЯКІ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ФІЗІОЛОГІЧНОМУ РОЗВИТКОВІ ДИТИНИ. кІЛЬКІСТЬ ДОМАШНІХ ЗАВДАНЬ ПРОСТО ЗАШКАЛЮЄ. ТАКЕ ВРАЖЕННЯ,ЩО ВЧИТЕЛІ ПРОСТО ЗВАЛИЛИ ВСЕ НА ПЛЕЧІ БАТЬКІВ РАЗОМ ІЗ УРОКАМИ. НАТОМІСТЬ ІНСТРУМЕНТОМ ЗАЛЯКУВАННЯ ДІТЕЙ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ОЦІНКИ. НІДЕ У СВІТІ НЕМАЄ ТАКОГО ПРИНИЖЕННЯ ДИТИНИ ЗА РАХУНОК ОЦІНОК. УЧИТЕЛЯМ ПОТРІБНО ЗАБОРОНИТИ ОГОЛОШУВАТИ ОЦІНКИ ТА ПОВЕДІНКУ ДИТИНУ НА БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ ПРИ УСЬОМУ КЛАСІ. ЦЕ ПРИНИЖЕННЯ ЧЕСТІ І ГІДНОСТІ ДИТИНИ. ЦЕ МАЄ БУТИ ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. УЧИТЕЛЯ МАЮТЬ ОБИРАТИ САМІ БАТЬКИ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ. ДИРЕКТОРИ, ЯКІ НА ПОСАДІ БІЛЬШЕ 10 РОКІВ ВИЧЕРПУЮТЬ СВОЇ РЕСУРСИ, ВОНИ ПРОСТО БЕРУТЬ ХАБАРІ І КЛОРИСТУЮТЬСЯ СВОЇМ ПОЛОЖЕННЯМ НА РОБОТІ, ЧАСТОТ ЗАЛЯКУЮЧИ УЧИТЕЛІВ "ТИЖНЕВИМ НАВАНТАЖЕННЯМ" І ЗВІЛЬНЕННЯМ З РОБОТИ. ПОТРІБНО ПОЧАТИ З ДИРЕКТОРІВ І ПОЛЕГШЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ І ЗВІЛЬНЕННЯ ПЕНСІОНЕРІВ ЗІ ШКОЛИ, ВСТАНОВЛЕННЯ ГІДНОЇ ЗАРПЛАТИ ЗА САМОВІДДАНУ...
учитель
Для ОЛЕКСІЙ: ПОВНІСТЮ ПОГОДЖУЮСЬ, ДИРЕКТОР ПРОСТО ЗА РАХУНОК БАТЬКІВ РОБИТЬ СВОЇ ОСОБИСТІ СПРАВИ, ВЛАШТОВУЮЧИ УСІХ СВОЇХ РОДИЧІВ НА РОБОТУ, ЗБИРАЮЧИ ІНФОМАЦІЮ, ХТО "ЗА" І "ПРОТИ" НЬОГО, А ТОДІ ВЕДЕ З НИМИ "РОЗПРАВУ". ПЕРЕВІРКИ З РАЙОНО ПРОХОДЯТЬ ЛИШЕ ЗА РАХУНОК "ПАПЕРОВИХ КОНВЕРТІВ ІЗ ГРОШИМА". ЯКЩО ДИРЕКТОРИ БУДУТЬ ПРИЗНАЧАТИСЯ ІЗ МІСТА "НЕ ПО ЗНАЙОМСТВУ", МОЖЛИВО, ТОДІ ЩОСЬ І ЗМІНИТЬСЯ. ПОТРІБНА СЕРЙОЗНА ПЕРЕВІРКА ТИХ, ХТО ДІЙСНО ПРАЦЮЄ НА РОБОТІ, А НЕ ТИХ, ХТО ТАМ ЗАРАХОВАНИЙ . ВОНИ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ТАКИХ ЖЕ ПОСАДАХ, ЯК І ВЧИТЕЛІ. ПОТРІБНО ПРИБРАТИ РАЙОННІ ВІДДІЛИ ОСВІТИ, ЗВІЛЬНИТИ САДОЧКИ ДЛЯ ДІТЕЙ І ВІДПРАВИТИ ІХ У ШКОЛИ, ХТО ДІЙСНО ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ. МАЄ БУТИ 1 ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОРГАН, А ВСЕ ІНШЕ МАЄ РОБИТИСЯ ЗА ПЛАНОМ ШКОЛИ. МИ НЕ МАЄМО ПИСАТИ ПОСТІНІ ЗВІТИ В РАЙОНО. ЦЕ ВОНИ МАЮТЬ НАДАВАТИ МЕТОДИЧНУ ДОПОМОГУ (НІКОЛИ ЦЬОГО НЕ БУЛО), А НЕ ШКОЛИ ІМ ЗВІТУВАТИ І ПРОВОДИТИ ЗА НИХ РІЗНОМАНІТНІ КОНКУРСИ, А ВОНИ РОЗКАЗИВАТИМУТЬ, ЯКІ ВОНИ МОЛОДЦІ. ОСЬ ЗВІДСИ МАЄ ПОЧАТИСЯ РЕФОРМА!!!
Надія
для ОЛЕКСІЙ цілком згодна. Вчора спеціально передивилась підручник Власова з історії України для 7 класу. Тема " Данило Галицький і його наступники" - 20 нових імен і деякі чужоземні, 12 нових дат і все це треба вивчити за 1 урок. Тому я добре розумію чому діти ненавидять школу і правильно роблять , втрачається дитинство і цікавість до власної історії. А ще ж треба ще до4-5 уроків підготуватись. Я не проти, щоб моя дитина відмовилась у старших класах хоча б від зарубіжної літератури яка забирає тьму часу. Може хто підкаже як це зробити. До того ж у нашій школі чона перетворилась для дітей в ненависний предмет.
Роман
Власов ще пише відносно непогані підручники з історії. Наприклад для 6 класу напевно кращий на сьогодні з проблемним підходом. У Гісема вже набагато важчі і більш захаращені непотрібними датами і іменами, заплутані підручники.
Коментувати
рпгшщ
Реформа має початися із ліквідації методичних кабінетів.Вони не потрібні.Їздити перевіряти,брати торби,вказувати як треба уроки проводити .І вчитель(директор) переживає бо їде методист це велике цебе їде,особливо коли їде ця Оксана Йосипівна..Ідеш до них як до своїх господарів,хазяїв твого життя ,несеш нікому не потрібні конспекти,дебільні плани самоосвіти- це повний совок,маразм, і вона(вони) дивляться на вчителя(директора), як на пан на раба,який повинен робити,проводити уроки тільки так як хоче це шобло.
Родион
Для рпгшщ: В містах і районах, де є претензії до методкабінетів (торби, конвертики, явна невідповідність займаним посадам), потрібно уважніше придивитись до діяльності начальників відділів. Все починається звідти і ніщо не зміниться, поки незамінимі сидітимуть в своїх вотчинах.
Коментувати
Вопрос
С 20 по 23 марта на базе Воловецкой ЗОШ (Закарпатская область) проходили курсы по "охороні праці та безпеки життєдіяльності".Со всех собрали дань по 100 гривен.Просто так, без каких либо обяснений.В итоге получилось больше 5000.Проведите проверку, накажите виновных! Разве это не КОРУПЦИЯ!!!
Роман
Для Вопрос: Постійно чую від різних вчителів нашого району - у нас в школі семінар і вчителі мусіли здати по 200 гривень, а вчитель, що відповідає за семінар і повинен давати відкриті уроки по 2 - 3 тисячі. Корупція під керівництвом районо, ІППО і міністерських чиновників процвітає в освіті.
Коментувати
Родион
ЦИТ: "«Вчителі мають розширити можливості учнів – школярі зможуть самі приймати важливі рішення та діяти», - наголосила міністр." Ширина можливостей учнів, як і прийняття важливих рішень та дій визначається в основному товщиною батьківського гаманця та корупційними зв"язками. В наших освітянських керманичів роздвоєння особистості: одна половина живе в реальному феодально-корупційному світі з усіма благами для себе, а інша - в віртуальному, припудреному красивими словечками - для підлеглих. Де конкретнісь і послівдовність, де план дій міністра - пустота, фантазії з четвертого сну Віри Павлівни.
Івану
Вдумайтесь у те, ЩО Ви засуджуєте. "Виховна ГОДИНА"-тобто дітям дають установку на те, що виховувати будуть ГОДИНУ. А оскільки,як правило,дітям там не цікаво(а КОМУ цікаво,коли його "виховують"?),то й виховання для них,як ото для Вас-по годині на тиждень.ТОбто Ви не відаєте,що виховання відбувається щомиті від самого народження Вашо дитини,і що саме Ви,як батько,й несете найбільший куш отого самого "ВИХОВАННЯ".А вчителька?Так,і вона виховує.Й роботу як класний керівник виконує справно,оскільки работа класного керівника не у виховних ГОДИНАХ,а в дещо іншому.
Іван
Яку свободу творчості? Яка виховна робота, яка відповідальність. Класний керівник сина в 4 класі з 1 вересня даний час не провела жодної виховної, проте гроші отримує справно. Опустіться на грішну землю. Яка Нова українська школа. для того, щоб хоч щось знала дитина треба репетитора!!!!
Роман
Для Іван: Читав про японську школу і чомусь ніхто з японців не обурюється, що і в них інколи приходиться наймати репетиторів. І взагалі дитину потрібно виховувати вдома в першу чергу, займатися з нею, а не перекладати все на вчителя і класного керівника. Занадто в нас багато свободи батькам - великі права і ніякої відповідальності.
Іван
Мова зовсім не про те, що батькам не треба виховувати дитину, а про те, що вчителька під час уроку п’є каву і читеє журнал, а ви - діти, читайте сторінку з книжки, інша - теревенить по телефону. Зарплату ж - підвищену - подавай вчасно, біда, коли з подарунком на 8 березня продешевили. Ось у чому проблема. Хотів сказати, що учителька сплутала поняття свободи із неробством
Володимир
Для Іван: Не путайте божий дар з із смаженими яйцями. Японці наймають репетиторів в окремих випадках, уважніше читайте публікації, а Ви пропонуєте батькам замінити викладачів школи репетиторами, і що саме цинічне, тимиж викладачами школи, де навчаються діти. Японці не отримують 30 відсотків надбавки за класне керівництво, яке зводиться до контролю за журналом класу. Ви розпитайте своїх батьків, якщо забули, чи були у вас особисто репетитори, і скільки раз батьки були в школі. Не можна всіх вчителів назвати ледарями, але значна частина їхньої роботи в школі, не потрібна для учнів. Було би справедливо, щоб зарплата вчителя залежала тільки від якості знань учнів, а не стажу, та ін. Може тоді і студенти здавали б іспити самі, а не просили у батьків гроші на оплату сесії.
Коментувати
Капец
Как уже надоело это словоблудие из уст министра.Сколько можна???
Кузьміч
Для Капец: Языком чесать - не мешки ворочать.
Коментувати
Наталія
А чи має вчитель час на ту "свободу творчості"???!!!
цікавепросебе.
Cвобода-це усвідомлена необхідність. Тепер нам будуть вбивати в голови усвідомлювати необхідність всього, що тримає при кориті надбудову над школами