Розпочато обговорення програм базової школи

Взяти участь в оновленні програм та запропонувати необхідні зміни зможе кожен бажаючий

Розпочато обговорення програм базової школи

13 лютого стартувало онлайн обговорення навчальних програм для учнів 5-9 класів. У Міністерстві освіти наголошують, взяти участь в оновленні програм та запропонувати потрібні українській школі зміни зможе кожен бажаючий.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, міністерство зробить оновлення навчальних програм максимально відкрито як для професійних спільнот, так і для кожного зацікавленого громадянина.

«Зараз ми вже розпочали підготовку до реформи Нова українська школа, у перший клас якої діти підуть 2018 року. Однак школярі не можуть чекати, тому перші зміни ми повинні забезпечити вже нині», – сказала міністр.

У МОН також зазначають, що одним з головних завдань, що стоїть перед оновленням програм базової школи – подивитись на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів.

«Програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя», - наголошують  у Міносвіти.

Планується, що формування компетентностей має забезпечити основна новація цьогорічного оновлення програм – впровадження наскрізних тем, які проходитимуть через основні предмети. Напрацюванням та визначенням наскрізних тем займатимуться робочі групи, до яких входять вчителі-практики, науковці та представники МОН. Натомість, на онлайн платформі учасники працюватимуть з існуючими програмами, підкреслюючи основні недоліки та пропонуючи структурні зміни.

«Наприклад, наскрізною темою може бути «підприємливість і фінансова грамотність». Якщо така тема буде визначена, то, приміром, під час вивчення матеріалу з математики зміст завдань буде прив’язаний до наскрізної теми: пропонуватиметься сформувати родинний бюджет із використанням математичних знань, що вивчаються, запланувати фінансові витрати на проїзд тощо. Відповідні матеріали, що орієнтовані на формування компетентностей, у нас є. Протягом років незалежності міжнародні донори вкладали у нашу країну багато коштів, започатковувалися проекти, в рамках яких було створено якісні освітні матеріали. Як будуть сформульовані наскрізні теми – залежить від робочих груп, в першу чергу вони виходитимуть із наявних матеріалів», – роз’яснює лілія Гриневич.

Загалом на обговорення виставлено 23 навчальні програми для 5-9 класів.

За словами координатора проекту з оновлення програм Сергія Горбачова, єдиною умовою для внесення пропозицій та участі в обговореннях є дотримання дуже простих правил, суть яких можна сформулювати п’ятьма словами: пропозиції – по суті, обговорення – ввічливе.

«Ми переконані, що реформа освіти має стати пріоритетом та надбанням усього українського суспільства. Саме тому ми робимо це обговорення максимально відкритим та запрошуємо усіх взяти у ньому активну участь», – наголосила Лілія Гриневич.

Перейти до обговорення

Освіта.ua
13.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Експерти, не возраст ребёнка имеет
значение, а то, на сколько качественно он усвоил предыдущий материал. Качественный материал, а не "галопом по европам", Роман.
-----------------
40 учеников в классе абсолютно нормально обучаются. При нормальной системе работы школы. А вот существующие программы "галопом по европам" и 10 детей классе не позволяют научить
Роман
Для -----------------: Брєд сивої кобили.
SCHOOL
не бред у меня в 8 класе один ребенок и уроки математики за один урок я должна дать три
Коментувати
Олекса Позняк
35 учнів у класі при будь-якій програмі навчити неможливо
Яна
1. Діагностика учнів психологами у 1 класі 2. Наступність початкової та середньої школи 3. Оснащення навчальних кабінетів сучасними технічними засобами (для роботи кожного вчителя комп`ютер, принтер, сканер, проектор...) 4. Навчання вчителів щодо використання у своїй роботі технічних засобів, сучасних способів, прийомів 5. Робота школи в одну зміну (вчитель не повинен працювати вдома) 6. Ніякого ущільнення прогам (проблеми міста не повинні турбувати вчителів та учнів, це проблеми адміністрацій) Наскрізні теми повинні йти від дітей. Не може бути, наприклад, наскрізна економічна тема для всіх, бо гуманітарії це не зрозуміють. А комусь з учнів - це просто не потрібно. Визначені направлення компетентностей та компетенцій, що ще потрібно? Яку завгодно тему можна подати цікаво, аби були сучасні умови!!! Це моя думка
Накипелов
Яка користь із того, що поміняють теми місцями або перекинуть із одного класу до іншого, а нові підручники (надруковані менше трьох років тому!!!) стануть непридатними для навчання? Спочатку друкувати підручники, а потім змінювати оновлювати програми - кримінальний злочин!!!
Експерти
Для Накипелов: Це залежить від предмета та теми. Один рік для розвитку дитини дуже багато чого значить. І дитина може в 14 років якісь речі не готова буде сприймати , а в 15 - готова.
если вы експерты,
Для Експерти: то просьба думать над стилистикой...
Коментувати
практик
А вчителів хтось почує?! Якщо так, то не творіть "чудес" і не обєднуйте дві літератури!
Просто вчителька
Учителі-практики - круто. А хто такі вчителі-теоретики? Не довелося зустріти жодного такого...
Ника
Для Просто вчителька: після10років роботи вчителів не можна підпускати до дітей. Нехай в подальшому займаються оозробкою методик, програм або наукою, тоб-то теорією або навчають молодих спеціалістів. Реформу треба починати зі зміни вчителів. Нормальні педагоги повинні відмовитися від авторитарності в роботі і оволодіти прогресивними методиками. Всі інші - відійдіть подалі від наших дітей. Досить виховувати слухняних рабів. Краіні потрібні лідери!
Коментувати