У серпні презентують Концепцію нової української школи

З документом можна буде ознайомитися заздалегідь та висловити свої пропозиції

У серпні презентують Концепцію нової української школи

18 серпня відбудеться всеукраїнська серпнева конференція, на якій буде представлена Концепція нової української школи. Про це, під час наради з керівниками департаментів освіти і науки облдержадміністрацій, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, з документом можна буде ознайомитися заздалегідь та висловити свої пропозиції. В концепції будуть зібрані основні засади реформування середньої освіти, які містяться у проекті закону «Про освіту».

Саме тому, на думку міністра, важливо, щоб в його обговоренні взяли участь не тільки управлінці, а батьки та вчителі.

«Положення про школу розсіяно по всіх розділах закону, і ми вирішили зробити концептуальний документ, який сприйматиметься легко всіма. Він в популярній формі віддзеркалює те, що написано в проекті закону, який знаходиться в парламенті», - пояснила Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що міністерству важливо донести до всіх той план побудови нової української школи, яка буде безпечною і дружньою до дитини та давати якісну освіту.

«Особливої уваги з боку освітян потребує питання оновлення програм початкової школи, над яким сьогодні працює Міносвіти. Оновлені програми розглядатимуться колегією МОН 4 серпня. Після затвердження Колегією, до програм будуть надані методичні рекомендації до навчально-виховного процесу в початковій школі, а також суттєво оновлені вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів», - зазначила міністр.

Вона також зазначила, що саме обговорення компетентнісного підходу до навчання і робота з вчителями стане окремим етапом серпневих конференцій, що відбудуться в регіонах. Ця тема має стати пріорітетною і для інститутів післядипломної освіти та оновлення їхніх программ з підвищення кваліфікації вчителів.

«Повинна розпочатися інтенсивна робота над об’єднанням вчителів початкової школи  над цими програмами. Це новий місток до нових стандартів початкової освіти, які при сприятливих обставинах запрацюють у 2018-2019 навчальному році», - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
22.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Проходящая мимо
Есть у реформ начало - еще 80-е годы прошлого века - нет у реформ конца)) держитесь освитяне, девчонки и мальчишки, а также их родители, тети и дяди благими намерениями выстлана дорога сами знаете куда. Проблема не в освите - а в том что не нужны в Украине люди образованные, ни работ ни зарплат достойных - никакие новые концепции не мотивируют детей учиться.
Карина
Що потрібно зробити = це замінити пристарілих директорів. які разом з бухгалтерією проробили різні сземи злиття державних коштів. Мало їх цікавить навчання дітей. програми.якість знань.Щодо того, щоб оздобитись всякими технологіями = це пусте. дайте хороший.простий підручник. Не хочуть школярі ускладнювати своє життя. Простота і зрозумілість. а вчителі стараються і працюють. не убийте і це єдине, що залишилось.
Олександр
В нормальному суспільстві дітей вчать. В Україні створюють створюють нові концепції, нові програми, нові підручники, знімають бабло, проводять наукові експерименти ..... Питання до міністра освіти (будь якого): "А коли дітей вчити будемо ???????" На мою думку потрібно відділяти науку і освіту. Найбільшої шкоди нашій освіті завдали науковці, які не мають до школи ніякого відношення.
Вчитель
Якщо говорити про сучасну освіту , то, звичайно, всі втомились від такого навчання. Батьки від того, що не можуть допомогти дітям у навчанні, бо заробляють гроші до пізньої ночі, щоб купити шкільну форму (яка коштує шалені гроші) і т.д., діти від такого навантаження, де кожного дня і кожного уроку з усіх предметів нова тема ( такого не витримає мозок дорослої людини),вчителі (за мізерну зарплату вислуховувати постійне незадоволення від батьків, нав"язування штампів адміністрацією школи, яка крокує за Радянською системою освіти). Потрібно омолодити адміністрації, а потім робити реформи. Ніяка реформа неможлива, якщо директор школи працював за тією системою освіти, вони просто не можуть змінитись і власна методика викладання нікого не цікавить... Свій предмет дітям потрібно викладати цікаво, просто, так, щоб дитячий мозок міг це зрозуміти, а не робити статистику для адміністрації чи районо (яке взагалі невідомо чим займається) адже все робиться у школі, а їм здаються лише звіти.Потрібно відійти від...
Вчителю, а навіщо Вам
он-лайн трансляція міністра?Вона(він) що,говорить щось нове,чи таке,що сприятиме Вашій роботі вчителя?Ані міністра,ані профільних методистів транслювати ДЛЯ РОБОТИ не потрібно.Для голочки,для того,аби вони покрасувались-так.А для звичайного вчителя ЩО вони здатні сказати нового?Тим паче у вік інтернету,коли кожен,кому цікаво,здатний зайти на сторінку МОН,або сторінку мініста та й подивитися що ж там нове.НА кой ляд відривати людей від відпочинку,а то й від роботи задля галочки якоїсь тітки?
Вчитель
Серпневі конференції, якесь таке педагогічне минуле з нафталіновим душком. Невже неможна хоча б тут щось змінити. Кому ця говорильня потрібна? Он-лайн трансляція міністра і профільних методистів і все що вчителю потрібно для налаштування на роботу.
Вася
Якого чорта? Ви блін бачли систему в середній і старшій школі? З дітей хочуть зробити вундеркіндів перевантажених інформацією? Задрали з такими системами, діти вивчають те що мали б в інституті, особливо з математики...
Алена
вечно только программы новые та методички. все на них отмываю деньги, печатные дома, а учителям по 100 грн минимум выкладывать каждый год. все книги не такие, все не то берите это за 50 грн.
Катерина
Цікаво,а коли вже змінять програму "старшої і середньої школи"?Там все теж не так "весело". Чи на старшу і середню всім начхати?
Олекса Позняк
Усім писати олівцем!!!!!! = Основна суть концепції!!!!!!
спасибідобрапані
Створили такий закон про освіту, який потрібно"переказати" в спрощеній формі, бо для сірої вчительської маси занадто важкий для розуміння. Пропоную видати його в вигляді коміксів-тоді стане ще зрозумілішим!. А ще пропоную видати словник улюблених словес пані Гриневич-вона просто купається у всіляких "компетентностях","концепціях" і т.д. Чим крутіші словечка-тим більшої поважності людина в собі відчуває!
Павлович
Згадується вигук незабутнього Вовка з мультика "Жив-був пес" :- Шо, опять?
Sofiya
А пані Міністерці хоч один із керівників департаментів освіти і науки облдержадміністрацій заїкнувся про ніщенську заробітну плату вчителя, принизливу?!!! А ці граючі бридкі слова:"...ми вирішили зробити концептуальний документ, який сприйматиметься легко всіма. Він в популярній формі віддзеркалює...". А я скажу їй так, відзеркалює те, що не буде кому вчити, ще трохи познущайся над українською мовою( бо масова бешиха на англійську мову), фізикою, хімією, математикою, інформатикою, то в Україні залишуться керівники та їх зами , а що з ними робити ?-на ток -шоу ходити :-)))))