Школи закривають не тільки в Україні, а й в усьому світі, - Міносвіти

У профільному відомстві повідомили, що процес оптимізації мережі навчальних закладів викликаний зниженням кількості учнів, внаслідок низької народжуваності впродовж 20 років

Школи закривають не тільки в Україні, а й в усьому світі, - Міносвіти

Прес-службою Міністерства освіти і науки поширено повідомлення щодо процесу оптимізації мережі навчальних закладів.

"У країні, як і в усьому світі, відбувається процес оптимізації мережі навчальних закладів. Скорочення кількості шкіл викликане тим, що за 20 років кількість учнів внаслідок зниження народжуваності зменшилася майже на 40%", - заявили в Міністерстві освіти.

Посилаючись на дані Державної служби статистики у Міносвіти зазначають, що загальна кількість населення продовжує зменшуватися.

"Так, протягом останніх трьох років (2010/2011-2012/2013) кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах зменшилась на 77 тис., що призвело до скорочення мережі шкіл" , - повідомляють в МОН.

Таким чином, 2012 року місцевими органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування прийнято рішення щодо ліквідації, у зв’язку з відсутністю контингенту, 78 загальноосвітніх навчальних закладів.

"Окрім того, процес оптимізації мережі навчальних закладів передбачає також реорганізацію шляхом злиття, об’єднання, роз’єднання, відкриття нових закладів, що впливає на загальну кількість закладів", - зауважили у відомстві. Також виведено з державного реєстру навчальні заклади, що тривалий час не функціонували.

За інформацією Державної служби статистики України на початок 2012/2013 навчального року налічується 19,7 тис. загальноосвітніх навчальних закладів, включаючи вечірні (змінні) школи, а також гімназії, ліцеї, колегіуми, навчально-виховні комплекси (об’єднання), спеціальні школи (школи-інтернати), школи соціальної реабілітації та санаторні школи.

У Міносвіти зазначають, що до початку нового навчального року відкрито близько 40 нових приміщень загальноосвітніх навчальних закладів.

Також в освітньому відомстві нагадали, що у вересні минулого року урядом прийнято розпорядження "Про схвалення методичних рекомендацій щодо складення регіональних планів створення освітніх округів та модернізації мережі професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі, шкіл-інтернатів".

Відповідно до зазначених рекомендацій, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюються заходи з планування розвитку мережі сучасних навчальних закладів у сільській місцевості.

"Протягом трьох останніх років, у цілому, по країні спостерігається позитивна тенденція щодо кількості учнів початкових класів. За умови збереження темпів зростання народжуваності є перспективи розвитку мережі шкіл", - переконані в Міністерстві освіти.

Освіта.ua
01.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
В 90-х, у звязку з демографією, позакривали частину дошкільних закладів. Сьогодні - черга в ті, що залишились. Мами при народженні дитини - вже в черзі на місце в садочку. Коли навчимось хоч трохи думати наперед, на майбутнє? І ще, правда не в скороченні чисельності дітей! Правда в тому, що "дохазяйнувалися до ручки"! Те, що Україна до 90-х могла створити і розвивати, те сьогодні не в силах навіть елементарно утримати! У нас на 2012 рік - 5 тисяч грн від влади, 100 тисяч від батьків на щорічний ремонт школи. Аргументацією для закриття шкіл є твердження, що фінансування розраховується за формулою на 1 учня. Отже, мало учнів - мало фінансів. Ніби так, але! Уявімо, що в сімях по 10 дітей! Школи наповнені! Та звідки візьметься фінансування у держави? Невже є гроші, а їх по учнях відміряють і дають менше, ніж дали б за умови наповненості шкіл? Та немає їх! Ось в цьому і вся суть. Але ж відомо, що той, хто не вкладає кошти в освіту, той змушений буде вкладати гроші у вязниці та фінансувати економіку інших держав.
Руслан
По три учні в класі, то я думаю таке теж велика розкіш для держави (державне репетиторство виходить).
vchytel
воно то й так. Але ті три учні - виїдуть не лише із села. Повірте. Вони, якщо здатні стануть навчатися, виїдуть ї з країни. Тобто - територія дуже швидко звільниться від непотрібних людей. Що й потрібно, врешті - решт. Щодо державного репетиторства - а державне годування тих, хто до подібного привів - також норма.
Коментувати
Віктор
А кому з "них" потрібні чужі діти!? Головне щоб їхні ставали міліардерами, а наші на них батрачили. Краще закрити школи, але для чого тоді з одного міністерства знову робити два. Скоро на кожну школу буде по міністерству. К....зли та й годі. Потрібно пригадати слова Т. Шевченка і щось починати робити.
Алла
А почему берут только плохой пример со всего мира?)))Нет бы зарплату такую же как во всем мире сделать!!!
Вчитель
В нашій державі аби все позакривати,уроки повідміняти і все в такому дусі...(((
Оптимист
А может быть, вместо того, чтобы школы закрывать, уменьшить норму наполняемости классов? На Западе ведь ученики по 36 человек на уроке не сидят! Но это не для нас. Лучше школу закрыть. Даёшь оптимизацию!
Реаліст
Для Оптимист: Ви помиляєтесь на заході сидять по 36 учнів у класі!!!
Людмила Мила
А у нас по 43 сидять. Тільки й того, що сидять. А як навчити?
Оптимист
Для Реаліст: Может быть и ошибаюсь! Но у меня есть опыт общения с учениками, которые учились по обмену в США, Франции, Великобритании, Бельгии, Германии, а также с преподавателями из этих стран. Никто мне цифру больше 22 человек в классе не называл. Говорили, что около 30 человек в аудитории и чуть больше там может быть в старшей школе, когда ученики сами себе выбирают предмет, на который идут, например, социологию (но в этом случае у них нет такого понятия как "класс", есть понятие "параллель"). Но в этом случае на лекцию идут сознательные люди, по доброй воле, понимают, что она им нужна, ведут себя соответственно, и учителю можно и для 100 человек лекцию читать. Но дальше идет этап закрепления и отработки того, что услышали на лекции (практический этап) и там в группе - те же 20 человек. Сама не видела, но так мне рассказывали
Коментувати