Символ вірності (підвищена складність)

У нас, в Україні, їх називають по-різному, а саме: білими птахами з чорною ознакою, буслами, чорногузами, чугайстрами, бузьками, але найчастіше – лелеками. З давніх-давен шановані вони за подружню вірність і довірливість до людини. Ці птахи турботливо ставляться до своїх нащадків, раз у раз повертаючись у гніздо з різноманітною їжею, лише коли-не-коли відпочиваючи.

Про те, як з’явилися лелеки, існує цікава легенда. Кажуть, рятуючись від вселенського потопу, славнозвісний Ной поселив у свій ковчег багато пар різноманітних тварин. Коли вода пішла із земної твердині, вони знову почали розмножуватися. Але Богу не сподобалися жаби, ящірки, слимаки, змії, які, на його думку, спотворювали обличчя створеного ним світу. Тому одного разу він, піймавши всіх цих тварин, зав’язав їх у мішок і доручив одному чоловікові втопити лантух у болоті. А ще суворо наказав не розв’язувати та не зазирати всередину.

Але чоловік не послухав, розв’язав – і сталася біда: усі бранці швидко повтікали та поховалися. Розсердився Бог і сказав: « Бути тобі птахом, доки не збереш докупи всю цю нечисть!»

От і виконує чорногуз завдання, сподіваючись знову стати людиною.

За «Народним календарем» (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Херня повна херня повна залупа повна хто се блять придумав хай самі це пишуть просто і спишу і в се надої
Ноймені
Аіаіаііаіаіа для під якою твравою писали цей твір!!! Аіаіаіааіаіаа?... ?аіаі Aauaaiiaiaiaiaiaiaiaiaiaiaiai... aia...
Ноймені
Аіаіаііаіаіа для під якою твравою писали цей твір!!! Аіаіаіааіаіаа?... ?аіаі Aauaaiiaiaiaiaiaiaiaiaiaiaiai... aia...
Вчитель Української мови
Фу-у-у, який поганий текст, немає ні логіки, ні уяви, ні "розуму". Автор явно написав його аби-як, заради галочки. Кошмар, скільки можна терпіти таку освіту... Хочаб, елементарно, Біблію прочитав!
Сука
Для Вчитель Української мови:оффнись дура
denrasell
Ти хуй
Коментувати