Кабмін рекомендує об’єднувати школи у освітні округи

Кабінет Міністрів надав місцевим органам влади рекомендації щодо створення, реорганізації та ліквідації навчальних закладів та утворення освітніх округів

Кабмін рекомендує об’єднувати школи у освітні округи

Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування рекомендовано скласти регіональні плани створення освітніх округів та модернізації мережі професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідні методичні рекомендації схвалені розпорядженням Кабміну за пропозицією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Метою рекомендацій є формування системи навчальних закладів, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг, з урахуванням ефективного використання наявних ресурсів, а також складення регіональних планів модернізації мережі професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів.

У документі зазначається, що рішення щодо створення, реорганізації та ліквідації навчальних закладів, утворення освітніх округів повинні прийматися з урахуванням думки громади та спрямовуватися на покращення ситуації в освітній галузі регіону.

Складення регіональних планів модернізації мережі навчальних закладів мають здійснюватися виходячи з необхідності забезпечення доступності освіти для всіх дітей регіону, забезпечення можливості вибору навчальних закладів дітьми, які проживають у сільській місцевості, підвищення якості освітніх послуг, дотримання вимог економічної доцільності, зменшення частки витрат на оплату комунальних послуг тощо.

Для прийняття виважених рішень щодо модернізації мережі навчальних закладів у регіонах мають утворюватися координаційні ради з питань складення планів формування освітніх округів та модернізації мережі навчальних закладів.

Координаційна рада має проводити детальний аналіз потреби у навчальних закладах дошкільної, загальноосвітньої, позашкільної, професійно-технічної освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів. Аналіз також включатиме прогнозування демографічної ситуації дитячого контингенту на наступні п’ять років, рівень попиту населення на освітні послуги, пропозицій навчальних закладів щодо об’єднання в освітні округи, освітні запити національних меншин тощо.

За результатами аналізу регіонального замовлення на освітні послуги, тенденцій розвитку мережі навчальних закладів, регіональних особливостей мають бути розроблені конкретні завдання модернізації мережі, зокрема щодо створення освітніх округів відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб населення, наявної матеріально-технічної, науково-методичної бази, кадрового потенціалу та економічної доцільності.

При цьому основними показниками повинні бути підвищення рівня варіативності освітніх послуг, їх доступність та можливість забезпечення для кожного учня особливостей індивідуального розвитку, покращення роботи з обдарованими учнями, дітьми з особливими освітніми потребами, забезпечення ефективного використання освітніх, фінансових ресурсів регіону.

У вільних приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів може бути розміщено бібліотеку, музей чи виставку.

Чисельність працівників окремих закладів, які об’єднуються в освітній округ, може бути іншою, ніж передбачена типовими штатами для відповідних бюджетних установ чи закладів, але не повинна перевищувати максимальну чисельність, визначену типовими штатами.

Вивільнені у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту приміщення навчальних закладів можуть бути за рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування переобладнані у житло (соціальні гуртожитки) для педагогічних працівників, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Регіональні плани створення освітніх округів та модернізації освітньої мережі мають затверджені районними, міськими або обласними радами.

Освіта.ua
20.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
покроково
ЩО плакатись? Якщо ГРОМАДА вважає школу ПОТРІБНОЮ в селі - вона СТАНЕ на захист, якщо громада НЕ вважає того - підніматись самостійно. ТАк, є громади, які піднімаються на захист шкіл. А це означає СИЛЬНУ ГРОМАДУ, а отже саме ВЧИТЕЛЬСТВО в цьому селі виховало її. Інше - чи буде? Проблема в тім, що сільські вчителі не захищають себе, через те їх НАЙЛЕГШЕ тримати в руках.
Виктория Николаенко
Закрытие сельских школ приведет к уничтожению сел. Села разрушены. Вырублены виноградники, уничтожены сады и заводы. Села исчезают с лица земли. А дальше что? Что оставим своим детям? Городские трущобы и искусственные продукты питания.
Директор сільської школи
Це кінець! У нас в районі закриють ті, школи, де педколективи на чолі з директором парцюють, і відповідно не піддаються або важко піддаються дресируванню. А там, де вчителі нічого не роблять, проте слухаються керівництва або де працюють чиїсь куми, свати, брати, коханки - залишаться.
Спартак
Яка партія врятує сільські школи? Відгукніться. Проголосуємо за вас.
Лиза
Как только прозвучало "освітні послуги" стало ясно, что образование будет уничтожаться... Больно, что школу превращают в товар, а "храму науки" - кирдык.
Іринка
"Вивільнені у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту приміщення навчальних закладів можуть бути за рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування переобладнані у житло (соціальні гуртожитки) для педагогічних працівників, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування." Про приміщення подбають швидко, як кажуть - святе місце пусте не буває. А от про вивільнених педагогічних працівниках хтось думає? Ані словечком...Скільки педагогів лишиться без роботи і на одинці зі своїми проблемами, які ростуть в міру того як ростуть власні вчительські діти. Як бути, куди йти працювати, якщо тобі за 40, а вислуга лише маячить на горизонті?
yfnf
Школа - це осередок навколо якого, поряд з медичним закладом крутиться життя на селі. Як нема УЖЕ лікарень, знищим школи, замість того, щоб розвивать виробництво на селі й залучать інвестиції , то здається мені, що ... Оце модернізм.
Вчитель
Краще б зробили з 9-ти річних шкіл 11-річні!!!І менше ,шановні депутати,гребіть у карман!!!!Школи повинні існувати,ви вже зовсім хочете село знищити!!!!
Вчитель
Для Вчитель: Ви таке пишете, наче не чули реклами, як у нас одна партія збирається зробити село заможним.
Коментувати
Vlad
Складення регіональних планів модернізації мережі навчальних закладів мають здійснюватися виходячи з необхідності...дотримання вимог економічної доцільності, зменшення частки витрат на оплату комунальних послуг тощо!!!! А "економічну доцільність" визначатимуть місцеві чиновники.
Светлана
Под лозунгом "Модернизация" будут закрывать малокомплектные школы!
леся
Для Светлана: А в городе по 100 уч. в школе, 300 уч. полупустые и не закрывают.
Коментувати
оксана
Наименьшим злом будет сократить этого министра и его компанию.
Вчитель
Для оксана: Повністю підтримую. Але до 28 жовтня його навряд вдасться позбутися. Думайте, як голосувати. У тому числі і сході України.
Коментувати
Ася
Жах! На українській школі можна ставити великий хрест! Додумалися. Хай скоротять чисельність штатів органів місцевого самоврядування та таких урядників, яким сільська школа очі мозолить. Від них жодної допомоги!
Марія
Під цією "вивіскою" можна буде робити все, що захочуть.
Спартак
Cхаменіться! Не знищуйте духовні осередки українства! Які школи закінчували творці нововведень?
111
школи іноземних резидентів
Богдан
Тюрму
Коментувати