Іван Марчук

Він народився 1936 року на Тернопільщині в селі Москалівка в родині ткача. Потім закінчив факультет кераміки Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. Належить до мистецького контексту шістдесятників, автор понад чотирьох тисяч картин. Довгий період митець працював за кордоном: в Австралії, Канаді та США.

До речі, усесвітньо відомий художник був двічі не прийнятий до Спілки художників України: його звинувачували в націоналізмі та формалізмі. Та йому було байдуже, адже в нього було головне: нескінченний світ і своє бачення цього світу. Філософське спрямування, надзвичайно різноманітна стилістика творів, пейзажі та абстракції, космічні видіння та історичні метафори – усе в його творах заворожує. Іван Марчук – карколомний експериментатор. Свої твори автор поділяє на десять циклів, а саме: «Пейзаж», «Кольорові прелюдії», «Нові експресії», «Портрети» тощо.

Міжнародна академія сучасного мистецтва «Рим» прийняла Івана Марчука до лав почесної «Золотої гільдії». Зараз він лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, живе і працює в Києві. «Для мене мистецтво – це життя й одкровення, я працюю 365 днів на рік», – говорить художник.

За матеріалами виставки (158 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів