Реформу НУШ буде супроводжувати новий інститут

Новий інститут відповідатиме за зміст, освітні програми і підвищення кваліфікації вчителів

Реформу НУШ буде супроводжувати новий інститут

Новостворений Український інститут розвитку освіти буде безпосередньо впроваджувати реформу «Нова українська школа» і з часом замінить Інститут модернізації змісту освіти. Про це, в інтерв'ю Цензор.нет, сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За словами міністра, впровадження реформи є неможливим без сильних інституцій, які це будуть робити.

«Має бути сильна інституційна спроможність держави впроваджувати реформу. І такою інституцію мав би бути Інститут модернізації змісту освіти - але, на жаль, він таким не є. І міністерство теж не завжди справляється», - зазначила міністр.

Вона нагадала, що в липні цього року був створений новий Інститут розвитку освіти.

«Це нова установа, яка покликана безпосередньо впроваджувати НУШ і вибудовувати, розвивати, створювати всі компоненти, які входять в НУШ. Найперше зміст, освітні програми, підвищення кваліфікації вчителів. Це буде безпосереднім завданням всієї інституції», - повідомила Ганна Новосад.

Окрім цього вона зазначила, що Новий інститут вже має свою штатну структуру та керівника.

«Це Вадим Карандій, якого я призначила своїм наказом. Надзвичайно фахова людина, до цього він працював керівником УЦОЯО, заступником міністра. Принципова, ціннісна людина, що найважливіше. Завданням пана Вадима буде розбудувати таку установу, яка готова буде впроваджувати НУШ відповідно до її філософії, не влізати в бюрократію. Взагалі-то бюрократія в нейтральних термінах – дуже нормальне слово. Але у нас воно дуже часто набуває іншого сенсу. Це перше. А з часом також ця установа візьме на себе підручники», - сказала міністр.

Також вона повідомила, що вже підписаний наказ про скорочення Інституту модернізації змісту освіти на 120 штатних одиниць і наступного року його трансформація буде продовжена.

Освіта.ua
21.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аліна
Вчителів скорочуємо, керівників та чиновників створюємо. Скоро на одного вчителя буде один перевіряючий, тільки зарплата в нього буде в десятки разів вища.
Торба
Для Аліна: А ще по одному доктору педагогічних наук на вчителя
Коментувати
Іван
Хто там бував,знає,там була неймовірна затхлість і щоконадування.Ефективності-нуль! Треба таких як філля Філіпов і йому подібних.І точно,не Карандія!
Нона
Невже тепер розженуть райвно, облно, методкабінети на місцях?
Володимир
Для Нона: а відкати хто буде постачати?
Коментувати
Nadya Kubrak
Шановна пані міністерка, спитайте у вчителів, чи була для них хоч якась користь та допомога від всіх тих ІНСТИТУТІВ?
Володимир
Потрібні ж їй для слуг солоденькі посади.
Володимир
Брехня та обкрадання бюджету продовжується.
Сільський учитель
На кожен живий організм у природі є маса паразитів, а на кожного вчителя - інститутів
Імя
Чиновников в искусственно созданных институтах у нас не много, а вот учителей - да.
Сколько стОит бюрократия?
А можно штатное расписание этих всех учреждений " в студию"?
Паразитирующим
Прочитав названия институтов,невольно вспомнил " Институт свободного аремени" из фильма Рязанова " Забытая мелодия для флейты". Там чиновники просто паразитировали, имитируя буйную деятельность. Так фильм был снят как сатира ещё более 30 лет назад. Ничего не изменилось!
вчитель
УСТАНОВИ НАПН УКРАЇНИ Інститут педагогіки Інститут психології імені Г.С.Костюка Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Інститут проблем виховання Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Інститут соціальної та політичної психології Інститут вищої освіти Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Інститут професійно-технічної освіти Інститут обдарованої дитини ДНВЗ Університет менеджменту освіти Український НМЦ практичної психології і соціальної роботи ННЦ професійно-технічної освіти ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського Педагогічний музей України Це ще не всі Інститути, які працюють для мене - ПРОСТОГО ВЧИТЕЛЯ - правда я цього не вдчуваю, не знаю, не бачу, навіть не відаю. так що +- ще один - два для нас вчителів перешкодою не будуть.... Шановна пані міністерка врешті-решт спитайте в своїх вчителів, які саме Вас навчали чи була для них хоч якась користь від всіх тих ІНСТИТУТІВ.????
науковець
Для вчитель: Людям теж треба якось жити, сім’ю годувати...
Коментувати
N
Тільки один інститут? А цього не замало для успішної реформи? Може ще щось потрібно створити?
unforgiven 2
Тепер зрозуміла сутність реФФорми НУШ: закрити школи і вузи, розігнати вчителів та викладачів (бо їх "забагато"), натомість відкрити інститути бюрократії на чолі з корупціонерами, такими як КаРАнДІЙ (непогано заробляв, торгуючи тестами ЗНО) і утримувати всю цю челядь за рахунок звичайних платників податків.
Маргарита
Ну звісно! Як на вчителів та школи, то грошей немає, а як на різні інститути непотрібні - тут все є! Мені це дивно читати, так як недавно було заявлено, що у нас будуть скорочувати сільські школи, що у нас в країні занадто багато вчителів, що у нас вишів більше, ніж треба... І тут - їжте новий інститут...((((
вчитель
Для Маргарита: УСТАНОВИ НАПН УКРАЇНИ Інститут педагогіки Інститут психології імені Г.С.Костюка Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Інститут проблем виховання Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Інститут соціальної та політичної психології Інститут вищої освіти Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Інститут професійно-технічної освіти Інститут обдарованої дитини ДНВЗ Університет менеджменту освіти Український НМЦ практичної психології і соціальної роботи ННЦ професійно-технічної освіти ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського Педагогічний музей України
Новосадишка,расскажи
Ничего себе!!! Что,реально ДО СИХ пор существует столько неплонятно каких учреждений???? Новосадиха! А слабо отчитаться об их пользе для образования? Их эффективности? Нет ли каких- нибудь PIS для подобных структур? И ещё, госпожа Новосадиха, расскажи, какие штаты и оклады в каждом из них! Наверняка будет много интересного)
Коментувати