Серед трав (підвищена складність)

Трава, яка здавалася йому раніше похмуро-сивою, гнівною під нальотами вітру, стальною, як щось неживе, тепер розступилася перед ним прозоро-зеленою морською хвилею, розкриваючи те, що раніше приховувала: це була її вічна, сповнена таємниць краса. Він бачив, що зверху вона суха, вицілована сонцем, легка, як подих, і чутлива, як павутиння, і колишеться навіть без вітру. А при самій землі, між тоненькими стеблинками, почепившись манісінькими світлими крапельками, притаїлись росинки та яскраво поблискують, як дрібно потовчене блискуче скло.      Коли-не-коли вони спадали вниз, як не стримані кимось сльози.

Хвилинами його брав жаль – і він стримував косу. Йому не хотілося порушувати тієї затаєної при землі краси. «Я не знаю, чи там угорі, наді мною, є життя, але я бачу, що вся краса тут, на землі», – роздумував він, спершись на косу і схвильовано милуючись свіжістю зеленого роздолля, що плескотіло біля його ніг. Духмяний аромат полин-трави паморочив голову, а жовтувато-білі пучечки деревію струшували на ноги дрібненькі пелюсточки своїх квіточок.

Потім він знов почав косити, докоряючи собі в душі за те, що він милується і все ж таки нищить цю красу.

За Г. Тютюнником (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
nineteenth classmate
важкий текст ми написали ждемо результатів важкий текст ми написали ждемо результатів важкий текст ми написали ждемо результатів важкий текст ми написали ждемо результатів важкий текст ми написали ждемо результатів важкий текст ми написали ждемо результатів