Етикет розмови

Правила етикету з’явилися в глибоку давнину як розумні форми спілкування. Та й досі істинним є твердження: якщо люди перестануть чинити за правилами, вони втратять людську подобу. Цих правил, вироблених багатьма поколіннями, надзвичайно багато, Наприклад, у Стародавньому Китаї їх налічували близько тридцяти тисяч. 

У кожного народу свої правила та традиції, зумовлені багатьма факторами: національною історією, психологією, політичним устроєм країни тощо. Законодавцями етикету вважають англійців, які стверджують: справжня ввічливість усюди однакова, а вишукані манери породжуються здоровим глуздом і добросердністю. Зрозуміло, важко перелічити всі життєві ситуації, у яких може опинитися людина.

Звичайно, дотримання етикетних норм пов’язане із загальною культурою людини, її самоусвідомленням, самоповагою та мірою шанобливого ставлення до інших. Запорукою дотримання приписів етикету є самоконтроль. У ході розмови треба повсякчас пам’ятати про необхідність контролю за всім: жестами, і інтонацією, і тоном. Украй важливо володіти вмінням добирати продумані, відповідні до ситуації слова. До речі, є перевірене часом слушне правило: немає напоготові доречної відповіді – краще промовчи. Як стверджують філософи, потрібно навчися уважно слухати,спокійно відповідати та припиняти розмову, коли нічого більше сказати.

За О. Корніякою (166 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александра
Ошибка и в последнем предложении, написано навчися, а нужно-навчитися.
ШОВКОВСЬКИЙ
Я нашов помилку в тексті,там де надзвичайно багато в першому абзаці,після цьоо слова стоїть кма а потім наприклад написано з великої літере,а потрібно з маленкої,або ж там повинна стояти крапка
Александра
Для ШОВКОВСЬКИЙ: знайшов
Коментувати
люблю голубцы
Картинки по запросу рецепт голубцов Фарш для классических голубцов Мясо для голубцов моем, обрезаем лишний жир, пленки. Рис отвариваем до полуготовности. ... В миску с фаршем выкладываем рис. ... Морковь очищаем, натираем на терке. ... Лук очищаем, нарезаем мелкими кубиками. ... На той же сковороде на масле обжариваем лук – до легкой полупрозрачности и мягкости.
11
Для люблю голубцы: what?
Коментувати