Опозиція пропонує компенсувати недоотриману освітянами зарплату

Відповідний проект постанови внесений до парламенту головою освітнього комітету Лілією Гриневич та декількома її колегами по фракції "Батьківщина"

Опозиція пропонує компенсувати недоотриману освітянами зарплату

Фракція "Батьківщина" вимагає від уряду компенсувати вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери різницю, яка виникла внаслідок непідвищення базової тарифної ставки з початку 2013 року.

Проект постанови "Про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою про необхідність здійснення перерахунку у 2013 році заробітних плат працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери та виплати недоплачених сум" внесли до парламенту депутати фракції "Батьківщина".

Лілія Гриневич зазначила, що уряд гарантував у 2013 році підвищення посадового окладу першого тарифного розряду чотири рази впродовж року: з 1 січня - 928 грн., з 1 квітня - 942, з 1 жовтня - 967, з 1 грудня - 982. Це б скоротило розрив між мінімальною зарплатою та базовим посадовим окладом. Сьогодні ж учителі через цей розрив недоотримують від 300 до 2000 грн. на місяць.

"Молодий вчитель, який щойно прийшов у школу, отримує чистими 1300 - 1500 грн на місяць, чого недостатньо для виживання. А тим часом уряд економить саме на сфері освіти", - сказала голова  парламентського комітету.

На її думку, парламент повинен зобов’язати Кабінет Міністрів перерахувати у 2013 році заробітні плати працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери та виплатити недоотримані освітянами кошти.

"Підвищення має відбутися у відповідності до узгодженого графіка, з компенсацією недоотриманих коштів. Саме з цією метою мною було внесено проект постанови", - зазначила Лілія Гриневич.

Як відомо, невдоволення соціальною політикою уряду також висловили у Профспілці працівників освіти і науки. Минулого тижня заступник голови освітньої профспілки Сергій Романюк заявив, що у разі продовження ігнорування проблем освітян урядом, ситуація може стати некерованою і масштаби акцій протестів буде важко передбачити.

Освіта.ua
24.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
irina
Хочеться вірити, але як завжди..........
Виталий Бабенко
предложить не значит сделать!!! оппозиция с октября все предлагает, предлагает, но только не работает!!!! и другим работать не дает своими действиями, так хотябы коммунисты пенсионную и медицинскую реформы отменили!!! а то все кормят нас пустыми обещаниями!!!!!!!
Марія вчителька
Учителі, вихователі! Давайте влаштуємо страйк хоча б на один день. Нехай діти підуть вулицями, люди не вийдутть на роботу, бо не матимуть де залишити дітей. Може тоді побачать, що праця вчителя важлива
Влада
Для Марія вчителька:Чтобы устроить забастовку,нужно набраться всем смелости. Учителей сейчас очень унижают и запугивают,упрекают в том,что они плохие и ленивые,не умеют учить. Каждый должен иметь победителей в областных олимпиадах, в МАНах. А разве только по олимп адам нужно оценивать труд учителя?
Коментувати
VV
З 1996 року з дня прийняття Закону України «Про освіту» вже минуло практично 20 років а закон ще и досі не виконується в повному обсязі. Вже и депутатам підвищили зарплатню і міністрам, суддям, військовим а про вчителів згадують в кращому випадку на 1 вересня. А зарплатня вищезазначених посадовців змінювалась не на відсотки а в рази. Гроші звичайно знаходилися, а як для вчителя то вибачте немає грошей. Я так розумію що їх і не буде, бо вчителі в Україні дуже пасивний люд.
Olga
Результату ніякого не буде - 100% гарантії. Тому що всі законопроекти, які вносяться опозицією, або відхиляються, або не розглядаються зовсім. А ви, шановні педагоги, мочіть і далі, бійтеся директора, інспектора, методиста і т. д. Та більшості із вас уже за п"ятдесят. Невже ви ще чогось боїтеся у житті? А якщо мовчите, не страйкуєте, значить ось така неповага влади до вас влаштовує. як це назвати? Мазохізм якийсь...
Правда
А ще керівники та їх заступники повинні подати декларацію про майно та доходи. Дістали! Геть усіх!
Oksana Tsurak
Для Правда: Увесь прикол у тому, що декларувати нема що, лише 9 аркушів паперу треба змарнувати(((
Коментувати
Rus
убрать тарифную сетку нахрен! Она только вносит несправедливость в оплату труда буджетников!!!!!!! Почему суддья получает по тариф сетке 11000 грн, а учитель 1326 грн????????????????????? Почему тарифная сетка расчитывается не по минимальной зарплате, а по ставке в 845 грн??????????????? Где справедливость???????
віка
Перерахувати мало за 2013 рік, потрібно повернути те що забрали , адже зарплату повернули до рівня грудня 2012р. Не зрозуміло чому? на підставі якого наказу . Премєр міністру та вьому уряду зарплатню вчителя!!!!!!
Людмила
Для віка: Ситий голодному не товариш.
Коментувати