В українських школах заснували інститут супервізії

Учителі, які залучені до НУШ, отримуватимуть професійну підтримку від спеціальних консультантів

В українських школах заснували інститут супервізії

Учителі, які вже залучені до реформи Нової української школи, отримуватимуть професійну підтримку від спеціальних консультантів.

Метою діяльності супервізорів в українських школах стане реалізація цілей освітньої реформи, подолання труднощів та професійне зростання вчителів.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, супервізія це ще один інструмент, який дозволить педагогам розвивати свої професійні навички та особистісні якості.

«Важливо розуміти, що супервізія – це не перевірка чи контроль. Супервізор – це наставник і консультант, який допоможе, підтримає, навчить новому та поділиться досвідом. Супервізорами будуть також педагоги, і подібна взаємодопомога – це те, чого потребує така масштабна і важлива реформа, як Нова українська школа», – зазначила міністр.

Супервізію здійснюватимуть для вчителів та їх асистентів, тренерів-педагогів, директорів та заступників директорів шкіл, а також фахівців ІРЦ.

Метою супервізорів буде професійний та особистісний розвиток педагогів. Спеціалісти, зокрема, допомагатимуть вчителям долати професійні труднощі, протидіяти стресу, запобігати професійному вигоранню та зміцнювати позитивну самооцінку. Окрім того, супервізори матимуть функцію фасилітаторів та допомагатимуть налагоджувати педагогіку партнерства.

Планується, що здійснювати супервізію будуть підготовлені спеціалісти – їх готуватимуть 311 тренерів, які пройшли спеціальне навчання протягом 2019 року. Супервізорами стануть фахівці з числа вчителів, тренерів, тренерів-педагогів, працівників закладів післядипломної педагогічної освіти, методистів, експертів, залучених до проведення сертифікації, а також директорів шкіл та їх заступників з навчально-виховної роботи.

Освіта.ua
21.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Хто стане супервізорами? Є такі вже спеціалісти? Після адміністративної реформи, коли створять ОТГ, зникнуть методкабінети. Очевидно, що стануть цими "висококваліфікованими супервізорами". Ще одні контролери від освіти. Як задовбали вже. В нас до речі, звільнилось 9 педагогів до початку навчального року. І тенденція така продовжується. Кого учити будуть?
ОТГ- это ОПГ
Для Анна: У нас создали РИГ. В ней бюрократов стало ещё больше,чем раньше. И все они ездят на легковых машинах ОТГ за счёт бюджета. ОТГ- это рассадник коррупции и удовлетворения чиновничьих " хотелок"! Штат ОТГ- это приближённые головы- жена,любовницы,кумовья,друзья,жёны и любовницы друзей и т.д. Без соответственного образования и опыта. Голова с ними по 5 раз в год ездит на курорты. Вот что такое ОТГ. А также мило разьазаривает землю и бюджет на то,что он хочет.
ОТГ- это ОПГ
Для Анна: ОТГ*
Коментувати
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Ruslan Kuznetsov
Скажу словами Остапа Бендера "Не учите меня жить, лучше помогите материально.". Немає куди грошей діти? Яким досвідом може поділитись "супервізор", коли в кожній школі свій мікроклімат, традиції тощо і, щоб все це відчути, то потрібно пропрацювати в ній певний час, а вже потім якісь поради роздавати. Упевнений, що більшість з них в школі вже давно не працюють і не працювали.
123
Для Ruslan Kuznetsov: Бендер такого не казав. Це слова не дуже далекої людини, яка не вміла ні заробляти ні 2 слів зв’язати - Елочки Людоїдки
Коментувати
unforgiven 2
Погоджуюся із коментарями учителів. Все вірно на 100%, навіть додати ні́чого. Питання в тому чи буде читати ці коментарі Новосад? Навряд-чи! Так само, як і її "супер-пупер-візори", тобто освітні чиновники, яким після децентралізації-феодалізації потрібно буде шукати нову роботу.
Родион
Допоможіть, краще, матеріально. Дайте обладнання предметних кабінетів, щоб не на пальцях вчити хімію, фізику, біологію та інше. Дайте сучасну комп’ютерну техніку та програмне забезпечення. Дайте нормальні навчальні плани, програми та підручники. Не лізьте в батьківські кишені зі своїми Левенятами-Совенятами та іншими численними звірятами. Від нормальної оплати моєї праці не відмовлюсь. А щодо професійного та особистістного розвитку вчителя ... Думаю, знову буде оте "Я начальник - ти дурак". Ну така собі гра в голого короля, коли всі бачать хто дурак, але ж корона і німб на голові.
Учитель
Для Родион: Забезпечення, адекватні програми та підручники, з цього потрібно починати, а не тероризувати суспільство. Батьків натравлювати на вчителів, а вчителів на батьків.
Коментувати
Дякую за допомогу.Чим
Якщо в класі 33-35 дітей, а в групі по вивченню іноземної мови 16-18 дітей.Чим допоможе супервізор? Візьме половину дітей на навчання? В країнах Європи, які думають про освіту в класах 20-22 дитини. В Фінляндії 3 викладача на клас.
Вчитель
Всякою фігньою будуть страждати, лиш би не підняти зарплату і розпочати з основ капіталізму- зацікавити краще працювати, щоб більше заробляти. Ось через цей совок, у нас іншого виходу не має, окрім дикого капіталізму, латиноамериканського типу. А Еуропа у нас лише на словах
Іван
Але скрізь у світі це перевірка і контроль.Насамперед.І не потрібно говорити неправду.У штатах одного слова супервізор бояться якк вогню.
Лариса Попова
Для Іван: Не пишіть брехню. Колега виіхала в Америку і закінчила коледж. До неі на уроки ходили лише перші півроку. Про те, що іі забезпечили усім від ноутбука до гумки - мовчу. А тут все за своі кошти, та ще й чиясь доця чи піся мене перевіряти мають.
Коментувати
Вчитель-КА
каждому учителю по два дармоеда-наставника)) Пора тикать с работы. Очередное просирание бюджета.
за державу
Що куди з’явилося? Перекладіть на людську українську.
Вчителька
Для за державу: Хабарники, які будуть брати мзду, щоб закрити очі на недоліки
Коментувати