Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році

Заступник міністра освіти повідомив, що уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з 1-го класу

Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році

Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з 1-го класу. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, Міністерство освіти і науки також наполягає, щоб зміни у старшій школі розпочалися з 1 вересня 2018 року.

Павло Хобзей повідомив, що така точка зору пояснюється кількома причинами. Перша – учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас. В цей час для них потрібно буде розробляти нові програми і підручники, якщо вони будуть продовжувати навчатися за старою системою. І це не дає можливості відтягнути початок реформи старшої школи на більш пізній час, адже підручники мають змінювати лише через 5 років.

Але основною причиною початку змін є те, що суспільство дійсно на них чекає.

«Батьків найбільше цікавлять зміни у початковій школі, коли відбувається соціалізація дитини, а також старшій школі. Саме тоді постає питання, які подальші траєкторії кар’єрні чи навчання будуть мати їхні діти», - пояснив Павло Хобзей.

Він також висловив переконання, що починати готувати мережу шкіл до змін потрібно вже зараз. В суспільстві є розуміння того, що старша школа має бути профільною. Водночас, за словами Хобзея, не можливо робити профільну освіту, якщо в паралелі є тільки два класи.

«Треба надати право дітям обирати кілька профілів, а це можна забезпечити тільки тоді, коли є достатня кількість учнів в одній паралелі, де можна формувати різні групи»,- додав заступник міністра.

Освіта.ua
31.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Це коли три роки профукали? Для нашої влади вже стало традицією планувати роботу за межами часу владних повноважень.
Peters
Біда основної маси вчителів, особливо зі стажем 20+, це те, що вони вважають себе розумнішими за інших ...людей. Професійна деформація свідомості. Таке...))
петя
Для Peters: Вам профессор объясняет, просмотрите: http://www.kyiv-oblosvita.gov.ua/8043-tsifrovij-vimiryuvalnij-kompleks-einstein-fizika
Коментувати
Easy
Головне, що є за що її робити! Порошенко договорився з Обамою про кредит в 1 млрд. Все піде на освіту. Будемо мати забезпеченість підручниками з 1 вересня на всі 100%. ПроФФесори, які не працювали в школах, підручники і програму зроблять. А ми будемо далі в тому самому місці. І програму замало раз на рік міняти, потрібно кожного семестру, щоб гроші десь відмити.
Anna
А самої суті реформи більшість так і не зрозуміла: в коментарях головна тема "підручники", "біологія", що в якому класі вивчати... А де учень? на жаль він і надалі залишається суб’єктом підручника, предмета, оцінки
Оксана Шевченко
Для Anna: это Вы не понимаете что без адекватно написанной, научно обоснованной, логичной, обеспечивающей межпредметные связи программы и соответствующих учебников все разговоры про "учня" банальная демагогия.
Наталка
А хто ті підручники, крім вчителя, читає? Майже усих учнів цікавить посібник ГДЗ, який перетворив всю освіту в масове списування, а учнів позбавив думати та працювати.
Голосzнароду
Для Оксана Шевченко: учителю нужны "адекватно написанные, научно обоснованные, логичной, обеспечивающей межпредметные связи программы и соответствующих учебников" когда он сам плохо образованный и плохо знает собственную дисциплину ... Омг
Коментувати
пропозиція
Вважаю рішення, пропоиції, вважання, думки, тощо нинішнього МОНУ зовсім не шкідливими для суспільства з огляду на часті зміни урядів
Я
Мені шкода українську освіту. Від таких ПОСТІЙНИХ реформ у мене (у репетитора) щоразу більше запитів на мої послуги.
Peters
Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з першого класу. ))) Ви ідіоти. Або саботажники. Це про хобзея і йому подібних. Реформу школи треба було починати ще позавчора) До 18 року, з тих хто "пропонує", в уряді не буде нікого
Оксана Шевченко
Для Peters: а она разве прекращалась хоть на год?! Как можно "начать" то, что уже "идет" десятилетие?
Peters
Єдине, що можна вважати реформою в освіті - це запровадження ЗНО. Це нікчемно мало. Десятилетие? Ви не помилились?)
Оксана Шевченко
Для Peters: нет, если считать реформою очередное изменение программы, а в статье непосредственно на это указывается " учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас. В цей час для них потрібно буде розробляти нові програми і підручники, якщо вони будуть продовжувати навчатися за старою системою. І це не дає можливості відтягнути початок реформи старшої школи на більш пізній час, адже підручники мають змінювати лише через 5 років", то этим министерсво непрерывно занимается последние десять лет, а может и больше (я раньше в школе не работала, не знаю)
Коментувати
pedagog
Наші недолугі "реформатори" ЖОДНОЇ хвилини НЕ БУЛИ в школі, то ж ні до чого доброго (крім 9 днів, 40 днів) шкільну освіту вони не доведуть!!! К О З Л И ! ! !
vchutel
Для pedagog: BRAVO!!!
Коментувати
Оксана Шевченко
Ржу не могу! Реформы, это наше фсё! Нынешние семиклассники первопроходцы в квадрате, учебников нет, программа новая, не устаканилась, предметы не стыкуются друг с другом абсолютно. По физике в начале года уравнение движения тела и его график, а по математике что такое функция они и не начинали учить. Про следующую тему "силы" и когда будут изучаться вектора вообще молчу... А теперь еще и после 9-го класса нечто покрытое мраком, прелесть неописуемая!
Оленя
Для Оксана Шевченко: А про перегруз детей по количеству уроков в день я вообще молчу!!!!!!! Называется "облегчили программу"?!?!?!?
лео
А переповнені класи, а непотрібні предмети, а перевантажені програми! Оце реФФорма!
LLL
Для лео: а можна конкретніше назвати "непотрібні предмети"?
Коментувати
Вадим Мендерецкий
в самый раз .....к 18 году от образования уже ничего не останется .....
Сергей Лимонов
пан Павло "піймає" облизня разом з освітянською громадою
ха-ха-ха
Ага, як в притчі про Ходжу Нассредіна: до того часу або ішак здохне, або шах помре....
Владимир Белый
Дуже правильно пан Павло "піймав" головний чинник переходу на ліцейський 10-й клас саме з 2018 року, бо "учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас" є саме тими ПЕРШИМИ учнями, до яких було застосовано принципово нову, порівняно з радянськими часами, програму, яка на всі 100% відображала підхід до етапу 5 - 9 класи як саме ОСНОВНОЇ школи. Всі учні отримали повну основу з усіх базових фундаментальних понять відповідно віковим особливостям - всі фундаментальні теми, деякі з яких раніше вперше з"являлися лише у старшій школі, були пройдені. Саме час для ПРОФІЛЬНОГО вибору. Вже не кажучи, що діти й так вчать лише те, що хочуть хай як їх "залякують" вчителі чи батьки, що є ще одним аргументом до переходу на профільний цільовий вибір. Вже системно і по-державному солідно.
Оксана Шевченко
Для Владимир Белый: - Какой цинизм и лицемерие! "учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі...отримали повну основу з усіх базових фундаментальних понять відповідно віковим особливостям - всі фундаментальні теми, деякі з яких раніше вперше з"являлися лише у старшій школі, були пройдені." Я искренне желаю авторам этой реформы, чтобы они поработали в школе, объясняя, за отведенные по программе на это два урока, уравнение движения и его график детям, которые слово функция, координатная плоскость на математике ни разу не слышали. К сожалению, дети этих реформаторов по этим убогим программам с кастрированным количеством часов не учатся.
Alexey Dovbnya
Для Володимира Белого! Іще раз прочитайте те, що ви написали....Самі розумієте зміст свого допису...
арго
Для Владимир Белый: Боже, який ви далекий від розуміння недолугості нових програм, за якими навчаються теперішні 7-класники. хіба можна навчити за ними дітей? та щоб за такими програмами працювати, всі діти повинні бути вундеркіндами.
Коментувати