Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Колегія Міносвіти схвалила типові навчальні плани для основної школи
Колегія Міносвіти схвалила типові навчальні плани для основної школи

З 2013/2014 навчального року учні 5-х класів почнуть вивчати другу іноземну та інформатику

Колегія Міносвіти схвалила типові навчальні плани для основної школи

22 березня, члени Колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту розглянули та схвалили Типові навчальні плани для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня (5-9 класи).

Під час засідання Колегії, заступник міністра освіти Борис Жебровський зазначив, що нові навчальні плани було підготовлено після широкого громадського обговорення. "Робочою групою було розроблено декілька варіантів типових навчальних планів, які наказом від 1.02.2012 №93 було розміщено для широкого громадського обговорення. Внаслідок опрацювання надісланих конструктивних пропозицій, проведення обговорень із керівниками шкіл та вчителями підготовлено Типові навчальні плани", - повідомив заступник Міністра.

Борис Жебровський також ознайомив присутніх із низкою нововведень, які закладені у Типових планах. "По-перше, це вільна, варіативна частина для кожного колективу – самостійно встановлювати години, предмети, доповнення. І це було основане прохання педагогів – дати більше свободи, більше вибору, щоб кожна школа мала своє сучасне обличчя. У запропонованому варіанті на одну дитину з 5 по 9 клас припадатиме вдвічі більше варіативних годин (9,5 проти 4-х годин). А спеціалізованим школам – 17,5 годин проти 0,5-11 годин у нині діючих планах, тобто в 2-3 рази більше", - зазначив Жебровський.

"Також на виконання Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року, вирівняли суспільно-гуманітарний та природничо-математичний цикли (відповідно по 64 і 63 години)", - прокоментував заступник міністра.

У 5-9-х класах, за словами Бориса Жебровського, пропонується продовжити вивчення інформатики, яке учні тепер розпочинатимуть з 2-го класу. Він також зазначив, що "до цього цей важливий предмет вивчався лише починаючи з 9-го класу".

Ще одною особливістю нових Типових навчальних планів є запровадження з 5-го класу вивчення другої іноземної мови.

"Цей білінгвальний напрямок, коли всі школярі з першого класу вивчають першу іноземну мову, а з п’ятого класу – другу, надзвичайно позитивно сприймається в європейських країнах. Сьогодні в Україні близько 20% школярів вже вивчають дві іноземні мови, в той час як у країнах Європи ця цифра становить 70-85%", - зазначив Борис Жебровський.

Окрім того, за словами заступника міністра, запропоновані Типові навчальні плани приведено у відповідність із Законом України "Про фізичну культуру і спорт" – збільшено кількість уроків фізичної культури, а з ними і рухову активність до 3-х годин на тиждень у всіх класах.

"Особливо хочеться наголосити, що всі запропоновані новації стали можливими виключно в межах гранично допустимого навчального навантаження, встановленого Головним державним санітарним лікарем. Хочу заспокоїти наших опонентів: жодної хвилини з навчального навантаження учнів з української мови, історії України, української та світової літератур не було зменшено", - підкреслив Жебровський.

Після схвалення Колегією запропонованих планів, усі програми з метою широкого залучення громадськості до обговорення буде розміщено на сайті міністерства. Окрім цього проекти програм будуть обговорені під час їх публічного захисту в першій декаді квітня у Будинку вчителя та під час проведення двох Всеукраїнських з’їздів – математиків та інформатиків, 23 і 24 квітня.

Нагадаємо, що згідно з наказом МОНмолодьспорту №93 від 1.02.2012 року "Про розроблення Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня", передбачається поетапне введення нових навчальних планів починаючи з 2013/14 навчального року.

Схвалені Колегією МОНмолодьспорту типові навчальні плани на сайті міністерства поки не оприлюднені.

Освіта.ua
23.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
НікТар
А як правильно називається програма??? Треба вказати згідно з якою програмаою складені календарні плани. Програму скачала, а як вона називається, не знаю. І ким і коли була видана? Дякую.
Ольга
Зачем моему ребенку второй язык? Тем более немецкий? Давайте сразу китайский учить будем. Если уж свою культуру ценить не умеем.
Читач
Можемо позаздрити першокласникам 2012! Для них МОНУ готує унікальні підручники: з української мови для шкіл з навчанням польською мовою – 647 грн. за екземпляр. Іспанська мова коштує 518 грн/екз, українська мова для шкіл з молдавською мовою – 497 грн/екз (Джерело: «nashigroshi.org»)
dvf
У нас уже давно з 5 класу друга іноземна(незнати навіщо її-- німецька). Ужгород.
Вчитель
Для dvf: А английська?
dvf
Для Вчитель: і Англійська і німецька
Вчитель
Для dvf: Я маю на увазі,чому ви всі так проти німецької мови,хоча самі користуєтесь технікою і ліками німецькими!
Коментувати
росіянка
Судячи з форумів на сайті, ви єдині в Україні щасливі своїм керівництвом.По доброму заздрю і бажаю берегти таке начальство за будь-якої влади в країні.
вчитель з Волині
ВСЕ ЦЕ РОБИТЬСЯ НА МІСЦЯХ ПО РАЙОНАХ! Це точно! Як у нас нормальник відділу, той зарплата виплачується вчасно, і до дня вчителя винагороду 80% окладу отримали, і, хто РЕЗУЛЬТАТИВНО і ТВОРЧО працює отримують матеріальне заохочення.
Олекса
Переглянув типові навчальні плани "зрадів" години на вивчення історії скоротили, зробив висновок країні люди які вміють критично мислити не потрібні. Хоча, яка держава, такі й навчальні палани
Оля
"Борис Жебровський також ознайомив присутніх із низкою нововведень...У запропонованому варіанті ... припадатиме вдвічі більше варіативних годин (9,5 проти 4-х годин)" А районо нас ознайомило з своїми нововведеннями - за варіативну частину з 1-го вересня платити не будуть - будуть економити!!! Цікаво, чи мають право?!!
Наталя
Для Оля: А хто Вас заставляє безкоштовно працювати!!! Не платять - не працюйте :)))
Коментувати
Для вчителів світової ліцтератури!!!!
Ви бачили це ЖАХІТТЯ в так званому проекту з нашого предмета??? Саму програму на міністерському сайті знайти дуже важко, М абуть, щоб якомога менше людей її побачило. Ця програма - фактично смерть предмета. Будемо розповідати, що Гаврило Державін - поет світового рівня. Кудись зник "Мауглі". Зате є Віталій Біанкі. А Ахматову, Павича, Пєлєвіна, Маяковського будемо вивчати у 9 класі. І це не першотравневий жарт!!!
Директор
Для Для вчителів світової ліцтератури!!!!: дайте, будь ласка, ссилочку, де Ви знайшли нові програми?
Коментувати
Вчитель Полтава
в Полтаве уже предлагают брать за свой счет 2 недели... больше не просят, ведь прервется массово стаж. и это перед предварительным распределением часов. Куда обращаться? ведь все боятся гонений...
flesh
Для Вчитель Полтава: А-а-а! Ну тепер ясно, чому "нову програму" зі світової літератури вигадала пані з Полтави - Ніколаєнко чи Ніколенко. Полтава економить!
Миколаїв
Для Вчитель Полтава: Зверніться за адресою: http://profspilka.kiev.ua. Профспілка надає рекомендації.
Коментувати
вчитель
Ви б, нешановні представники мінзнищення освіти, краще б забрали дебільну норму про поділ на групи при вивченні мови при наявності 27 учнів у класі, щоб можна було дітей, які хотять навчитися, навчити хоча б однієї іноземної мови!
мама учня 3 кл.
Для вчитель:
мама учня 3 кл.
Для вчитель: Я теж упевнена що краще б одну іноземну мову добре вивчили а також інші предмети .Якщо хто й може нехай вчить хоч 5 іноземніх мов а моєму синові важко і одну здужати .Англійську я ще можу допомогти а в німецькій я ні -ні .
Коментувати
?!!!
В цьому році наша школа випускає в люди "перших ластівок", які з 2 класу вивчали 1 іноземну, а з 5 добавилась друга. Так от, в результаті ані рідної, хочаб на 9, ані чужої (хоч би на 4) переважна більшість осилити не змогли, бо ще були математика, фізика, хімія, біологія, історія (не менш важливі), а ще:фізкультура - для "здоров"я", християнська етика - для душі, світова л-ра - для загального розвитку, і невідомо для чого: філософія, ОБЖ, захист Вітчизни (від кого?), технології (невідомо які, головне - реферат), ага, ще трохи економіки і географії. Ось які МУДРІ ми стали(((
учитель
Для ?!!!: нас всех учили понемногу чему-нибудь и как -нибудь.и ничего с тех пор не изменилось
Коментувати
Учень
Ви крім зарплат, про щось інше думаєте???? Змініть роботу!!!!!
12
Для Учень: А ти думаєш люди на роботу ходять просто заради задоволення, а харчуються святим духом?
Вчитель
Для Учень: Виростеш,поступиш,вивчишся,підеш на роботу,спробуєш прожити,одягнутись,забезпечити сім'ю і дітей без зарплати,тоді будеш говорити,чи тільки про зарплату вчителі думають!Я робив експеримент,мої учні пробували провести урок в класі,писали план на урок,звичайно з моєю допомогою,пробували бути замість класного керівника,і знаєте що я почув від них "Я ніколи не буду вчителем" Це так важко!От і роби висновок!
Вчитель Полтава
Для Учень: будь-яка робота повинна оплачуватись, а держава повинна забезпечити своїх "найманців" обладнанням для роботи. Посадовці самі собі не купують стільці, столи, ремонти не роблять за свій кошт, маю на увазі й управлінців від освіти, методкабінети. Фактично працює вчитель, а над ним куча освітян, які у школі були лише для показухи. Якби вони не заважали вчителям, то й скарг було б менше про зарплату. Але доходить до парадоксів, коли зарплатні недостатньо, щоб виконувати роботу якісно. І справа не у "гарних чи поганих" вчителях, у сучасних умовах на одній ініціативі не виїдеш. А дітей новою програмою перегрузять знов. Чергове змивання коштів на методички, купівлю програм (за рахунок вчителя), кучу рекомендацій, паперів, підручників
Коментувати
Миколаїв
зарплата як зарплата, а от де взяти комп'ютерні класи та вчителів для другої іноземної мови
sergey1979
Для Миколаїв: А яка це - друга іноземна? Російська? Так її збираються "одержавити"!
мама учня 3 кл.
Англійська- в 2 кл. Німецька чи Італійська -в 5 кл. про російську ніхто мову не веде.
Коментувати
Вчитель
Це все добре,але мені цікаво чим ви будете платити заробітну плату вчителям,коли ви вже зараз відправляєте вчителів за свій рахунок у відпустку!!!!!!
03
Для Вчитель: Не понятно о чём Вы? Много лет как-то мирились с невыплатой вовремя заработной платы. Несколько лет относительно постоянной выплаты... Ну , побаловали немного... Достаточно... Неужели Вы станете возмущаться невыплатой? А те, кто рядом? Нет, все и дальше станут выполнять то, что им ПРИКАЖУТ.
Вчитель
Для 03: Незнаю,ми працювали,нам виплачували вчасно зарплату,поки не помінялась влада......Відправили спочатку на 2 дні до Нового року,обіцяючи,що з Нового року зарплата буде виплачуватись,а тепер знову відправляють на 3 дні.....А я й не збираюсь писати заяву,якщо заставлять,піду в прокуратуру......
Сільський вчитель
Для Вчитель: Та не смішіть людей. При минулій владі нам не оплачувались курси, відпускні " тикали " частинами, оздоровчі зменшували. Я не хвалю теперішню владу, попередня була така ж сама. Не обманюйте себе. Ми самі дозволяємо з собою так поводитися. Мовчимо, от з нас і знущаються.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!