Затверджено нові Типові навчальні плани основної школи

Міністерством освіти затверджено Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, що поетапно впроваджуватимуться з 2013/14 навчального року

Затверджено нові Типові навчальні плани основної школи

Відповідний наказ підписаний заступником міністра Борисом Жебровським у вівторок 3 квітня.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня розроблені на виконання урядової постанови №1392, якою затверджений Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти.

У Міністерстві освіти зазначили, що Типові навчальні плани основної школи охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову, в якій передбачені додаткові години на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації.

Відповідно до основних типів загальноосвітніх навчальних закладів передбачено окремі варіанти Типових навчальних планів (усього таких варіантів вісім).

Новий Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти складається із семи освітніх галузей "Мови і літератури", "Математика", "Природознавство", "Суспільствознавство", "Мистецтво", "Технології", "Основи здоров’я і фізична культура".

З 5-го класу запроваджується обов’язкове вивчення другої іноземної мови, нею може бути будь-яка іноземна мова або російська чи інша мова національних меншин. Також з 5-го класу планується вивчення інформатики.

Повноцінність базової середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов’язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів.

Щорічні робочі навчальні плани шкіл складаються на основі типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання, навчальних закладів з навчанням російською чи іншими мовами національних меншин, типових навчальних планів інших спеціалізованих шкіл.

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин, спеціалізованих школах, гімназіях, ліцеях, колегіумах дозволяється навчальне навантаження учнів збільшувати до норм, що не перевищують санітарно-гігієнічних.

Школам також дозволяється перерозподіляти години всередині галузі за погодженням із управлінням освіти у підпорядкуванні якого знаходиться навчальний заклад, а перерозподіл годин між галузями здійснюється за погодженням з Міністерством освіти.

Типові навчальні плани зорієнтовані на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

Введення в дію Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня відбуватиметься поетапно починаючи з 2013/14 навчального року, коли за новими планами розпочнуть навчання учні 5-х класів.

Регіональним управлінням освіти та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів необхідно забезпечити необхідні умови щодо поетапної реалізації Типових навчальних планів основної школи.

Докладно про нові типові навчальні плани основної школи читайте у наказі МОНмолодьспорту Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня.

Освіта.ua
03.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителі Полтавської області
Навчальні години з музичного мистецтва скорочують, вчителі, як собаки, залишаються на вулиці без можливості на існування. Культура гине, духовність занепадає. Скрізь хаос та байдужість. Предметів для підняття культурного рівня нації й так не вистачало, а тут ще й їх зменшення..... Дякуємо "МІНІСТЕРСЬКИМ ПАНАМ" за те, що риють нам могилу в майбутнє.
Ученики Николаевской области
Для Вчителі Полтавської області: Знаете что! Я полностью поддерживаю сокращение музыкальной и художественной культуры в школах и вообще выступаю за то, чтобы все такие ненужные предметы убрать. Учителя НЕ УМЕЮТ правильно преподносить материал даже по таким важным предметам, как биология или химия, не говоря уже о художественной и музыкальной культуре! Последние напрочь выбивают из подрастающего поколения интерес и тягу к искусству. Я закончила музыкальную и художественную школу, увлекаюсь декоративными видами искусства и архитектурой, но даже я возненавидела всю возможную культуру сея мира за то, как бездарно наш педагог её преподносила! Она делала всё, чтобы эта культура раздражала абсолютно всех. Насильно мил не будешь. (ПС: духовность и худ.культ вещи разные и при правельн. пр)
Микола
Для Ученики Николаевской области: Тоді може взагалі закриємо школу? Не можна через одну людину в школі так говорити про всіх вчителів.
Сергей
Для Миколи: Из-за того, что уберут музыку закрывать школу? Я думаю, что как-нибудь обойдемся. Тем более, что преподают её действительно как попало и кто попало. И не только музыку. У нас в школе географию преподает учительница младших классов со средним специальным образованием (ес-но, не по географии), правоведение - физрук, который учится на факультете физвоспитания (заочно) уже 17 лет и закончил только 2 курса. А ещё он сторожем подрабатывает в зоопарке. Так о каком качестве преподавания может идти речь? Другое дело, что люди, руководящие образованием (как в министерстве, так и на местах) сами отбивают охоту работать у действительно талантливых педагогов своим хамским отношением и дебильнами требованиями.
Коментувати
Группа учителей музыкального искусства Сумской области
Когда ,наконец ,учителей музыки будут считать за людей? В провинциях катастрофически не хватает ЧАСОВ!!!!!! Зачем ещё урезать!!!!!! В стране духовный упадок!!!!!! Министерство образования обожает ставить в пример образование и культуру ЕВРОПЫ. А там МУЗЫКАЛЬНОЕ ВоСПИТАНИЕ в школе на очень высоком уровне. Как говорил В.Сухомлинский:"Музыкальное воспитание-....,это Эпрежде всего,воспитание Человека."В чём очень нуждается наша нация на сегодняшний момент.Украинцы превращаютя в быдло.!!!!!!!!
Живой человек
Для Группа учителей музыкального искусства Сумской области: И правильно делают. Если такие пустые предметы уберут вообще, я буду безумно рада и буду за наше миносвиты всеми руками и ногами! А в быдло превращает не отсутствие муз. культуры, а ваше, дорогие учителя, бездарное преподавание.
Коментувати
Директорка
Обращаюсь к работникам Министерства образования. Кто-нибудь растолкуйте, пожалуйста, к какому типу учебных заведений нужно отнести учебно-воспитательный комплекс, в котором существует гимназия и общеобразовательная школа, находящиеся друг от друга в 15-20 мин ходьбы. Должны ли учителя, кот. работают в гимназических классах, получать 10% доплату. Ни укого не могу добиться вразумительного ответа уже второй год
Ріка
33 години навантаження на тиждень. Від 40 годин залишається 7 на домашні завдання (за трудовим кодексом). Це 1год 25 хв кожного дня для домашніх завдань. Діти можуть тільки мріяти. Тому й працюють по 23 години на добу. А ми про здоров"я говоримо, години ф-ри додаємо....
Олекса
Протягує Собачник російську як другу іноземну, усі ж розуміють що у Києві учителів іноземної не хватає, а тут по селам відразу по 2 спеціаліста відправлять. Катастрофічно не хватає годин математики фізики, а ці вороги народу розтягують години. Ось так і в 20 самих розвинених країнн потрапимо...Дебіли, ворюги і вороги..
опанасенко вікторія
Як вони хочуть щоб рівень знання іноземної мови учнів був високим,якщо скорочують кількість годин іноземної мови в загальноосвітній школі(((((((((
Шестопалов
Шкода, якщо при розробці нових програм будуть втрачені надбання, відпрацьовані у реальному навчальному процесі в школах України багаторічним використанням і вдосконаленням. Таке в нашій освіті вже не раз траплялось, коли з приходом нового авторського колективу, за яким стоять великі видавництва і їхні гроші, все «старе» викидалося на смітник і за державні кошти запускалася розробка нових програм і, відповідно, друк нових, не завжди кращих, підручників.
Живатма
Для Шестопалов: в украине нет положительных наработок в сфере образования. В СССР были, в Украине нет. Про**али вы уже давным давно все хорошие наработки! Смотрите на гнилой Запад - не удивляйтесь, что ваши дети вырастают и превращаются в гниль. А большая часть постсоветского поколения гнилью и является.
Коментувати
учитель
Ещё одно доказательство того, что "наши паны" университетов не кончали да и в начальную школу не ходили. Сложить все часы в столбик правильно не могут!!!!
Микола
Для учитель: Їм немає часу навчатись. Треба гроші ділити, а дипломи самі собі виписують
Живатма
Для учитель: Никогда не попрекайте людей, что они не кончали университетов. От университетов уничтожается талант и самостоятельное мышление, совершенно случайно уцелевшие в школьных репрессиях.
Коментувати