Вартість утримання 1 учня різниться у громадах у 19 разів

Утримання шкіл з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня

Вартість утримання 1 учня різниться у громадах у 19 разів

Вартість утримання одного учня в громадах складає від 10 до 190 тисяч грн на рік.

Такі дані оприлюднила Державна служба якості освіти, проаналізувавши діяльність місцевих органів управління освітою, пов’язану з формуванням мережі закладів дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти.

Зокрема, така разюча різниця спричинена різною наповнюваністю закладів освіти.

«Утримання шкіл з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня. Середня вартість утримання одного учня в громадах, де здійснювався аналіз, становила 33-45 тисяч грн, зокрема найвища — 62 тисяч грн, а найнижча — 10 тисяч грн на рік. В окремих школах вартість утримання одного учня сягала рекордних 140–190 тисяч грн на рік», – зазначають у Держслужбі.

Також чиновники наголосили, що в сільських школах фактична наповнюваність закладів освіти значно нижча, ніж проєктна потужність.

«Майже в усіх територіальних громадах, де здійснювався аналіз, фактична наповнюваність закладів загальної середньої освіти значно нижча від проєктної потужності. У деяких школах наповнюваність становила лише 20-40% від проєктної потужності. Водночас традиційно у сільській місцевості показник наповнюваності класів нижчий середнього по громаді», – йдеться у звіті про результати аналізу.

Натомість у містах школи перевантажені майже вдвічі.

«Протилежна ситуація у міських закладах, коли наповнюваність ледь не вдвічі більша проєктної потужності. При цьому кількість учнів, які навчаються в другу зміну, в таких школах щороку пропорційно зростає», – підкреслили у Держслужбі.

Аналіз діяльності місцевих органів проводився в усіх областях України, крім Донецької, Луганської, Херсонської областей та м. Київ, за період діяльності 01.01.2020–31.11.2022. Аналізом охоплено 10 міських, 7 селищних та 4 сільські територіальні громади, де функціонує загалом 413 закладів освіти, з них — 155 дошкільної, 226 загальної середньої і 32 позашкільної освіти.

Освіта.ua
16.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасія
До нас у школу возять дітей за 14 км по бездоріжжю. Діти практично не вчаться. То дощ, то сніг, то мороз, то тривога. Закрили в селі школу, дитсадок.Обіцяли гори. А в результаті нікому діти не потрібні.
Мама
Ату сільських дітей! Які вони дорогі для держави! Можновладці тут добре рахують! Просто гидко!
Антон
У всьому світі село дотують!!! Ніхто не вмикає режим економії для малозаселених регіонів, їх держави підтримують!! Надають пільги, кредити та ін.
Гринченко Лєна
Село перестає існувати школу ,дитячий садок закрили дітей за 30км вигодніше возити економніше чим тримати школу а хто небудь про дитину подумав,у скільки треба дитині встати на автобус перенести дорогу, і ще відседіти уроки,а потім приїхати додому і знову за домашнє завдання .Про яку якісну освіту може іти мова .А дошкільнятам яка освіта ніяка сидять вдома ви скажете війна так на даний час війна,але ж вона колись скінчиться і хто поверне нам все те що вже почали розбирати????
За-раза
Хай МОН порахує свої дармоїдів та корупціонерів їх зарплати, доплати, переплати...
Світлана
В селах майже не лишилося молоді, всі їдуть у місто, щоб знайти більш оплачувати роботу. Народжуваність теж скоротилася, то де взяти дітей. Але не потрібно забувати досвід минулих літ. Не можна закривати школи, садочки, бо розтягнуть меблі та все цінне, а потім потрібно знову буде все відновлювати, а це складно.
Правда
Чому не рахують утримання одного депутата на початку виборчої компанії і під кінець. Скільки грошей використає під час своєї каденції. Скільки раз пропустив засідань, тижнів, місяців? А гроші отримує, надбавки та премії. Хочуть позакривали сільські школи , бо нерентабельні... Та села і так ледь виживають, а закриють школу- села немає!!!