МОН оновить шкільні програми для 5-9 класів

Оновлені програми вже у травні мають бути представлені на розгляд Колегії МОН

МОН оновить шкільні програми для 5-9 класів

У Міністерстві освіти повідомили про плани з оновлення програм для учнів 5-9 класів. Передбачається, що оновлені програми вже у травні цього року мають бути представлені на розгляд Колегії МОН.

У відомстві зазначають, що одним із пріоритетних завдань шкільної реформи визначено оновлення навчальних програм і запровадження компетентнісного підходу.

«Школа має навчити дітей використовувати знання і вміння, отримані в процесі навчання, для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій, а програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя», - зазначають у Міносвіти.

У відомстві наголошують, що у зв’язку з цим постає завдання подивитися на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів.

«Зробити це потрібно вже сьогодні, тому що до того часу, як будуть створені й запроваджені нові освітні стандарти, вчителі мають використовувати сучасні методики та підходи у навчанні», - йдеться у повідомленні.

Передбачається, що вже до 7 лютого буде сформовано групу модераторів для онлайн обговорень програм та робочі групи з оновлення програм за предметами.

13 лютого чинні навчальні програми будуть опубліковані для загального обговорення.

Обговорення програм відбуватиметься впродовж двох онлайн сесій, після чого робочі групи спільно з модераторами їх допрацюють.

Експертне обговорення оновлених програм для учнів 5-9 класів відбудеться у квітні.

Міністерство освіти і науки також запрошує громадськість, педагогів та експертів долучитись до онлайн обговорення програм та подальшого їх оновлення, взявши участь у конкурсному відборі модераторів он-лайн обговорень та учасників робочих груп. Анкети кандидатів приймаються до 5 лютого.

Заповнити анкету

Освіта.ua
30.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Уля
новые программы и новые учебники - ноу хау каждой новой власти бурная деятельность в имитации ну не на зарплату же учителям деньги тратить у учителя со стажем более 30 лет и звание методист оклад чуть более 3800 грязными стоило учиться-трудиться столько А уж если бы не эти учителя - кто бы учил ваших детей? У большинства из них опыт и твердые знания своего предмета. Вон пришла у нас "молодой-специалист" ; план урока самостоятельно написать "не барское дело" все по печатной основе "викладае". Какие так новаторства и глубокие знания
Накипелов
Міністерство освіти "оновлює" навчальні програми кожного року, перекидаючи теми із одного класу до іншого, що призводить лише до зниження рівня та якості української освіти. Адже зміст навчальних програм залишається незмінним, а нові підручники друкуються набагато рідше, ніж змінюються програми. Компетентний міністр, в першу чергу, припинив би дане безглуздя. Але Гриневич, на жаль, до таких не відноситься...
Спец
Мабуть для міністерства навчальні плани, програми стануть тим, що називають незавершеним шедевром. Ну хватить змін. Після обговорень буде те саме. А повсякденні проблеми і життєві ситуації у кожного свої, вони не є однаковими для всіх дітей і залежать від великої кількості факторів. Козиряють словами словоблуди.
народний вчитель
мда, коментарі говорять самі за себе :( але чи хтось зверне на них увагу?!? А по-друге, хто тепер піде працювати вчителем, коли після БЛА-БЛА-БЛА МІНІСТРА ОСВІТИ про підвищення зарплати вчителів сталося чудо - ставка вчителя спеціаліста стала аж 3168 грн. Ой-Ой-Ой, але що це, не розумію, та це ж нижче мінімальної зарплати. так що мінйте програми, плануйте, але на роботу вчителя тепер не піде навіть прибиральниця чи сторож, бо в них же тепер зарплата 3200 грн. Стидно має бути пану міністру та її прибріхувачам.
sersch
Для народний вчитель: В чем виноват Министр, если ничего кроме нытья за деньги и унижения друг друга, да "бла-ла-ла" от вас нет? А речь какая, нескладная
Коментувати
Баста
Обіцяного підвищення на 50% немає, влада вкотре обманула. Наша Лілія навіть заблокувала можливість коментувати свої пости на сторінці в ФБ.Ганьба!
Вчитель
Не знаю, чому у вас обіцяного підвищення немає. У мене от є. Просто потрібно розуміти механізм нарахування. На 50% підвищують те, що в розрахунковому листку називається "за години", а вже від цієї суми ідуть різні нарахування: клас, зошити, стаж... 50% від загальної суми і не могло бути. Отакі наші люди, в справі не розбираються, тільки і вміють, що ганити владу і всіх навкруги.
Коментувати
простоктото
"Молодь з вчительства, стикаючись з неслухняністю дітей у школі, тупо прогинається під директором, підтримуючи у всьому. Це згубно для країни." Причем неслухняность детей и прогинание перед директором .Да еще и всю страну приплели... Программы оновить надо но только на благо ученика и учителя - а не во вред как у нас обычно бывает.
Майя
Молоді вчителі приходять в школу, не мають знання методики викладання свого предмету, при цьому мова не розвинена, страждають багатослівністю при поясненні теми уроку. Психологію, вікові особливості учнів зовсім не знають, а психолог у школі -це як "кишеньковий профспілка" директора працює, при цьому толку від "психологів" ні на йоту, потрібні вони школі? Дисципліна падає в школах по країні - факт. Уччитель, знаючи психологію і повинен бути психологом, і на уроці, і в системі відносин всередині школи. Молодь з вчительства, стикаючись з неслухняністю дітей у школі, тупо прогинається під директором, підтримуючи у всьому. Це згубно для країни.
Зоя
Безумовно програму для учнів 5-9 класів необхідно реформувати. Навантаження на дітей просто неможливе. Такі предмети , як біологія і географія перенасичені матеріалом, що аж ніяк не допоможе нашим дітям у сучасному житті. Таке враження, що автори підручників взагалі не враховували ні вікові особливості, ні потреби сучасного підростаючого покоління. Зауваження є і до інших предметів. І найголовніше!!! Для втілення у життя будь-якої реформи, націленої на зміну освіти загалом та формування у дітей зацікавленості до навчання необхідно просто терміново змінити педагогічний склад більшості шкіл. Переважна кількість працюючих пенсіонерів просто відбуває свій час . Новації, зацікавленість та любов до дітей у них відсутні вже багато років. Є , звичайно, вийнятки, але їх одиниці . Наші діти - це нестримна енергія, яку слід направити у правильне русло. Реформування середньої школи може допомогти, якщо підхід до реформ буде правильним і виваженим.
Лідія
Чому для того, щоб поступити у ВУЗ, дитині треба займатись з репетитором? Перезавантажена шкільна програма, велика кількість уроків чи слаба підготовка вчителів? А коли дитині відпочивати, якщо щодня чуть не до півночі вона вчиться. Не всі діти талановиті у всьому. Хтось математик, а хтось - гуманітарій. Домашні завдання великі по всіх предметах. А ще є домашні обов"язки...
Виктория
Реформы необходимы.Надо начинать с педагогического состава.Учителя пенсионного возраста не могут ни физически ни морально преподавать в школах. Необходимо, если не полностью, то хотя бы минимизировать задания на дом.Согласитесь,что после 8 урока,плюс еще какая-нибудь музыкальная или другая школа,все это очень не просто. А мы ведь хотим,чтобы наши дети стремились к знаниям, интересовались не только школьными предметами, но когда? У них не хватает времени. Более жестко подойти к вопросу об ответственности родителей в отношении образования их детей. А то у родителей много претензий к школе,а сами даже не интересуются успеваемостью своих детей,на собрания не ходят.
Anna
Для Виктория: скорее лучше не минимизировать домашнее задание а минимизировать количество уроков, 5 было бы достаточно. Домашнее задание дает ребенку возможность выяснить что он понял на уроке а что нет, и если что-то не понял то почитать это в книжке или же спросить у учителя. Ведь на уроках многие просиживают штаны в то время как отвечают и выходят к доске единицы.
Татьяна
Знаю многих учителей,у которых давно уже " емоційне вигоряння". Но приходится работать,потому что выслугу отменили,а до пенсии теперь -ого-го. Ведь не дураки придумали,что 25 лет стажа для учителя-это уже на грани умопомрачения ( извините,обидеть никого не хочу). Если бы вернули выслугу - очень-очень многие бы ушли,даже несмотря на маленькие пенсии!!!
Anet
Увы ! Пенсионеры плакали до своей пенсии ,хотя бы доработать. Теперь - "надо учить внуков" ! А с выслугой вообще концерт . Перед очередным конкурсом - "дайте доработать годик до выслуги " . Проходят конкурсы , аттестация , а все продолжают работать на своих местах . И как "ездили " на одних и тех , так и продолжают дальше кататься . А программы пересматривать однозначно надо . В 5 классе у дочки по 6 уроков каждый день , да еще и дополнительные обязательно . Получается по 7 уроков !
Коментувати
Volodymyr
От мені цікаво, як програмування використати "для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій". Є речі, які слід вивчати, навіть якщо вони й не згодяться для вирішення повсякденних проблем. От література, наприклад, повсякденні мої проблеми не вирішує. Але й без неї я себе не уявляю.
КАТЯ
ЕСЛИ И МЕНЯТЬ , ТО ТОЛЬКО В СТОРОНУ - УПРОЩЕНИЯ!!!!!!!!!!!! ДОМЕНЯЛИСЬ УЖЕ ДО ТОГО, ЧТО В КНИГАХ - ТАКОЙ "БРЕД" !!! ТАК ЖЕ УЖЕ ЗАУМНО ПОНАПИСЫВАЛИ!!!....... ВЗРОСЛОМУ ЕЁ ЧИТАТЬ НЕ ХОЧЕТСЯ , А РЕБЁНКУ - И ПОДАВНО!!!!!! КАК Я МОГУ ЗАСТАВЛЯТЬ ЧИТАТЬ РЕБЁНКА, ЕСЛИ У САМОЙ "ОТВРАЩЕНИЕ" ОТ ЭТИХ "ПИСАНИН" !!! ДАЖЕ В МЛАДШИХ КЛАССАХ ЭЛЕМЕНТАРНЫЙ ПРЕДМЕТ ПРИРОДОЗНАВСТВО - ВЫ ПОЧИТАЙТЕ КАКОЙ ТАМ БРЕД!!!!!!!!! ДЕБИЛЫ ПИШУТ ЭТИ КНИГИ И ИЗ НАШИХ ДЕТЕЙ ХОТЯТ СДЕЛАТЬ СЕБЕ ПОДОБНЫХ!!
Голосzнарода
Для КАТЯ: так ціле ж стадо науковців, які накупляли собі звань і посад, мають якось працювати, щоб довести свою потрібність суспільству, от вони і пишуть підручники та посібники для дітей ...
Юлия
Насчёт сложности учебников. Беру учебник " Музичне мистецтво" 5 класса. Там таблица мужских и женских голосов . Ладно бы написали просто 4 голоса в хоре. Так нет! Втулили ещё разновидности . Например,что сопрано есть колоратурное,лирическое,лирико-доаматическое... Интересно,авторы видели живых детей? И это учебник,который должен нести радость... Что говорить о других...
Коментувати
Соня
Скільки можна щось міняти. Міняєте програму забезпечуйте підручниками, чи ви думаєте що батьки олігархи. Наше міністерство треба міняти а не програму. Робите з наших дітей дибілів.
Возмущённый
Это не МОН,а уникумы! Новшества регулярные,но ответственности никто не несёт за " нестыковки" и откровенные провалы! Может хватит " изобретать велосипед" и издеваться над детьми и учителями? Верните программу 70-х годов,адаптируйте под современность! Мне попался недавно учебник той поры -" Зоология" - читаешь и читать хочется!! Доступно,понятно,логично,а,главное,-интересно. Провела эксперимент над ребёнком -он оторваться не мог!!!
Яна
Мені здається і з старими підручниками можна справвитись необхідно спростити цю систему, ми деградуємо дітей, про який розвиток можна говорити коли в 2 класі вчать корисні копалини дурдом
Олекса Позняк
Прошлогодние учебники под нож, миллиард на печатанье новых и ОТКАТ!!! С министра попрут если выборы - на хатку в Люксембурге хватит
В.С.Черномырдин
Мои цитаты: Сроду такого не было, и вот опять… Мы продолжаем то, что мы уже много наделали… Вот что может произойти, если кто-то начнёт размышлять... Все те вопросы, которые были поставлены, мы их все соберём в одно место…Мы выполнили все пункты: от А до Б…Нам никто не мешает перевыполнять наши законы…Не надо сразу требовать невозможного: чтобы все говорили и писали…Однако, потому что, что ж… Другого слова не хочу произносить…
serj
У китайців одне з найбільших проклять: "Щоб вам жити у часи перемін" Однозначно, на нас наслали ДОВІЧНЕ прокляття. І який чорт (чи відьма) не прийде до влади, накладає ще одне:(
1
Шо, опять?! .................................................................................................................................................................................................................................................................
Учитель
Так уже ж розвантажували та обговорювали! Що, знову недоговорили? Чи все набагато простіше: наші горе-реформатори - абсолютні інтелектуальні та професійні імпотенти!