Шевченко в Києві

У Києві Тарас Шевченко жив наїздами не більше двох років. Однак стародавнє місто, омите дніпровими хвилями, багато важить у всіх творчих доробках Кобзаря, а саме: поетичному, прозовому, образотворчому, а також і в особистій долі. На ньому не могла не позначитися сама атмосфера суспільного та культурного життя Києва, його славне минуле. Молодого поета, який приїхав до міста в 1843 році, вабило все: краса древніх храмів, скарби бібліотек, інтенсивність і внутрішня напруга політичного та суспільного життя. Тут, до речі, лунали тоді відголоски декабристського руху. Тарас Шевченко раз у раз звертався думкою до сміливців, трагічна доля яких мала великий вплив на формування його світогляду.

У Києві Тарас Григорович застав чималий гурт освічених молодих людей. Саме тут зріли ідеї, які згодом стали політичною платформою Кирило-Мефодіївського товариства. 

Тарас Шевченко щиро любив Київ. Але найріднішим, мабуть, був для нього будинок на Пріорці. Про нього в спогадах він пише так: «Ішов та йшов – бачу: хатинка стоїть, не то панська, не то мужича».

Час не владний над пам’яттю народу: Кобзар довіку залишиться в Києві.

За В. Жмиром (169 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
KPLZPVFP
Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!Самі попробували б його написати!!!
Зек
Для KPLZPVFP: хахахахаха
Коментувати
Kotesssss
сука блять пидараси ахахахахахахазазазаз ░░░░░▄▄░░░░░░▄▄▄▄░░░░░ ░░░▐▀▀▄█▀▀▀▀▀▒▄▒▀▌░░░░ ░░░▐▒█▀▒▒▒▒▒▒▒▒▀█░░░░░ ░░░░█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀▌░░░░ ░░░░▌▒██▒▒▒▒██▒▒▒▐░░░░ ░░░░▌▒▒▄▒██▒▄▄▒▒▒▐░░░░ ░░░▐▒▒▒▀▄█▀█▄▀▒▒▒▒█▄░░ ░░░▀█▄▒▒▐▐▄▌▌▒▒▄▐▄▐░░░ ░░▄▄▓▀▀░░░░░░░▒▒▒▀▀▀▓▄░ ░▐▓▒░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒▒▒▒▒▒▓ ░▐▓░█░░░░░░░░▄░░░░░░░░█░ ░▐▓░█░░░(◐)░░▄█▄░░(◐)░░░█ ░▐▓░░▀█▄▄▄▄█▀░▀█▄▄▄▄█▀.░░░░░▄▄░░░░░░▄▄▄▄░░░░░ ░░░▐▀▀▄█▀▀▀▀▀▒▄▒▀▌░░░░ ░░░▐▒█▀▒▒▒▒▒▒▒▒▀█░░░░░ ░░░░█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀▌░░░░ ░░░░▌▒██▒▒▒▒██▒▒▒▐░░░░ ░░░░▌▒▒▄▒██▒▄▄▒▒▒▐░░░░ ░░░▐▒▒▒▀▄█▀█▄▀▒▒▒▒█▄░░ ░░░▀█▄▒▒▐▐▄▌▌▒▒▄▐▄▐░░░ ░░▄▄▓▀▀░░░░░░░▒▒▒▀▀▀▓▄░ ░▐▓▒░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒▒▒▒▒▒▓ ░▐▓░█░░░░░░░░▄░░░░░░░░█░ ░▐▓░█░░░(◐)░░▄█▄░░(◐)░░░█...