Батьки обиратимуть формат навчання дитини, – Шкарлет

Якщо батьки побоюються очного навчання, вони зможуть обрати будь-яку форму навчання дитини

Батьки обиратимуть формат навчання дитини, – Шкарлет

У новому навчальному році батьки зможуть обирати формат навчання своєї дитини.

Про це сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі національного телемарафону.

За його словами, вибір у цивілізованій країні є найголовнішою умовою, адже для кожного з батьків безпека дитини – це основна вимога.

«Якщо батьки побоюються очного навчання, вони можуть обрати будь-яку форму навчання своєї дитини, зокрема, це може бути дистанційна, індивідуальна форми навчання або екстернат. Ми з розумінням ставимося до кожного українця, особливо до батьків наших маленьких учнів», – підкреслив Шкарлет.

Освіта.ua
04.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сало
Як та мати піде на працю чи буде в дома коли дитину в школі може забити скільки шкіл побили там дітей не було то якщо будуть то з дітьми можуть побити
Ольга
Цікаво ,як це вони собі уявляють ,вчитель проводить заняття у школі а потім друга половина класу онлайн? Брехня, це тільки для заспокоєння тих хто не згідний з очним навчання, усіх заставлять йти на очне навчання.Поки не пізно треба щось робити, щоб нас почули , кажуть кожен регіон буде обирати сам яка форма навчання по мірі безпеки. Яка безпека ? В країні більше немає безпечного місця, там де навчальні заклади і діти ,тепер якраз і небезпека. Тому потрібно батькам писати колективні звернення і доносити свою думку до мерій свого міста так як вони будуть вирішувати це.Жодна з шкіл не є безпечна, укриття про які говорять,в кращому випадку захищають від звичайних обстрілів але не від ракет ,це звичайні підвали які годяться для укриття картоплі та закруток на зиму а не захисту життя дітей. Потрібно діяти вже зараз, щоб потім не дай Боже як станеться біда ,не жаліти до кінця свого життя , що ми могли щось зміни але не були рішучими і цього не зробили, а тільки писали коментарі що ми проти
Людмила
Боже, як придумают, особливо займатися очно в умовах вiйни. Ви що там, полiтики, зглузду з’ïхали? А ще дали на вибiр батькам. А вони накрутять такого, що учитель буде робити зранку до вечора за копiйки. А з особливими дiтками, як моя родичка працює, так там й батькi трохи здвинутi. Й чому моя родичка має ризикувати життям? Оплата не така, та й ходити по домiвкам? Це також ризик. А учнi живуть не в Києвi, а в в пригородi, наприклад. Ага, буде держава компенсувати. Якщо так, як компенсує iнтернет, за який учитель оплачує самостiйно в перioд дистанцiйноï роботи (0.0 грн.), то не потрiбно. Зробiть все дистанцiйно й для початковоï школи. Для усих. Так правильно. Поки ситуацiя небезпечна. Чого ви видумуєте, сидячи у зручних кабiнетах? Знущання з вчителiв. По-iншому не скажеш.
Отже
Індивідуальне навчання (тепер- педагогічний патронаж) здійснюється вчителями на дому за оплату. Держава оплачує ці заняття дорожче як урок в школі. Надавати урок треба вдома дитині в присутності (за потреби, бо є різні діагнози) батьків.Неможливо в одному класі вчити і дистанційно і очно одночасно, навіть , якщо покласти камери, щоб транслювати урок. Дистанційне навчання - ЗОВСІМ інші підходи. Камера нічого не дасть. Це тільки видимість НІБИ навчання. Вчитель веде урок в школі, потім на забаганку батьків - дистанційно. Тобто, скільки триватиме робочий день? Це якщо вчитель ще й не перевірятиме очно-заочні роботи? Є закон - гроші ходять за учнем! Якщо батьки вибирають дистанційне навчання, то повинні або - оплачувати кожен урок вчителю , або віддати дитину у справжню дистанційну школу онлайн. Потім - обов’язкова перевірка у формі контрольних робіт кілька разів на рік (як на сімейному навчанні) без можливості списувати ( самі розумієте!). Звичайно, може бути скорочення вчителів.
Andrew Brown
Хто буде забезпечувати в умовах одного класу навчання за очною, дистанційною, індивідуальною формами навчання або екстернатом? Для цього потрібно штат учителів України збільшити щонайменш утричі. Переконливе враження, що це говорить не міністр, а пацієнт божевільні...
Анна
Доки ці підступні тварі будуть бити ракетами, неякого "очне" НЕ може бути. Вони (орки)вже вчора заявили, що в школах та дітсадках ховаються наши ЗСУ. Вже нас сповістили про своі діі. А до чого тут вибір? 10 учнів виберуть очне, 10 - дистанційне, а 10 індивідуальне??? А що вчителю робити? Це фізично неможливо. Діти не будуть знати ничого. А про псіхологичний стан дітини ви подумали? Як можливо писати і щось розуміти в стані страху? Не розумію, для чого це МОЗу потрібно, ще намагаються перекласти відповідальність на місцевих. При ковіді вчилися дома і все було ок? А тут під ракети треба негайно в школу! І є приклад- бомбосховиша Драмтеатру у Маріуполі, пряме потрапляння ракети, ці підвали просто не захіщають.
Лара
Поки йде війна, навчання повинно бути дистанційним. Зараз безпеки дітей важливіша, ніж все інше. Ворог підступний і може бити по школах аж бігом. Кому це потрібно
Іванна
Запрошую пана міністра до школи: нехай практично покаже нам ,вчителям, як він буде ефективно навчати дітей одночасно дистанційно і очно!
Геометрія
В принципі так, але тоді якщо у закладі очне навчання, то дистанційно там складно надати освітні послуги, тому певно будуть рекомендувати батькам отримати освітні послуги у найближчому(найзручнішому) закладі, де організовано дистанційне навчання(у таких відмінили граничну наповнюваність)
Оксана
Міністр перебуває в іншому вимірі. Шокує його ’кидання’ термінами, він і гадки не має, що вони означають, інакше би він поводився професій но, і заяви робив розумні.
Тамара
Я згодна за дистанційну форму навчання , але хай вона буде за розкладом як у школі урок за уроком в онлайн ,А не 1 урок анг. на тиждень замість 3 , чи укр. мова 1 урок на тиждень , що діти можуть навчитися і знати Вибачте ,але в цей час репетитори дуже дорогі , і гроши не у всіх є щоб їх наняти щоб дитина знала це дуже малий відсоток тут зовсім йде розмова ,як прокормити дитину , а в деяких сім’ях і не одну
Вікторія
Для Тамара: У нас дистанційна була організована згідно розкладу, навіть час не змінювали. Але коли починаєш вести урок, і чуєш, як починається артобстріл, про які уроки може йти мова. Тим більше дивно чути від міністра про відновлення очних занять. У нас що, війна закінчилась? І я не можу зрозуміти батьків, які в таких умовах згодні відпустити дитину до школи.
гість
Вибачте, але вчитель не забезпечений державою технікою та інтернетом, дякуйте і за 1 урок на тиждень.... а про навантаження на зір під час проведення і підготовки уроків та перевірку робіт з монітору ніхто чомусь не згадує. Зарпдату вчителям ніхто не підвищував з урахуванням дистанційки.
Коментувати
Діана
Як поєднати очну і дистанційну? Знову повертаємося до питання камер в класі = поставити в кожному класі, направити на дошку. Вчитель займається з частиною класу, решта присутня онлайн. Діти в кадр не потрапляють (щоб знову не було волання про чужих дітей). Але ж навіщо? Треба і далі ховатися від технологій
Галичанка
Вдруге за добу, практично, по всій Україні оголошено повітряну тривогу. Де зараз безпечно?! Хтось ще хоче загнати дітей і педагогів до школи?!!!
КАТЕРИНА
Знаходимося в Турції, внуч ка закінчила 1 клас. На даний момент повертатися війну боємось. Залишатися на завжди не плануємо. Навчалися і закінчували 1 клас онлай з рідною вчителькую, за що їй велика подяка. Тепер на роздоріжжі, коли не буде дистанційного навчання треба віддавати в турецьку школу. Мови не знаємо, спілкуємося через перекладач .Наймати репетитораі вчити турецьку, це великий тягар на семирічну дитину, та і не дешево.Для нас дистанційне навчання саме краще.Я думаю ,що не для нас одних.Дітей які в такій ситуації зараз багато.Ми не хочемо бросати навчання в рідній Україні. ТА і діткам в Україні дуже небезпечно повертатись в стіни шкіл.
Людмила
Для КАТЕРИНА: В Турції є українська школа ,але вона може бути далеко від вас,кзнавайте
Коментувати
Андрій
Цікаво, чим думав міністр, коли це казав? Як він мислить: вчитель має провести уроки в кілька змін, зранку до вечора, а потім вночі проводитиме уроки для тих, що оберуть дистанційку? Може бути або очна, що в даний час є великою дурістю, або дистанційна форма, що є оптимальним варіантом. Хто хоче, той відвідує онлайн уроки і навчається. Хто не хоче - тому будь-яка форма не допоможе. Змішана форма призведе до хаосу та плутанини. Також існує сімейна форма навчання. Щодо індивідуальної: у значної частини вчителів по півтори ставки та більше. Велика кількість вчителів виїхала закордон. Відповідно, навантаження ще зростатиме. І забезпечити індивідуальне навчання для всіх охочих не буде можливим.
Валентина
Для Андрій: Дуже гарно мислите очна погано, дистанційна ну якщо у ваших була добре, а моїх 30/70 де 30 то була, а 70 ні, щодо сімейної то батькам ще потрібно працювати якби.
Тетяна
Все правильно сказано. Хто хоче навчатися, той буде це робити при будь-якій формі навчання. Хто не бажає, того і в школі не навчиш. Батьки, звичайно, що перш за все переймаються за здоров’я своїх дітей. Їхні думки важливі. Але ж і до вчителів варто було б дослухатися. Ми вже й так стали"сферою обслуговувавння", а не вчителями. Я вже не кожу про так звану "інтелігенцію".
Галина
Андрію, ви мабуть вчитель, тому що переживаєте насамперед за себе, а не за дітей. Як дитина може навчатися дистанційно, якщо вчителі скинуть завдання і виконуй. Мабуть щоб навчити дистанційно, повинні бути включені камери і у дітей і у вчителя, мікрофони, щоб вони бачили що робить вчитель, а він в свою чергу чи його слухають та розуміють діти, повинен вестися якийсь діалог. А то добре ви навчаєте, камери виключені, мікрофони у дітей також виключені, а в більшості випадків просто скинуто завдання, бери навчайся, а зарплата вам іде, як ви сказали півтори ставки. Клас.
Коментувати
Олександра
Я вважаю поки війна краще дистанційно,так спокійніше для батьків,для дітей,для вчителів.В нас школа велика,я не уявляю як за 10хв можна всіх убомбосхов вивезти.
Вікторія
Ок, ось в класі 30 учнів. 10 батьки відправляють у школу, 20 бажають вчитись дистанційно. Як це реалізувати? Логіки жодної. Поки війна іде, лише дистанційне! На індивідуальне навчання мають право лише учні за рішенням лікарської комісії.
МОН ПНХ
Новина за 4 липня: «В якості цілі військові терористи обрали загальноосвітню школу. Наразі рятувальники розбирають завали. Попередньо – постраждалих немає, у гімназії нікого не було», – написав він.
Ната
Мене більше цікавить що означає індивідуальна форма. Це що частина виходить вживу,частина на дому вчиться з комп’ютера, а до частини учитель по домах ходить індивідуально до кожного окремо, чи то може репетитором працює сидячи пів дня в школі при своїй фіксованій ставці. Бо є люди з якими і так складно, а дай їм на голосу сісти то вони сядуть, ноги звісять і практиком поганятимуть.
Вика
Подвалы не готовы в школах к приему детей.Я думаю будет дистанционка.Приемка школы в июле,а это значит хотят начать раньше.Но в подвалах нет удобств для пребывания детей длительное время.