Славетне місто Лева (підвищена складність)

Сучасний Львів, центр Львівської області, абсолютно справедливо вважається індустріальною, духовною та культурною столицею Західної України. Місто з населенням понад 900 тисяч жителів одночасно є найбільшим музеєм під відкритим небом: тут збереглося більше двох тисяч пам’ятників історії та культури. Старий центр Львова внесено до списку Всесвітньої Спадщини людства, а відтак визнано найбільшою цінністю планетарного масштабу.

Заснований у середині 13 століття князем Данилом Романовичем Галицьким, Львів отримав своє ім’я на честь його сина та спадкоємця Лева. За кілька десятиліть він став успішним торгово-ремісничим містом, релігійним і культурним центром Галичини. Упродовж століть Львів зберігав не змінене роками попереднє планування.

Це всесвітньо відоме місто-музей – унікальний сплав архітектурних і художніх традицій Східної Європи та творчої спадщини Італії та Німеччини. До речі, з давніх-давен тут живуть люди, які належать до різних культур і віросповідань. В архітектурі сучасного Львова змішалося багато стилів: готика і ренесанс, романтичний стиль і розкішне рококо, величний ампір і конструктивізм. Те, що на перший погляд здається непоєднуваним і суперечливим, тут утворило напрочуд гармонійну єдність, яку відчуває кожний, хто потрапить у це місто.

За А. Клімовим (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Для Дарини: Ренесанс (історичний період): епоха (доба) Ренесансу, український Ренесанс та ін. ренесанс (стиль)
Дарина
Просто жахливо. Відразу помітила три прикрі помилки . 1)Під відкритим небом- просто неба. 2) Пам’ятники історії та культури - пам’ятки історії та культури. 3)Стиль Ренесанс пишемо з великої літери. Хоча б трохи редагуйте тексти.
Галина
Для Дарина: Доброго дня!Вибачте,що відволікаю,алеиее могли ви б пояснити чому саме стиль Ренесанс пишеться з великої букви?Шукаю в інтернеті,там також пише з маленької.Дуже потрібно знати,бо через 1 день пишу ДПА.Дякую.
Григорій Олександрович
Будь ласка,не вводьте людей в оману.Стиль ренесанс пишемо з маленької літери,а епоха Ренесансу — з великої.
Шаурма
Для Галина: В 2020 році ДПА не буде
Коментувати
Сяня
Але ж "під відкритим небом" – це калька.