Сьогоднішня система дає знання на папері, - міністр

Міністр освіти і науки висловила переконання, що діти мають право на вибір предметів

Сьогоднішня система дає знання на папері, - міністр

Сьогоднішня система дає учневі більше можливостей і знань лише на папері. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час презентації концепції інтегрованого курсу «Історія України у світовому контексті» для 10-11 класів.

За її словами, нині головне завдання полягає в трансформації української школи від школи, яка переважно начиняє дитину знаннями, до школи компетентностей, які включають знання, уміння їх застосовувати, а також цінності і вироблення певного ставлення на їх основі.

«Величезна кількість інформації, зокрема, сфальсифікованої, сьогодні виливається на дітей, і вона потребує переосмислення та критичної оцінки з певної ціннісної платформи. Безсумнівно, «Історія» як предмет надзвичайно важлива для побудови такої платформи», – зауважила Гриневич.

Вона також зупинилась на питанні інтеграції предметів «Всесвітня історія» та «Історія України».

«Сьогоднішня система дає учневі більше можливостей і знань лише на папері. Натомість, в підсумку школярі мають величезну прогалину в освіті. Адже дитина у старших класах все одно обирає профіль й витрачає час на курси та репетиторів, пропускаючи інші предмети, замість того, щоб у школі вивчати профільні та інші предмети на необхідному рівні», - підкреслила міністр освіти.

Гриневич також висловила переконання, що діти мають право на вибір предметів.

«Якщо ми їм цей вибір не забезпечимо, ми залишимо їх перед викликом із 20 навчальних предметів. Як цю проблему вирішують у провідних країнах світу? Дитині дають обрати свій профіль, а те, що їй потрібно для гармонізованого розвитку і цілісного світогляду, включають в інтегровані курси. І ми теж хочемо якомога швидше ухвалити рішення щодо прочитання інтегрованого курсу «Історія» для тих, хто обрав, наприклад, природничо-математичні профілі. Так є значно більше шансів, що в них після школи залишаться реальні знання з цього предмета», – зазначила Лілія Гриневич.

На думку міністра, такий підхід стане шляхом до успішнішого формування громадянської компетентності та національної ідентичності у старшокласників.

Освіта.ua
08.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
Очень бы хотелось чтоб обеспечили школы ПК классы, а не один два ПК на школу! О каких реформах речь!
Оксана Кравцова
Думаю, що на сучасному етапі розвитку (чи реформування/стагнації) нашої рідної освіти дуже недооціненою залишається психологічна служба. Саме вона, на мою думку, може зіграти велику роль у виявленні задатків дитини на самому ранньому етапі розвитку, навчання в школі. ця ж служба може визначати і напрямки профілів, необхідних школі (за запитами та здібностями учнів). При умові розвитку дистанційного навчання можна було б забезпечити якісне профільне навчання навіть і у сільських школах. В умовах міст профілізацію здійснювати значно простіше. Питання в іншому: відсутня розвинена економіка, яка б могла б ( і була б зацікавлена) надавати практичні площадки для засвоєння фахових знань випускникам шкіл у ВИШах І-ІІ, ІІІ-ІV рівнів. А інтегровані курси - не новина. Погляньте на освіту Фінляндії. Там багато інтегрованих курсів. АЛЕ ...для їх викладання вчитель забезпечується ВСІМ! Можна багато ще говорити і обговорювати, але слова ще нічого не змінили на добре. Підтримую реформування ОІППО!
ewanka
Сказать верблюду, что он горбатый - надо смелость иметь. И вот уже видим "дождевой верблюжий" поток пошел
Олександр,11кл
Звісно, такі слова міністра - не найкращі, але те, що проблему усвідомлюють, вже добре. Погоджуюсь з ідеєю про профільних предметів. Загальний розвиток та все інше є необхідною складовою, але займатися цим в 10-11 класах зовсім немає часу. Учні вже вибрали свій профіль і подальший шлях і хочуть сконцентруватись на ньому для хороших успіхів у вузах, а 21 предмет аж ніяк цьому не сприяють. Звичайно, необхідно зробити деякі предмети обов’язковими, але не всі(укр.мова та література, одна іноземна мова, математика, історія). Моя думка базується на власному досвіді, оскільки я одинадцятикласник, навчаюсь відмінно, але фізично складно готуватись до всіх шкільних предметів, серед яких майже полоина в майбутньому не дуже й знадобиться.
Саша Шевчук
Про профільні предмети*
Коментувати
Местный
Ваши реформы и "покращення" дают результат тоже на папері, но на туалетном.
Алексей
Гоніть в шию, цю псевдорефматорку, Міністра - плагіатора Л. Гриневич.
Мирослава
Хочеться запитати п.Міністра чи міністерку,А хто довів школу до того,що знання на! ПАПЕРІ". Чи не "професіоналізм" тих,хто КЕРУЄ освітою,хто проводить реформи,видає недолугі програми,підручники,за якими не можна нормально вчити і вчитися ????? А численна армія НАУКОВЦІВ(кандидатів наук,професорів,академіків) ???? Де їх результати роботи??? ЗНОВУ вчитель такий - сякий!! А ВИ створили вчителю нормальні умови,щоб Він міг віддватися роботі????Ви забезпечили його всім необхідним????ДЕРЖАВА НЕ ВИКОНУЄ СВОЇХ ОБОВ’ЯЗКІВ ,не виконує закони,які приймає. А виновата -НЕВІСТКА.
ОЛЕНА
"Сьогоднішня система дає учневі більше можливостей і знань лише на папері." -мін.освіти.Для мене - ШОК!! Як міністр може таке стверджувати???? А якже діти ,які показали високий рівень знань???? Як можна перекреслювати роботу тисяч вчителів???? Так! Є проблеми!Головна- відсутність,низький рівень мотивації учнів! ПРИЧИНА ????питання до держави ,суспільства. Створіть умови, щоб був стимул навчатися в школі,виші !!! СЛАБО!???.А якщо "знання на папері",то дайте відповідь, ХТО ВИНОВАТИЙ???? ВЧИТЕЛЬ чи МОН,????Численна армія МОН, ІМЗО,АПН України,жодного нормального документа створити не можуть ,ПРограми"оновлюються" А хто їх створював??? -"ПРОФЕСІОНАЛИ" А якість "оновлення"????МОВЧУ!!! І як працювати за оновленими програмами,без підручників ???? А в результаті - ВИноватий вчитель; лінивий,не професійний,.. і т.д.ВЖЕ тошнить від Ваших РОЗМОВ!!!
Родион
Так, Ліліє, система дає знання на папері. Але багато вчителів всупереч системі, а це не легко, нормально навчають дітей. От і займіться реформою системи в образі відділів освіти, методкабінетів, ОІППО, і в першу чергу міністерства.
Де логіка
Мені шкода міністра, шкода педагогів, а ще більше дітей. Не тому, що учні не отримують знань. Ні. При "поганих" вчителях діти отримують знання, які ЗНО оцінюються в 170-190 балів. Погодьтесь, це зовсім непогано. Вступають до вузів, навчаються на державні кошти (плюс стипендія), а потім стають нікому не потрібними безробітними, або їдуть за кордон, щоб стати рабом у пана, тому що в Україні робочих місць просто немає. То де, запитується в задачі, логіка? В "оновлених школах" з більшості шкільних предметів зробимо "вінегрет", який невідомо ким буде викладатись - в навчальних закладах спеціалістів з цих інтегрованих предметів немає, а поки держава підготує нових спеціалістів, цього воза тягнутимуть ті ж самі вчителі, але затративши на цю роботу в 3-4 рази більше сил і власного часу на опанування суміжних предметів і отримуючи зарплату по найнижчих розрядах (як неспеціалісти з нових предметів). Виникає ще одне запитання: куди мають подітись вчителі, які залишаться без роботи?
Родион
Для Де логіка: ЦИТ:"в Україні робочих місць просто немає". Не зовсім так. Робочі місця в бюджетній сфері не дістаються розумним випускникам, а продаються тим, хто вже купив диплом. Проаналізуйте в що перетворилися відділи освіти, методкабінети і директорський корпус в провінції. Королівські сім"ї.
Валентина
Ви праві! Якщо хорошого, грамотного, кваліфікованого директора замінили на "підібрану на вулиці людину" , яка в свій час підтримала регіонів і їй ообіцяли це місце, який на даний час за все бере взятку, а в шкільній діяльності НУЛЬ, то який сенс навчатися? Треба заробляти під час навчання гроші, чим і займаються наші учні, ( про що свідчать пропуски), щоб поступити, отримати диплом, роботу. Та і зарплата однаково платиться і тому, хто викладається на повну, і тому, хто руки в кармани, і прямо з бару на урок. Начальство таких підтримує.
Коментувати
Кузьміч
Сьогоднішня система дає знання на папері, - а чи потрібен при цьому міністр з його міністерством?
Накипелов
Так скасуйте журнали, плани, портфолію, звіти, інструкції ... і будемо вчити дітей в реалі!!!
Ірина Миколаївна
Супер! Скільки писали концепцій -ніколи їх не рекламували міністри. Написали концепцію, у якій українську історію змішали з усією іншою -сам міні стр рекламує. А де ж демократизм? Чому при Гріневич забули, що школи мають вибирати підручники на конкурсній основі? Чому не було оголошено конкурсу на хрестоматію для молодших класів? Ця концепція інтегрованого курсу історії отримала схвально відгуки вузів? Чому все навязують? Чому роблять зміни без експерименту?
омелько терен
Для Ірина Миколаївна: Чому Ви вирішили, що "схвалити" повинні вузи? І дайте посилання на те, що зроблено Вами.
Коментувати
Skjeld
"Дає знання на папері" - це м’ягко сказано. Справа в тому, що відсутній стимул. От у країнах Європи учень школи чи студент отримує стипендію. А у нас в Україні спеціально створюють нерівність щодо студентів ( про школу взагалі мови немає) . Державники отримують стипендію. Контрактники( платники ) також люди , які мають не гірше ratio , ніж вони і також за високі успіхи мали б отримувати стипендію. Ситуація досить не хороша , все вирішить ЗНО-2017 і я з задоволенням перегляну завдання на предмет неоднозначності , як минулого року були напр. з англійської мови.
Ніна
В предыдущих постах я затронула тему о том, что значительная часть учителей не хочет сама меняться и была права!!! Это надо же сколько "доброжелателей" появилось! И почему вы решили, что я в школе не работаю? Работаю!!! 0,5 ставки методиста и 0,5 стаки учителя. Поэтому говорю то, что вижу постоянно.
Лариса Петрівна
Для Ніна: Консерватори є в усіх сферах - Ви, як методист, повинні це знати. А людей обурює Ваше зверхнє ставлення: "Я їх вчу, а вони не хочуть вчитися!!!". Отже, методист Ви слабкий - не вмієте мотивувати людей. Вчите людей проводити цікаві уроки, а зацікавити педагогів новинками в освіті не можете.
Мирослава
Для Ніна: А Ви не задумувалися,чому"значительная часть учителей не хочет сама меняться " ???? А тому що не має стимула!!!! І як на мене, завдання методиста,завуча створити таку ситуацію,щоб вчитель мав можливість рости,підвищував свою кваліфікацію.А найголовніше, здоровий психологічний клімат
Коментувати
Малех Віталій
Українській освіті дійсно потрібні розумні реформи, які змінять процес навчання на краще та допоможуть наділити учнів всіма необхідними знаннями. Щодо вибору предметів на вибір, то такий підхід широко практикується у багатьох європейських країнах і це, варто зазначити, має великий успіх.
Eva Maria
от пані міністр бажає зробити в школах профільне навчання. все це дуже прекрасно для міських шкіл. а що робити сільським, в яких учнів у класах по 5-10 чоловік? кого і на які профілі ділити? знову повісять на шию школи нікому не потрібний профіль і вчитимуть діти якесь мистецтво замість зайвої години тої ж української чи історії.
Оксана
реформи потрібні. Але в нашій країні усе пройде "як завжди". І все знову заглохне.
МАМА
Такі реформи дійсно зараз потрібні, адже учні дуже втомлюються від такого навантаження. Потрібно зменшити кількість годин і надати можливість учням і батькам обирати профіль.
Серце віддаю дітям
Можливо позитив в цьому є, але ці реформи не на часі.