Мовознавство, або лінгвістика

Люди, які не одержали гуманітарної освіти, часто не знають, що вже 200 років існує наука про мову людини, мови різних національностей, народностей і племен, про усне та писемне мовлення. Передовсім пояснимо, як слід розуміти те, що мовознавство – це одна з гуманітарних наук. ЇЇ ще називають лінгвістикою.

Усі науки, які зараз існують, можна поділити на ті, предметом вивчення яких є природа, та ті, предметом вивчення яких є людина, суспільство, людська культура в усіх її багатоманітних виявах. Ці науки про людей прийнято називати гуманітарними. До цієї групи належать такі науки: історія, філологія, мовознавство, літературознавство, мистецтвознавство тощо.

Мовознавство та літературознавство часто об’єднують під однією назвою – філологія. Це давньогрецький термін, значення якого можна розуміти як науку про різні вияви людської мови, як усної, так і писемної. Потрібно сказати: поділ усіх наук на дві частини дуже умовний і не відбиває справжнього стану предметів дослідження, тому що всі науки так чи інакше пов’язані між собою та взаємозумовлені одна одною.

За О. Білецьким (154 слова)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Категорично проти такої форми проведення ДПА. Далеко розумію причини примітивного підходу, але тим не менше виникає ситуація, колив 11 класі вимагають все. А в 9 нічого. Потрібний стимул для 9 класників. Хоч відповіді держава повинна заборонити продавати. Взагалі мабуть необхідно відмінити ДПА і перейти до форми, коли учні будуть здавати екзамени та заліки з кожного предмету. І хоч з 7 класу. Організовувати це все в 1 два тижні червня.
Ученица Розумная
Для Анна: нет!
Данил
А как тогда готовиться к экзамену ? Если судить типа как контрольную, то учителя говорят что на контрольной будет и дети знают к чему готовиться, а на ДПА может быть все что угодно и никто не скажет что там будут за задания. И тогда готовиться к не зная чему , это очень сложно. Как по мне , не вижу смысла вообще этого ДПА, так как при любых обстоятельствах тебя возьмут в 10 класс, даже если ты напишешь плохо ДПА. Они просто не имеют права выгнать со школы просто так , а плохое написание ДПА , это не есть причина для исключения ученика ( ученицы ).
Коментувати