Наші колядки та щедрівки

Кажуть, українець співає цілий рік і цілий вік. Справді, якщо уявити все багатство українського фольклору, то стає зрозуміло: пісня – це душа нашого народу. У скарбниці народної творчості є найрізноманітніші пісні, а саме: веснянки, колискові, чумацькі, рекрутські, стрілецькі, весільні тощо. Українська пісня – це хвала природі, і рідній землі, і життю. 

З давніх-давен чарівні мелодії супроводжували різні обряди. Особливо яскравими серед обрядових пісень є колядки та щедрівки. Крім релігійної тематики, ці пісні возвеличують сили природи: сонце, місяць, дощ, вітер. Але найяскравіше в зимових піснях – це опис господаря, його родини та якнайщиріші побажання на наступний рік. «На щастя, на здоров’я, на новий рік, щоб вам родило ліпше, як торік!» – радісно вигукують колядники. І ми щиро віримо: так обов’язково буде!

Неймовірним є також той факт, що ці пісні ніколи не старіють, вони зажди актуальні, бо миттєво вбирають у себе сучасні події. А мелодія нашого «Щедрика», оформлена Миколою Леонтовичем та перекладена англійською мовою, стала всесвітньо відомим символом Різдва і звучить на всіх континентах.

За «Народним календарем» (161 слово)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро Миколаєвич
Важливо знати глибинне минуле православ’я, якому тисячі і тисячі років! Варто знати, що є Колядний цикл (Коляда) і чому його дати є сакральними і незмінними! Чому православ’я було домінуючим світоглядом задовго до нашої ери. Рекомендую статтю про давні предковічні традиції, про сакральну обрядовість православного Колядного циклу. “КОЛЯДА ТА РІЗДВО – САКРАЛЬНА ОСНОВА ПРАВОСЛАВНОГО КАЛЕНДАРЯ!” – https://uamodna.com/articles/kolyada-ta-rizdvo-indash-sakraljna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/
Світлана
Як можна "перекласти англійською мовою" мелодію? Останнє речення треба виправити!!!