Казковий палац

Палац «Ластівчине гніздо» – пам’ятка відома далеко за межами України. Казковий палац, що, здається, дивом тримається на краєчку стрімкої кручі, давно став символом Криму, його візитівкою.

Палац розташований на прямовисній скелі Аврора, що є відногою мису Ай-Тодор. До речі, сама ідея збудувати палац на цьому місці, над урвищем, є результатом сміливої фантазії та великої жаги прекрасного.

Зовні палац нагадує маленький лицарський замок із дитячих казок. На краю скелі височіє двоповерхова вежа зі стрілкуватими вікнами та короною зубців-мерлонів. Навколо вежі влаштований балкон – оглядовий майданчик, з якого розгортається чудовий морський краєвид та видно Ялту. 

Будівля на скелі Аврора виникла наприкінці ХІХ століття. Спочатку це була дерев’яна дача. Скромний, не знаний ніким будиночок перетворив на замок нафтовий барон Штейнгель. Автор цього чуда Леонід Шервуд – архітектор, інженер і скульптор. У 1927 році в Криму стався сильний землетрус, епіцентр якого був у морі біля Ялти. Палац не постраждав дивом, проте частину скелі Аврора забрало море. Реконструкцію провели лише через п’ятдесят років. Тут проходили зйомки відомих фільмів, а саме: «Десять негренят», «Синій птах», «Академія пана Клякси» тощо.

За О. Бєліковим (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Слід поставити кому в першому реченні після слова "пам’ятка", бо далі йде відокремлене поширене означення
Ольга Куклина
там коми НЕ ТРЕБА!! І взагалі це ужасний сайт тут в кожному рядку є помилка це ужас я ще таких диктантів не читала ніколи
Роман
Для Ольга Куклина: не ужас а жах,не ужасний а жахливий,і тут все добре просто треба вчити правила з української мови)
Коментувати
Олексій
Помилка в 1 рядку. Між словами "пам’ятка" і "відома" треба кому ставити.
Олена
Для Олексій: між цими словами кому не потрібно ставити!!
סטפן
Для Олени: Казковий палац хахахаххааахаахаахаха
Людмила
Для Олена: А чому не ставиться там кома?
Коментувати