Уряд змінив формулу розподілу освітньої субвенції

Зміни в формулі сприятимуть забезпеченню виплат заробітних плат педагогічним працівникам

Уряд змінив формулу розподілу освітньої субвенції

Кабінет Міністрів вніс до формули розподілу освітньої субвенції кілька суттєвих змін, які діятимуть лише у 2023 бюджетному році.

Такі зміни пов’язані з тим, що кількість учнів у школах зменшилася на 5 % порівняно з вереснем 2021 року, а загальний обсяг субвенції зменшено на 20 % порівняно з 2022 бюджетним роком.

Зокрема, додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо вилучено з державного фінансування.

Це означає, що навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено.

Також у 2023 році до обсягу освітньої субвенції для всіх місцевих бюджетів застосовується коефіцієнт 0,9.

Щодо субвенції в частині оплати простою, що передбачається обласним бюджетам, то вона буде дорівнювати добутку 2/3 посадового окладу вчителя вищої категорії з підвищенням та кількості учителів, яким оголошено простій в області, збільшений на 22% нарахування єдиного соціального внеску на фонд заробітної плати.

Також Міністерством освіти встановлено такі коефіцієнти приведення кількості годин навчального плану: для учнів початкової ланки – 1; для учнів базової ланки – 1,422; для учнів, які здобувають профільну середню освіту – 1,543.

Очікується, що такі зміни в формулі розподілу коштів освітньої субвенції сприятимуть забезпеченню виплат заробітних плат педагогічним працівникам шкіл.

Освіта.ua
12.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
м.Харків. зарплатня зменшилась на 50 відсотків. Ділення на групи з англійської мови та української, навіть при наповненні класу - 29-30 учнів, зникло. Це не кажучи, що не будуть платити за престижність, зошити і класне керівництво.
Реаліст
Дивна формула. На ділі виплатити заробітну плату учителям практично не можливо у цьому бюджеті, а на бумазі анонсують покращення виплат. У мене складається враження, що обстріли у Київі (нажаль) вибили усі мізки з можновладців у Мінфіні.
Sofia
Вчителів м.Суми відправили у тарифну відпустку на 2 тижня та ще один тиждень без збереження.
Економіст
Для Sofia: що таке тарифна відбустка? не існує такого поняття
Коментувати
Рибчак Марія Мартинівна
Люди підкажіть допоможіть! Я знаю, що на цім вебсайті багато вчителів директорів дайти пораду! Унука хоче йти на оролога (доктор, які обсматрює статеве причандалля по мужскому, прости боже шо грішна). Як відговорити? Що ж про мене сосіди казатимуть? Спитают вони мене на кого унука вчиться, а я їм шо? Людоньки може тут які псехологи чи може якись виховатиль як мені людям в очі дивитися.
Оксана
Для Рибчак Марія Мартинівна: Вам скільки років,що Ви так звертпєте увагу на те,що люди скажуть???А як нирки болять і сусіди йдуть до уролога,то нічого???Уролог,то це дуже гарна професія і лікує лікар не лише чоловіків.Почитайте в інтернеті детально.І це не Ваше і не сусідське життя,а лише онучки!І ій вирішувати,ким бути!
Коментувати
гість
Вчителям Харкова знімають надбавки - де ж ваші гроші поділись на зарплати?) Щось про це ніхто з можновладців не каже. Дивно, так?