Азаров пообіцяв підвищити зарплати освітян

Прем’єр заявив, що уряд ухвалить рішення про підвищення посадових окладів бюджетників та здійснить перерахунок за січень-березень, виходячи із нових розмірів посадових окладів

Азаров пообіцяв підвищити зарплати освітян

Про це Азаров заявив під час вступного слова в ході засідання уряду у середу.

"Після тривалих консультацій з профспілками, сьогодні на розгляд Уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення з 1 січня поточного року - підкреслюю це - розміру першого тарифного розряду ЄТС. Відповідно підвищаться всі посадові оклади працівників бюджетної сфери", - заявив Азаров.

"Одночасно ми продовжуємо відновлення диференціації в оплаті праці працівників за 1-5 тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки. "Зрівнялівки" більше не буде", - сказав прем’єр.

Він зазначив, що підвищення отримають майже 3,5 млн. працівників освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери та інших бюджетних галузей.

"Хочу особливо звернути увагу усіх працівників бюджетної сфери, що вони отримають перерахунок за січень-березень цього року, виходячи із нових розмірів посадових окладів", - наголосив прем’єр.

Наводячи приклад, він повідомив, що посадовий оклад провідного бібліотекаря та вчителя вищої категорії збільшиться приблизно на 167 гривень порівняно з окладом, встановленим раніше.

"А фактичне збільшення буде ще вищим, адже практично усі працівники бюджетної сфери мають надбавки і доплати до посадового окладу: за вислугу років (від 10 до 30%), за складність і напруженість у роботі (до 50%), за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад) (до 50%), за науковий ступінь (від 15% до 25%), за класне керівництво (до 20%), педагогічним працівникам 20% за престижність праці, бібліотечним працівникам за особливі умови роботи – 50% тощо", - заявив прем’єр-міністр Миколо Азаров.

Як відомо, перегляду розмірів посадових окладів та компенсації втрат освітянам та іншим працівникам бюджетної сфери, що виникли внаслідок непідвищення базової тарифної ставки з початку 2013 року, вимагали представники профспілок та опозиційні народні депутати.

Освіта.ua
27.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оксана
Те ж саме в Запоріжжі. За березень сьогодні отримали на 180-200 грв. менше.Жодного пояснення, причому по табульці все так, як і в лютому.
Людмила
Дуже цікаво чути від Азарова про те, що з 1 січня підвищення заробітної плати педагогам. Нам заплатили за січень-лютий трошки підвищену заробітну платню, а у березні вирахували. Цікаво, якими нормативними документами керується бухгалтерія, тими що затверджує Верховна рада, чи це наші на місцях так вирішили? А взагалі обіцянки наших посадовців нічого не варті.
Олена
Ні саме цікаве у нас, у Дніпропетровській області, Апостолівського району.Спочатку додали сльози до окладу, а сьогодні, отримавши гроші їх на багато меньше, на питання ЧОМУ? було сказано, що тепер треба їх (оті відсотки) повернути у бюджет......Скільки можна брехати?????????????????????????
Наталія
Я щось не зрозуміла. У статті пишеться, що заробітна плата працівника вищого тарифного розряду підвищується на 167 грн., а на сайті профспілки освіти написано що освітянам з 01.01.2013 р заробітна плата підвищуються на 1,55%, а це не 167 грн. Кому ж вірити?
FM
Для Наталія: Підвищення на 167 грн - це в порівнянні з 1 січня 2012 року, а не з 31 грудня 2012 року.
Коментувати
ВВ
Хто знає, яким документом керується бухгалтерія?
FM
Для ВВ: Бугалтерія керується наказом керівника закладу, а він в свою чергу наказом МОН № 557, від 26.09.2005 (із змінами і доповненнями), який в свою чергу прийнято на виконання Постанови КМУ 1298, від 30.08.2002 (із змінами і доповненнями). Будь які підвищення окладів бюджетників починаються з внесення змін до зазначеної Постанови Урядом, потім МОН вносить зміни до вказаного наказу, а потім вже керівник закладу встановлює нові оклади працівникам своїм наказом
Коментувати
VV
«а складність і напруженість у роботі (до 50%), за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад) (до 50%)» Дуже цікаво хто і коли з освітян отримував дані надбавки?
Пейсатель
Как обычно. Прошлая весна - многоуважаемый Виктор Федорович отчитывается об успехах - средняя з/пл по стране выросла до 3200 грн. Осень - Госкомстат браво рапортует о 3500 грн. з/пл. И Премьер и Президент трубят о достижениях. Начало этой весны - власти отчитываются о росте зарплат на ХХ% до 3025 грн. Обожаю такие новости - как-то невыносимо легко становится. Как в том анекдоте: "Сколько будет 2+2?" - "А сколько надо?". И таки да, профсоюзы здесь незаменимы. Если бы не они, как бы мы читали, слушали и смотрели такие позитивные новости?
Виталий Бабенко
ну вот, а говорят, что профсоюзы не нужны, пережиток коммунистического прошлого, а если бы профсоюзы не начали требовать, то не видать учителям и этих копеечных надбавок!!
Виктор Ильенко
Для Виталий Бабенко: Миф на мифе "профсоюзы не нужны, пережиток коммунистического прошлого". Ага, как бесплатная медицина и образование! ) "если бы профсоюзы не начали требовать" )))) Святая наивность! Вы хоть раз видели как назначают (пардон) выбирают профлидера на районном уровне? "пережиток коммунистического прошлого" Не, "пережиток" кровавого режима... английской королевы (ну там тредюнионы всякие и т.п.).
Коментувати
Светлана
ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ!!! Дежавю какое-то!
учитель
написали заявление, чтобы сняли излишне выплаченные за два месяца 50 грн. но нас сразу предупредили, что все вернут в апреле. долго смеялись над своей "надбавкой"...
Валентина Милюта (Мельник)
Так сколько ж мы "отхватим"? Как в январе или больше ? ЛЮДИ!!! Кто верит Азарову?!
Обрахований учитель
Якщо "посадовий оклад ... вчителя вищої категорії збільшиться приблизно на 167 гривень", то чому мені (вища категорія, вчитель-методист, стаж 21 рік, зав. кабінетом) у січні додатково нарахували (а у лютому зняли) аж 50 грн. 27 коп.? Цифри взято з бухгалтерської роздруківки.
Татьяна Чёрная
Знову маразм якийсь!!! Перший тарифний розряд у грудні 2012 року був 1134 грн, а з 5-го розряду тарифний коефіцієнт множили тільки на 852 грн. Так що, шановні бюджетники, якщо і буде підвищення, то на "обіцяні" 13 грн і не більше...Скільки можна вже пил в очі сипать, якщо нічого не робиться, то хоч не брехали б вже, а то людей за баранів тримаєте!!!!
Tatiana
Если повысят, то хорошо. Только не поняла....чего тут некоторые против надбавок????
Елена
Для Tatiana: потому что все стали реалистами..и в сказки давно не верят(вырасли!)
Людмила
Да люди не против надбавок. Просто уже надоели обещания. неужели кто-то из педагогов получает доплату за интенсивность или за то, что он делает не свою работу, а ту которую ему еще сверху навязали?
Коментувати
Светлана Бойко Зинченко
У волшебника, у Сулеймана, всё по-честному, всё - без обмана!"
Данило Корабельний
Набридли вже ці обіцянки. На хліб же їх не намастиш. Молодим вчителям як викладати в в сільських школах які рухнуть на очах. Пан азаров має відповідь на це? Очевидно, що ні!
Svyatoslav Linnik
Азаров много чего обещает! уже 3 года у власти, а только и слышим про "покращення". В Советское время преподаватели и другие работники образовательной сферы были элитой, а теперь не могут нормально прожить на свою зарплату, особенно молодые специалисты которые только закончили ВУЗы. Пускай АзИров откажется от своей З/П и попробует пожить на 1000 в месяц!
Надежда
Для Svyatoslav Linnik: Ну!!! Про элиту это вы слишком! После педучилища, кажется, у меня было то ли 85, то ли 90 рублей. После 3 курса института 5 рублей добавляли!!! Ого-го! Деньги! При Черненко 220 (нач. классы)
Коментувати
Наталия
Надбавки "за суміщення професій (посад) (до 50%)" Впервые слышу, что за совмещение еще и доплата полагается. На самом деле совместитель не получает много из того, что положено основному работнику. Нет премий, нет надбавки "за складнысть та напруження" и подоходный больше. А если не совмещать выжить сложно (часов по химии в школе минимум - на половину ставки хватило)
inchichok
Для Наталия: Хто може пояснити, що це за надбавка така "За складність та напруження". Я такої щось у своїй роздруківці з бухгалтерії ніколи за 17 років роботи не бачила. Чи вона якось по-іншому називається? Так і суми такої не було...
Коментувати
Пейсатель
Будет как всегда! Руководителю указ из центра - с 01 хлюпня сего года повысить ставки работников на Х% и до 01 хлябня сделать перерасчеты за истекший период, НО в рамках утвержденной сметы. У руководителя один выход - повышаем оклады, режем надбавки и доплаты. Резать некуда? Есть дальше выход - а давайте мы еще и это впишем в должностную инструкцию, пересмотрим нормативы времени по отдельным видам работ (и ставку повысили и сумма ФОТ осталась прежней). Элегантно как обычно - трубим в 3 глотки как много сделали, описывая сферическую зарплату реального бюджетника в вакууме, повышая при этом финансирование верхушки власти, не выделяя ни гроша на социалку. Можно еще пообещать разобраться персонально с руководителями на местах всякие "финты" с недоповышением. А там и лето придет, можно будет рассказывать, что бюджетник на "возросшую" зарплату может купить в 3-5-8-10 раз больше овощей, ягод и фруктов чем в начале года. Николай Янович, вы мне невыносимо дороги...
учитель
по три тысячи к концу прошлого года мы уже получили