МОН запрошує вчителів до розробки програм

Фахівців освітньої сфери запрошують взяти участь у розробці навчальних програм для старшої школи

МОН запрошує вчителів до розробки програм

Міністерство освіти і науки запрошує учителів, методистів та науковців узяти участь у відборі до складу робочих груп з розробки навчальних програм для старшої школи, що впроваджуватимуться з 1 вересня 2018 року. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

У МОН зазначають, що розробка програм здійснюватиметься відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів у 2011 році.

Для участі у відборі потрібно заповнити онлайн-анкету. Кандидати, які претендуватимуть до включення у склад робочих груп мають мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки, а також стаж роботи в сфері освіти не менше 5 років. Прийом заявок триває до 11 березня.

Заповнити анкету 

Перед заповненням анкети у Міносвіти радять кандидатам ознайомитись з Базовим навчальним планом Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти і проектом Типового навчального плану для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Освіта.ua
01.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама-вчитель
Та ну вас з вашими програмами. У вас купище "інноваційних" інститутів і всіляких педнауковців. Їм складно? А нам якось вже по барабану. Я думаю ось про що. Як своє навчання буде надалі продовжувати сільська молодь. А ніяк!!! Ім прийдеться їздити за тридев’ять земель, до старшої школи, щодня, у 10.11.12 КЛАС, для отримання профіліьної освіти. Реально,навчання в старшій школі оберуть - одиниці. Добре це чи поганно, час покаже. Але ось те, що недокомплектованими залишаться деякі профілі - це 100%." Не модні" - природничі предмети. За мого дитинства, - ботаніка, зоологія та анатомія, - були найцікавішими із наук. Зараз для моєї дитини - це мука-мученька. навіть в думці не допускаю про навчання в природничому класі старшої школи. Ознайомилась із програмою 9 класу. Це вже жах. Отак поступово вбивається інтерес, а ми дивуємося потім, що знайти доброго лікаря-фахівця, стає все складніше і складніше. Скоро стане неможливим, взагалі, з такимим новаціями в шкільній освіті.
Tet-a-tet
Для Бадя. Не можу без захоплення читати Ваші дописи. Якби Ви прочитали програми для багатьох професій ПТУ -впали би від сміху. І це після цілорічного збирання "пропозицій" від ПНЗ. Тому я також роблю як Ви; у журнал пишу їх галіматью, а матеріал подаю так, як того вимагає професія. А МОН мусить якось виправдовувати свою 750 особову(точно не знаю) чисельність. Ще й два інститути по 350 дармоїдів придумали, новий зміст освіти будуть імітувати, замість того, щоб цю Нову школу створити і показати наочно як вона виглядає. Що маємо, те маємо, не без сарказму говорив наш великий перший президент.
Бадя
Розробникам, затверджувальникам і впроваджувачам програм присвячується..... МОН затіває чергову імітацію діяльності. Імітація - єдине, на що здатні наші гуманітарні відомства, укомплектовані переважно колишнім кавееном і комсомолом. Насправді буде от що. Прийде нова програма. Я напишу календарне на її основі, я навіть у журнал записуватиму усе згідно з календарним... Але на уроках я робитиму те, що мені треба. А мені треба, аби діти не були баранами - раз, щоб розбиралися в теорії -два, розуміли міжпредметні зв’язки - три, щоб не цуралися свого - чотири, щоб сміливо йшли на ЗНО - п’ять і , мабуть, розвивали в собі критичний погляд - шість. Може ще що... . А для цього мені ваші програми - старі, нові, оновлені, доопрацьовані і те де - нафіг не треба. Бо як би ви їх не перекроювали - буде все те саме : зерно однаково буде перемішане з половою. Можете ці слова записать на папірець і покласти його у депозитну скриньку. У 2018-му длістанете й прочитаєте... Щиро Ваш Бадя (укр. м./літ.)
Якщо в мові-літературі ще можна
Для Бадя: програмою знехтувати, то хімія-физика-математика того не дозволяє. Та й - з календаризацією легше працювати, бо часові рамки нікуди не подінуться. А чорна бухгалтерія штука напряжна
Бадя
Для Якщо в мові-літературі ще можна: Я - не про нехтування програмами чи держстандартом, Я - про ігнорування міністерських маразмів. Може у точному циклі вони не такі відчутні, бо ж Земля, як була кругла, так і є , але у філологічній сфері - тут роздолля... Що програми, що підручники - чистий класичний "треш"... Там стільки напхано ідіотизмів! А скільки ревльно тонко продуманих антиукраїнських речей... А скільки відвертої нісенітниці...
Саша
Зверніть увагу, цитую: "я робитиму те, що мені треба". А де ж діти? Чи не час взяти до уваги, що їм треба? І чому вважається, що лаяти, паплюжити все підряд це правильно? Чому б не взяти участь в обговоренні програм там, де до конструктивних пропозицій прислуховуються (EdEra)? А , можливо, і взяти участь у розробці програм? МОН запрошує всіх небайдужих. Це було б справжнім внеском в удосконалення освіти, а не просто критика заради критики.
Коментувати
1
Яка оплата передбачена для членів робочих груп?
Бадя
Для 1: Ніякої оплати ніхто нікому і не збирався передбачати. Платити слід стоматологу, сантехніку, проститутці . А вчителеві за шо платити - за ПРОГРАМИ ? З якого переляку? Ти в якій країні живеш?
Коментувати
Запрошуючи вчителів до розробки
програм МОН, зважаючи на фінансовий стан вчительства, має оплатити діяльність вчителів, які, відкинувши власні потреби, витрачаючи час на те, що НЕздатні зробити люди, які отримають гроші ЗА розроблені програми. Якщо оплата здійснена НЕ буде, вважається, що МОН вертає школу у часи радянського колективізму,від якого ось вже 25 років як відійшли, отримавши кожному своє - кому міліарди, а кому роботу "на благо олигархов"
Бадя
Для Запрошуючи вчителів до розробки: Не видумуйте - вертає до часів. ... Воно і не випускало ці 25 років школу із радянських часів. Зовні косметично щось робилося, але суть школи - совіцька до самих кісток.
Бадю, Ви філолог,як я читаю.
Воно не випускає ці 25 років школу із кріпацьких часів. А це трохи різні речі. Або ми маємо занадто різний життєвий досвід. Суть нашої школи давно не та, що була25 років тому.Йой не та, Бадю. А моє "вертає до часів" більше звернення до тих, хто вважає нормою те, що вчитель працює задарма. Хоча й воно трохи неправильне, оскільки в радянські часи мого дитинства задарма вчитель не працював аж настільки, як теє він робив останні 25 років...
Бадя
Мій життєвий досвід - жорстокий. Вчителі мають те, що заслужили! Яку ціну собі склали - так і отримують. Кріпаки? Раби? Безодказні дєвочки і мовчазні мальчики? - Ну то й одержуйте свої жебрацькі копійки. Партія сказала : нада, камсамол отвєтіл : єсть. - Якщо позвикали так працювати, що на вас навалюють усякий непотріб, а ви його тягнете, як воли, або викручуєтесь, відбріхуєтесь - хто ж вам дохтор. Суть школи у нас одна - виборча дільниця розташовується у школі. Більш та школа державу не цікавить. А освіта - побічний продукт, До речі - про безодказних вчительок ! Для організіції виборів - те що треба. Затуркані, задурені, замучені , залякані, деморалізовані і дезорієнтовані вчителі пощитають голоси так, як директор скаже. Це все настільки очевидно й огидно, проте народ звик і , судячи з усього. кайфує...
Коментувати
Учитель
НАвіщо запрошувати, так є ж по школах методистів, старших учителів, заслужених переслужених (звісно, є серед них і порядні та чесні люди - не про них кажу), які гребли під себе все, що можна, - от хай і доводять своє уміння. А то гребти години, категорії, вони є, а як до справи, то тихенько відсиджуються.
Володимир
Навіщо тоді МОН вчителям, якщо там бездарі сидять із зарплатами 20-30тис гривень що їм лінь мізки напрягати......
Просто вокладач
Для Володимир: Бо якщо програми розроблятимуть працівники МОН, то нічого не зміниться. Якраз програму повинні розробляти викладачі-практики, які працювали за цими програмами і розуміють, що саме діти можуть засвоїти, а що непотрібно. І що найголовніше - відповідати їх віковим особливостям.
Пелагея
Для Просто вокладач: Володимир прав, поддерживаю. Только с поправкой к вашему комментарию: если бы в МОН работали не пустословы-теоретики, а лучшие из бывших педагогов-практиков, имеющих опыт и научное видение образовательного процесса, тогда и толк бы был.
Коментувати