Джуринський водоспад

Джуринський водоспад – одне з неповторно красивих місць України. Це найбільший рівнинний водоспад Європи, який має шістнадцять метрів заввишки. Тече він біля села Нирків на Тернопільщині. 

До речі, ця пам’ятка виникла завдяки втручанню людини. Як свідчать перекази, колись неподалік теперішнього водоспаду стояв неприступний Червоногрудський замок графині Любомирської. У цьому місці річка Джурин, що текла по своєрідному каньйону, робила закрут, омиваючи півострів, на якому височів палац. Місцина ця була невимовно красивою: могутні дерева та чисті води, спів птахів і горді лісові мешканці – усе це було схоже на справжній райський куточок. Саме тому, мабуть, багато хто хотів загарбати цю територію. Після невдалої тривалої облоги турки вирішили повернути русло річки, відкриваючи собі підступ до не скореного ними замку. Ось так утворився Джуринський водоспад. Підтвердження цієї легенди – безводний, порослий де-не-де віковічними деревами глибокий рів навколо руїн фортеці. 

Особливе враження ця місцина справляє на початку зими, коли на стежці до водоспаду крізь білосніжну ковдру проступає вогненно-червоний ґрунт, а прозора вода стікає по оксамитовому зеленому килиму з моху.

За А. Клімовим (160 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
марія
добрий день, підкажіть де я зможу знайти аудио диктант джуринський водоспад? дякую
Softaefi
Я вагаюсь що цей диктант є в аудіоформаті
Коментувати
Надія
Замок має писатися Червоногородський, а не Червоногрудський. Помилка в диктанті.
Ним
Для Надія: вы Бендеры ебаные чтоб ты здох урод
ford_2016
ты тупой ил да? заткни ебало
ford_2016
правильно червоногородський
Коментувати
Тамара  Петровна
В тексті даного диктанту немає жодної помилки. Треба уважніше читати і використовувати свої знання
Дар'я
Для Тамара Петровна: Пробачте, ви не могли б пояснити, будь ласка, чому в цьому реченні ("Підтвердження цієї легенди – безводний, порослий де-не-де віковічними деревами глибокий рів навколо руїн фортеці.") немає коми після слів "віковічними деревами"? Це ж дієприкметниковий зворот, і, на мою думку, саме тому там має бути кома. Можливо, я неправильно міркую.. Буду вам вельми вдячна за пояснення!)
Ельміра
Тому що він стоїть перед означуваним словом "рів". Якби зворот стояв після цього слова, були б коми.. Глибокий рів, порослий де-не-де віковічними деревами,
Коментувати
Бодік
Піську смокчи, ахахахаххахахахахаххахахахаххахахахахахахаххахахпххпхахпххахахпххахпхахаххахахахахпххахах
гщщзх
Для Бодік:ебало на ноль
Коментувати
Бодік
Михайлов лашара тупа!!! Ааххахаххахаххахахаххахахахаххаахахахахаххахахаххахахахаххаахаххпхахахахаххахахах
Лара
Для Мария: "не скореного" написано правильно, тому що при дієприкметнику є залежне слово "ними"
Ayє
Карлик АУЄ .................вррмавпрррпппппппппппппппппппппппппаааааааааааа, а не в ппппппппппппппппп
ЛОХИ
ЛОХИ всі РАКИИИ ШПАКИ ШПАТЕЛЬКИ апппппппппппппппппппппппппппппппппппппппппппп
Вероника Зиновьева
Почему в тексте так много ошибок? Это же диктант, как мы его с такими ошибками писать то будем?
asd
имммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм
Мария
Для Вероника Зиновьева: я нашла только ошибку в слове "нескорений", а где там еще ошибки?
Коля
Для Мария:
Коментувати
hhfnhfjf
d6ryyfkutfdigylihlgtt9gyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddcccccccccccccccccccccccccccccccccccnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Катерина
Есть много разных сборников дпа по укр.яз. за 2016 год. Тексты разные . Так какие будут тексты? Один текст из какого- то сборника или один из тестов, предложенных вами на этом сайте? Учитель на этот вопрос не отвечает.
Тамара  Петровна
Для Катерина: Якщо учень знає правопис слів з різних тем, підготовлений до них, знає розділові знаки у простому та складному реченнях, то такому учню все рівно , з якого збірника писатиме диктант.
котенок
с єтого зборника на єкзамене списівать или с какого непойму, напишите
Коментувати