Нові програми початкової школи затвердять 4 серпня

Міністерство освіти розвантажило і оновило навчальні програми для початкової школи

Нові програми початкової школи затвердять 4 серпня

Щоб забезпечити нову якість української освіти ще до запуску Нової української школи, Міністерство освіти і науки розвантажило і оновило навчальні програми для початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів. Про це під час прес-конференції на тему "Звіт про роботу МОН за 100 днів" розказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року", - зазначила Міністр освіти і науки.

Гриневич нагадала, що розвантаження і оновлення програм було здійснено спільно з відкритою платформою EdEra, на якій всі програми були виставлені для публічного обговорення і коментування. Понад 4000 тисячі коментаторів залишили понад 8000 пропозицій, більшість з них – від вчителів практиків.

За словами міністра, повторне обговорення програм, вже з внесеними змінами, показало, що більшість задоволена внесеними змінами і тим, що думка дописувачів під час громадського обговорення була врахована.

"В чому полягає це оновлення програм. Насамперед, буде знято обов’язковий розподіл годин – вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати. Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей, Так, згідно програмі для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться розмовляти. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей", - повідомила Лілія Гриневич.

Після затвердження програм до 1-го вересня будуть змінені методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів. Вчителям буде рекомендовано писати з дітьми олівцем замість ручки.

За словами Лілії Гриневич, це допоможе першачкам не боятися помилок, формувати позитивне сприйняття навчального процесу. Також планується зняти вимогу перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Освіта.ua
22.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ірина
Вже другий рік поспіль зірвона програма навчання у 4 та 7 х класах. Відсутність підручників по всій Україні - це без сумніву гібридна війна!
Інна
А підручники також пережрукують до 4 серпня. Чи як завжди, ми круті програма розвантажили працюйте як хочете.
Ірина
Пані міністр, дайте дітям ДРУГИЙ комплект підручників! Хоча б рекомендацію для директорів шкіл, щоб на це звернули увагу! Для цього ж не треба додаткових коштів. Ми маємо виховувати і розвивати ЗДОРОВУ націю! Це надзвичайно важливо!
Anna
Для Ірина: второй комплект? откуда вообще в школе второй комплект учебников? у нас и по одному не всегда хватает.
Коментувати
Віталій
А я не зрозумів, чому програму міняють тільки щороку, а кожну четверть (місяць) слабо? Перемога чи зрада??
Галина
Для Віталій: а який сенс міняти кожну чверть? Вони толком і так змінити не можуть...
Коментувати
Наташа
Мені цікаво взагалі навіщо постійно змінювати програму, що це дає? З власного досвіду складається враження, що наші міністри в школі ніколи не були і дітей не бачили коли складали програми. Ми програми складаємо, а де вчитель візьме нові підручники, навчально митодичний матеріал нікого це не цікавить хоть із пальців складає. Спочатку забезпечте підручниками а не дали на 20 учнів 8 книжок, де брати останні це вже наші проблеми чи не так?
любов
Є позитивне і не дуже...Навіщо писати олівцем замість ручки?? У дітей і так почерки надуже.Це не сприятиме виробленню письма.Я не знаю,як у програмі з ан7л.мови,але у фр.мові програма для 1 класу не вимагала написання слів і речень.Невже вони різні??
Anna
Для любов: мне лично в 17 моих лет прикольнее писать карандашом. Как-то симпатичнее получается что ли)))
Катерина
Для Anna: Згодна!)))
Snickersson
Плюсую за зручність олівця
Коментувати
прося
Просто прочтите и задумайтесь. http://zbruc.eu/node/12271
для мама
Но ведь мы как были в союзе,так в нём и остались.Изменилась лишь форма крепостничества,не более.Соседка моя-учитель начальной школы,зарабатывала 90р в месяц.Инженер имел ставку 80р.А вот заводской инженер зарабатывал несколько больше.Сколько-не скажу,но отец перед пенсией перешёл на завод работать.Рабочий же в те годы получал от 120 до 200 и больше рублей.Знаю учительского сына,отец которого-шишка в колхозе,который чуть ли не полный отличник,посмотрел на заработки брата-инженера и подался на завод простым рабочим=хорошая зарплата+перспектива квартиры,а поначалу-комната в общаге крутого города.Что до мамы,которая отдала 5000долярив-ну так кто ей дохтур?Если дочь Училась,то работу найдёт.Пусть не сразу,пусть попервах временная будет,а постараться-так и постоянную найдёт,если с головой.И приработок будет.Ясен пень в этой стране без родительской помощи загнётся,если не йтишник и не в банковкий клерк.Разве что в торговлю.Всем,что сумеет продать...
для мамы,которая знает как надо
Но ведь и то,что Вы утверждаете-тоже образование.Вопрос в том,что именно взрослый стремится получить для своего ребёнка.Да,кстати,таким образом образованным детям и в жизни проще-они особо не заморачиваются и найдут способ содержать себя.Парикмахеры-повара-официаны это хороший заработок.Проблема в том,чтобы не грузить учителя низкими баллами для таких детей.Ну не знает химии-ну и ладно.Поставить Н/а и успокоиться.Ну не умеет читать.Да и ладно.Поставить 2 и работаь дальше.Ведь девочки хорошие-добрые.Если их не беспокоить умственной деятельностью.ДА и мальчики хорошие.Ну не тянет дитё историю.Ну так а оно ему надо7Он удет отлично ремонтировать автомобили.Поставить 1 и не трындеть учителю,что,дескать,научить не может.И выкручиваться учить не будут уЧИТЕЛЯ,позволяя пользоваться любыми источниками информации на контрольных,лишь бы оценку повыше НАМАЛЮВАТЬ, и знать дети будут,что незачем переть в ВУЗ с такими знаниями.Сразу в парикмахеры-картёжники-продавцы
мама
Для для мамы,которая знает как надо: все верно! все профессии хороши и дети разные, это нормально, но то что доктор наук зарабатывает меньше парикмахера-это ’перекос’ в экономике, в нормальных странах человек с хорошим, трудоемким образованием сразу претендует на хороший заработок, а курсы парикмахеров все же нельзя сравнивать с вузом, у нас же все наоборот и не известно когда ’выровняется’, как говорила моя соседка:’ Нашо той институт дитинi, вiддала 5000 долярив за нього, краще б тодi вклала в нову забудову, так зараз би в аренду здавала, чи своэ кафе б вiдкрила, а то сидить з освiтою та без роботи’.
небайдужий громадянин
Мне кажется, что в этом и должна быть реформа образования - дать ребенку ПРАВО ВЫБОРА: учиться или нет. Тогда и учителей плохих не будет... и ребятенки не будут уставать... Хотя, когда ввели 12-бальную систему оценивания, предполагалось, что начальный уровень не считается неудовлетворительной оценкой. Но неофициально - поползло - поехало :)
Вы абсолютно П Р А В
Для небайдужий громадянин: в том,что необходимо дать детям возможность выбора.Но женщины,которые даже собственным детям подобного не в состоянии дать по причине непонимания ни потребности,ни алгоритма,соответственно,действий, не способны позволить подбное для масы детей.Да и мужчины в образовании,как правило,следуют указаниям женщин (жён,руководительниц,любовниц...)-не следует на это закрывать глаза. А посему последыши колхозного строя(большинство руководителей-дети и внуки колхозников,а это накладывает отпечаток на их взгляды и действия) не будут ничего существенно менять. Останется как всегда:"Ты начальник,я дурак,я начальник-ты дурак" в любой ипостаси, будь то родительский комитет с нереализованными мамочками, влияющими на сдачу бабла... https://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/29273.phtml хорошо сказано здесь.
Коментувати
для Марии
когда люди начинают утверждать об опыте других стран мне на ум приходит разговор молодой пары:"Посмотри,вот соседи,какие молодцы.И дети у них умные.И сами они замечательные".Разговариввают год-два-десять.У них и дети неграмотные выросли,и сами стали ворчивые да неприятные,но всё на соседей смотрят,всё соседскими детишками восторгаются и уже детям рассказывают:"Посмотри на Ванечку.Ванечка и читает,и решает,и сказки сочиняет.А ты,бездарь,почему этого не умеешь?"Либо ребята,что зарабатывают деньги руководством,созданием программ... будут выполнять СВОЮ работу,за которую они ЗРЯплату получают,либо мы,страна,и дальше будем во главе планеты всей,но с обратной стороны,догоняя страны Африки.И незачем смотреть на страны чужие.Можно и у себя вспомнить то,что толковое было.Но первым делом следует ответить на вопрос:"ЗАЧЕМ украинцам образование?ЧТО должно быть в результате через 10-20 лет".И действовать исходя из поставленной задачи...
мама знает как надо
Для для Марии: а действительно, зачем нам образование? Мои некоторые знакомые в 3_4 раза(до12000 грн в мес.) сей час больше зарабатывают чем ставка доктора наук (3800 грн в НИИ ’Физики полупроводников’ напр.) и без образования: ... ногти красят, брови рисуют, пятки скребут, парикмахером на дому, на такси извозом, не шучу! Конечно, все не официально налоги не платят, но в нашей стране это нормально, многие и с образованием так прмышляют по базарам. Видимо, государству так выгоднее не тратиться на образованных. Делала прическу,оплату- записали в журнальчик, те. работают без кассового аппарата, чек не дали, лечила зубы - аналогично без чека но с визиткой-гарантией, в ветеринарной клинике и на учебных курсах- тоже самое, на ’амбарные книги’ переходим, да, так экономика все время будет в тени, а значит, надо учить детей уметь ’выкручиваться’ , образование у нас плюсов не добавляет, разве что иностранный язык учить, что б уехать вовремя... Кто верит, что через 10 лет будет по-другому?
Коментувати
Мария
читаю комментарии и удивляюсь людям, которые только и критиковать умеют. пойдите и сделайте что-то сами. возьмите и измените всю систему, напечатайте учебники, замените всех учителей и все это за одно лето. посмотрите на опыт других стран, сколько им лет понадобилось, чтобы дойти до того, что они сейчас имеют. или вы думаете, что все так легко и быстро можно изменить? или предлагаете в связи с этим вобще ничего не делать? ну-ну.
Роман
Для Мария: Заміняти треба в першу чергу не вчителів, а чиновників від освіти які тормозять всі реформи. А щодо критики виникають природні питання: чому не спрощують програми середньої і старшої школи, чому навіть не піднімається питання відповідальності батьків за поведінку розпущених дітей в школі, де зменшення тиску корумпованих чиновників районо на вчителів.Якщо міністерство не може саме навіть почати вирішувати ці питання то для чого воно потрібне?
Коментувати
Людмила
А підручники будуть старі? Адже нові не встигнуть надрукувати і грошей,як завжди, немає.Дуже набридли експерименти над дітьми і вчителями!
Катерина
Цікаво,а коли вже змінять програму "старшої і середньої школи"?Там все теж не так "весело". Чи на старшу і середню всім начхати?
мама
Хе-х.. т.е. вернулись назад к программе табачника, зачем тогда писать что новая программа, у детей 2010 года была именно такая очень похожая на эту программа: ’ писати з дітьми олівцем замість ручки’; ’перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс’; ’знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами,’-( наши такое только во 2 ом классе проходили .)+ ’постепенная нагрузка ’ по математике, а не сразу ривняння и примеры до 1000 .
так
Ті,хто залишив в програмі 1 класу обрахунки десятками абсолютно нерозуміє ситуацію,аналогічно - ззвуковий аналіз слова в початковій школі.Тобто,як інколи вважають: жінкам - аби ЩОСЬ робити,а що й до чого,то їхньому розуму недосяжно. Багда,вона й в Африці Балда
так
Результат того,що серед початківців немає чоловіків та розумних жінок,що здатні усвідомити чого НЕ варто робити їз малими дітьми.
Коментувати
Наталія
В 1 класі програма жахлива, звуковий аналіз слова- нікому не потрібен, оповідання на читанні зтакими словами,що сам думаєш, що це означає. А математика? Дії в межах 100;!! Ви на логіку давайте їм завдання, розвивайте мислення.
Валентина
Для Наталія: Шановна, Ви зовсім не розумієте те, про що говорять.. Аналіз слова має бути ще з дитячого садка... Якщо для ваших мізок це багато, то це не означає, що дитячі його не сприймають... А стосовно математики... у хороших учителів діти не тільки оперують в межах 100 з діями "+,-",а ще й множать... Давно доведено педагогами всього світу, що випереджаюче навчання - це супер.. Тому, раджу Вам, перш ніж писати ....ПОЧИТАЙТЕ статті... поговоріть з учителями, не орієнтуйтеся на вчительську посередність... Діти - це Божий дар, який з радістю навчається граючись...
Коментувати
Богдана
Зверніть увагу і на програми шкіл з російською мовою навчання, як їм бути?
Віктор
В минулому році нарешті завершили перехід на нові програми, і от тобі на. Скільки би ви не міняли програми, маєте пам’ятати, що їх виконуватимуть ті ж самі учителі, які мають свої уставлені методики, певні переконання і стереотипи, і все залишиться таким, як було досі. Зміняться, хіба що, форми відписок на безкінечні вимоги подати інформацію.
Юлія
Для Віктор: Повністю згодна. Для прикладу. Сьогодні обговорювала зміни до програми з читання з вчителем, яка має значний досвід роботи з учнями молодших класів. Звернула увагу на те, що прибрано вимогу швидкочитання. Почула відповідь" А я все одно буду перевіряти техніку читання!"
Коментувати
Александр
А для школ с русским языком обучения почему ничего не изменили?
Олекса Позняк
Для Александр: радуйтесь
Коментувати
Вікторія
Шановна пані міністр. Зміна складової програми і критеріїв оцінювання це дуже добре, але поки нормативна наповнюваність в класах буде 30 учнів якісних змін не відбудеться. Тому пропонуємо звернути увагу і на це питання. Також змініть норми кількості учнів у класі для поділу на підгрупи, конкретизуйте, чи враховується при поділі учні що навчаються на дому. І поясніть в чому ви бачите раціональну складову того що у першому семестрі 5 класу учні не оцінюються, а по закінченні 4 класу писали ДПА у формі контрольної роботи. Дякуємо.