В Україні реалізують фінський проект «Вчимося разом»

Україна і Фінляндія реалізовуватимуть спільний проект, метою якого є підтримка НУШ

В Україні реалізують фінський проект «Вчимося разом»

Україна і Фінляндія реалізовуватимуть спільний проект, метою якого є підтримка реформи «Нова українська школа».

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, фінський проект сприятиме розвитку компетентностей учителя, популяризації освіти та створенню сучасного освітнього середовища.

«Зараз Нова українська школа є однією з найбільш підтримуваних суспільством реформ. Згідно з останніми опитуваннями вона має найбільшу частку одночасно глибокого розуміння та підтримки в українському суспільстві. Ми дуже серйозно ставимося до цього зворотного зв’язку. Він не лише допомагає згуртувати навколо змін активне коло зацікавлених українців, а й заручитися підтримкою наших міжнародних партнерів. І одним з таких партнерів, який повірив в українську реформу та розділив її цінності, стала Фінляндія. Одна з цілей Нової української школи – побудувати систему, що допоможе реалізуватись кожній дитині, а фінський проект сприятиме нам у цьому», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр повідомила, що проект називається «Learning together» («Вчимося разом»). Кожен із напрямів, за якими працюють кластери, вирізняється тим, що саме за ними фінська система освіти є однією з найуспішніших у світі.

Кластер №1 «Розвиток компетентностей учителя – вдосконалення системи професійної підготовки» передбачає:

  • моніторинг результатів запровадження нових програм з підготовки вчителів;
  • підготовку професійних стандартів для директорів та вчителів початкової школи;
  • інноваційні підходи в освітніх програмах для педагогічних університетів та закладів післядипломної освіти.

Кластер №2 «Популяризація освіти» передбачає:

  • підвищення рівня обізнаності про реформу освіти та її підтримки суспільством;
  • проведення цільових інформаційних кампаній;
  • посилення інституційної спроможності МОН у сфері суспільних комунікацій.

Кластер №3 «Створення сучасного освітнього середовища» передбачає:

  • створення ринку електронних освітніх ресурсів, зокрема підручників;
  • розвиток Національної освітньої електронної платформи;
  • поширення практики обміну досвідом між вчителями за допомоги сучасних цифрових технологій.

Проект «Фінська підтримка реформи української школи» – це двостороння ініціатива Уряду Фінляндії і Міністерства освіти і науки України. Його впровадження відбувається в межах угоди між Україною та Фінляндією, що була ратифікована 2018 року. Документом передбачено надання 6 млн євро безповоротної допомоги для втілення пріоритетних завдань Нової української школи. Проект розрахований на 4 роки.

Освіта.ua
15.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ммм
Щось коменти як із одного інкубатора - чухонських завезли не іначє. По чем комент , чухонських старатєлі.%
Максим Мирошник
Засоби в Нову Українську Школу замовляють на сайті nus.com.ua - є і методичні вказівки з завданнями і можливість спільної роботи в класі всіх учнів, в тому числі і з особливими освітніми потребами
================
Финский, значит финский:" Рабочий нефтевышки зарабатывает хорошо. ПОЧТИ как учитель". Если пани Гриневич решила идти путём финнов, то чего нам-то беспокоиться? Перво-наперво ОНА ОРГАНИЗУЕТ зАРПЛАТЫ всем, кто РАБОТАЕТ с ДЕТЬМИ на уровне финнов.Первое, что у этой страны работает - ОБЕСПЕЧЕНИЕ УЧИТЕЛЯ и ШКОЛ. Всё остальное - последствия. Так что, коллеги, как только мы станем на путь системы образования Финляндии, МЫ, учителя, сразу это почувствуем через собственное обеспечение. Если это не будет, значит наша министр НЕ отвечает за свои слова, а это уже ...
Ммм
Для =: а світовий банк сказав, що фіг вам підвищення, бо від цього якість вашої роботи не покращаться. І реально не покращаться з такою кількість колхозу у школах і вузах, які цей колхозу все ще продукують.
============
Для Ммм: я никак не вьеду - какого рожна мировой банк для Украины? Кто-то что-то сказал. Ну и что? Качество работы учителя ВСЕГДА ЗАВИСИТ от финансирования. То есть от условий жизни самого учителя. А колхоз в школах от руководства отраслью и страной. Они в связке. А страна-то вышла из колхоза.
Коментувати
Вчитель математики
І як результат передової фінської освіти маємо підсумки однієї з європейських олімпіад з математики серед дівчат, на якій Україна стала першою, а Фінляндія зайняла останнє місце з трьома балами зі 168 можливих. То хто в кого мав би переймати досвід? Ліля, схаменися зі своїми псевдореформами!
Yurata
Для Вчитель математики: супер! Вы "умыли" нашу минИстерку.
Коментувати
Александр Ник
Фінський проект Л. Гриневич«Вчимося разом» розрахований на "пастухів чухонських - небритих оленів". Примітив освіти, дебилізація науки, фанфари президенту - балаболці - гасло сучасної провладної креатури Порошенка.
Ммм
Для Александр Ник: по чем комент ньінче
Коментувати
Соросятам-нет!
Ну она задолбала своими бредовыми идеями! Полностью поддерживаю предыдущий коммент: база,зарплата,содержание-вот три составляющих для улучшения освіти. Кстати,гарантирую,что скоро НУШ окажется провальным проектом,и нынешние первоклассники окажутся "подопытными кроликами", которые классе в 5 покажут плачевные результаты " реформ".
Ммм
Для Соросятам-нет!: Скажите , если вьігнанной с работьі училкеМакаренко повьісить зарплату єта звезда перестала бьі учить детей любить советскую влассть
Коментувати
Древлянин
Пані міністр! Навіщо нам ця чухонська модель школи. Ми не фіни і ваші любимі поляки. Ми- українці . Такі, як є!! З Індії в 6 ст.прийшли на Дніпро. Не треба все мавпувати. Замініть всіх грантогвинтиків на практиків. Звільніться від Соросят. У нас є гарні вчителі. Дайте базу , зарплату і сучасний зміст. Крапка!
Yurata
Финская система образования уже не лучшая в мире. Но даже когда так говорят (от министра до директора нашего лицея), никто не уточняет: по каким критериям было сравнение. На основании каких показателей эти утверждения? Или утверждения чинуш не нуждаются в аргументации?
Ммм
Yurata, у нас не мають люди щось знать кидають як бидлу аксіому умовну і жріть і не гавкайте.
Ммм
Проблема не у перерахованому вами, вуз випускає повністю з законом неознайомленого вчителя. Це полупродук. Вуз дає психологію, педагогіку ,соціологію на рівні глибокого совка. А без цих знань методика викладання замість до одного місця дверцята.
Коментувати