Школи з невеликими укриттями навчатимуться позмінно

У школах, де площа укриття замала для всіх учнів одночасно, діти навчатимуться у кілька змін

Школи з невеликими укриттями навчатимуться позмінно

З нового навчального року у школах, де площа укриття замала для всіх учнів одночасно, діти навчатимуться у кілька змін.

Про це в інтерв’ю «ЛІГА: Life» повідомив начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

За його словами, директорам таких шкіл буде необхідно організовувати очне навчання у кілька змін.

«Якщо ми точно знаємо, що в школі укриття на 200 осіб, а у нас вчиться 600, то, на жаль, прийдеться організувати очне навчання в три зміни. Або – змішане навчання. Тут все залежить від керівника закладу, і це важливо організувати», – підкреслив Юрій Кононенко.

Також він наголосив, що до 1 вересня мають пройти тренування щодо евакуації в укриття.

«До початку навчального року кожен заклад має перевірити, за який час діти можуть спуститися з третього поверху, з другого, пройти з першого. Це повинно бути і практично перевірено, і зроблені висновки», – зауважив Юрій Кононенко.

Освіта.ua
17.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Так отож
Та не переймайтеся ви тими бомбосховищами, точніше їх повною відсутністю. Он вже в Ізраілі наступна хвиля ковіду почалася. Так що вчителям підготуватися до уколювання. Війна війною, а уколізацію ніхто не відміняв. Заставлять уколізуватися, а потім всіх відправлять на онлайн навчання, бо не можна в типа укритті всій школі сидіти, треба ж відстань хоч 1,5 м.
Местный
Для Так отож: уже сегодня списки составляли на ревакцинацию))
Коментувати
Тетяна
Я вибачаюсь, що у вас з логікою і критичним мисленням, НЕшановні міністри і чиновники від освіти? Що у вас взагалі з елементарною математикою? Давайте порахуємо. Якщо укриття на 200 осіб (і це ще добре, бо в більшості шкіл і такого немає), а в школі 600 учнів (де ви бачили такі школи у великих містах??), то наші міністри пропонують проводити навчання в 3 зміни. А якщо в школі 2000 дітей - то це має бути 10 змін?? Я вибачаюсь, ви ідіоти? Але навіть це ще не все. А вчитель? Як він має працювати?? Теж 3 зміни?? Чи 10 змін?? Тобто клас один, поділений на декілька змін. У класі ОДИН вчитель. То йому що, розірватися на усі ці зміни??!! Тобто кожного разу, проводити з наступною зміною дітей одне і те ж заняття?? Зрозуміло, то у нас вчителі хто? - раби на галерах. Одному вчителю там впасти, з ранку до вечора проводячи усі ці зміни? Чи де ви наберете стільки вчителів на усі зміни? Питання риторичне. Такого дебілізму я ще не бачила.
Ганна
Я згодна на офлайн навчання, якщо над моїм містом буде ППО. Крім Києва, яке місто ще має ППО? Скільки ракет в Україні збивається? Здається, 10%. Хто сумнівається в тому, що руZZня, знаючи, що в Україні діти сіли за парти (а телебачення ще й кожну школу покаже), не почне направляти ракети на школи? Їм хто заборонить? Вони розкажуть, що в школі ЗСУ ховалися, чи тероборона, чи там був склад зброї. Від ракети захистить якийсь підвал чи перший поверх з мішками на вікнах?. В Маріуполі біля театру писали ДІТИ (всі знають, що було далі?). Враження таке, що в міністерстві вороги та колаборанти засіли. Братських могил з дітей та вчителів захотілося? Десь хтось з батьків писав, що діти без навчання офлайн здичавіють. Цікаво, який їх стан буде, якщо вони виживуть після удару ракети, який вони переживуть в підвалі школи? БЕЗПЕКА дітей над усе!
Аліна
Добра думка - вчити в школі основні предмети, а решту онлайн.А якщо на 12 класів (5-11) 3 вчителя укр мови, 3 математика, то як їм розірватися, щоб провести уроки у всіх класах? А ті в кого трудове, мистецтво, фізкультура? Нічого не робитимуть! Бо вони й дотепер ні за що не відповідали. Якщо не здав ЗНО з мови, то вчитель винен, а не намалював шедевр, то Бог таланту не дав????????! Повинні всі бути в рівних умовах, а , якщо вважати деякі предмети не важливими, то для чого вони в шкільній програмі? Якщо без них можна обійтися, то - залтште тільки предмети ЗНО, а решта - гуртки за інтересами. Онлацн показав, що діти вчать тільки те, що їм потрібно , а то все творчо-розвиваюче - не відвідують навіть. Так, оцінки мають, але чи не зі стелі ці оцінки? Зі стелі. Як можна вивчити вдома гру в баскетбол, чи зробити щось з трудового (хлопчики)?
Тетяна
Що не день,то ""добрий день"...абсурд! Люди, війна! Схаменіться!! Це той момент,коли дійсно потрібно онлайн навчання! Забулись скільки вціліло навчальних закладів?Якщо думати про майбутнє країни,то потрібно щоб діти знаходились в безпеці!!! Постійно перед очима бомбосховище в м. Маріуполь.а той хто хоче вчитись,то й буде це робити і під час дистанційного навчання!
Батьки
Робити як при ковіді. Уроки по 30 хвилин. Навчання у дві зміни. Для малих дітей 1-4 клас тільки основні предмети читання, математика і мова решта все дистанційно. Змішаний підхід, плюс навчання по змінах. Чим менше учні будуть перебувати у школі, тим краще. З цього щось таки може вийти. Всі ми добре розуміємо, що очне навчання може бути дуже небезпечним. Але є все таки один момент, на якому треба зупинитися. Діти здичіють. Скажіть, багато є таких класів де під час дистанційного навчання учні вмикають камери, спілкуються, обмінюються думками і т.д. 2%, На цілу країну. Решта що? У нас міська школа. В школі є добротний підвал, який має виходи. По змінах можна спробувати починати вчитися. Тільки чи варто це робити? Є така думка. Розпочати все таки навчальний рік дистанційно.
777
Війна на привеликий жаль нічого не навчила. В Маріуполі в театр де ховалися люди чи не в підвалі. чим скінчилося. Запасів на 48 годин повинно бути це круто. А як захистить перший поверх від бактеріологічного чи хімічного ураження чи такі версії відкидаються. Міністерство повинно признати повний провал он-лайн освіти в цьому вся правда тому і заганяє всіх в навчальні заклади.
Людмила
Я все таки вважаю що навчання краще офлайн ніж онлайн особливо початкові і 5-6 класи. Толку з того онлайн, батьки на роботі, а воно спить. Навчите ... Який би ноут в вас не був, якщо дитина не хоче вчитись, то що нехай нація неграмотна буде. Якщо далеко від бойових дій і не бомблять ,то чому і ні. Хто не хоче пускати дитину в школу для тих онлайн всеукраїнська школа або в своїй включаємо камеру і нехай слухає.
Петро
Для Людмила: "якщо дитина не хоче вчитись, то що нехай нація неграмотна буде." Зрозуміло, що ваша нехоче. Як ви думаєте, та дитина, що нехоче, то її в школі вчитель якось може заставити??? Вона і в школі просиджує час, та ще й заважає іншим вчитися, краще хай дома сидить, а ви поспостерігайте як вона вчиться дома, так вона вчиться і в школі, просто там її не видно вам. Горе мами безмозглі, куди б не діти дитину лише б не дома, та на кого б не перекласти вину за небажанння чада вчитися, лише б не на себе.
Коментувати
Лілія
У нас в школі 450 дітей. Підвалу нема. Запропонували закрити вікна першого поверху мішками з піском. 14 кабінетів по три великих вікна. Піску в запасах нема. Треба купувати. Батьки відмовляються. Отже, влада повинна купити. ЦИРК. Замість купити ноутбуки вчителям (ще треба 21), міська рада купуватиме пісок! Палити зимою не буде чим, тому ймовірно буде онлайн навчання. Зате буде ПІСОК.нема слів. Дайте ноутбуки потужні, проведіть перевірки щодо вміння працювати онлайн ( бо то дехто залишився на рівні увімкнути -вимкнути) і все! Тоді хоча б ті, що хочуть навчатимуться. А якщо ні дитина, ні батьки не зацікавлені в навчанні, то їм і офлайн не допоможе!
Марго
Що не день - то абсурдніші ідеї. Фінансування для захисників не вистачає, а тут пропонують, можливо, за останні гроші громади чи батьків, привести до ладу підвал, якщо він є, який ніколи не стане бомбосховищем. Але може стати братською могилою. Що вони курять в тих кабінетах?
Вчитель
Не забувайте, що фінансування для освіти зменшено на 17 відсотків. Три зміни , це не нормально ! Забезпечте вчителів технічними засобами, а не відправляйте проводити уроки в Булинку культури . А як Ковід ? , дистанція, санітарні норми ??? ????????????????
гість
А один вчитель теж буде у три зміни працювати?
Марія
Для гість: А вчитель ніколи і не був людиною. Самі собі роками рили могилу низько кланяючись та лижачи зад директору за години. Яка до вас повага? Тому і витирають ноги всі кому не лінь. І зараз мовчите. Мовчіть - це ваші методи робити себе бидлом. Всі підкидають ногами, а вам і подобається. Ось 5 клас нуш піде, знищення освіти, а хто з вчителів проти цього - НІХТО.
за(с)мучений вчитель
а якщо початок відпустки - 25.07, а початок навчання 1.08 - ? то що і кого навчить такий замучений вчитель ???.
Коментувати
Іван
Замість того,щоб протягом літа таки навчити вчителів роботі онлайн та трохи забезпечити технікою,займаються відвертою дурнею.Здається,що в Міносвіті не буває нарад апарату- кожен глаголить свої істини,які протирічать сказаним іншим чиновником,днем раніше.
Ирина Селегей
Навіть за наявності безпечного укриття з декількома входами, необхідно передбачити можливість швидкого переміщення великої кількості дітей за короткий час від початку тривоги до моменту можливого потрапляння. Це життя наших дітей.
Гість
Вже другий тиждень люди буквально волають, що не треба зараз повертатися до офлайн навчання. Але ж ні, вчепилися, наче кліщі в цю ідею! За поточними даними відповідного опитування, 64 відсотки проти офлайну (проголосувало більше 7 тисяч людей). Може варто прислухатися? Припиніть цей дебілізм з ’’укриттями’’! Їх практичного немає і коштів на облаштування теж немає!
Світлана
Придурки!нічого більше додати.в країні війна.ви що хочете смерті дітей своїм очним навчанням.?
Галичанка
Для Світлана: Точно подуріли!!! Від цієї ’’турботи’’ про наших дітей вже чорти хапають!
Гість
З такими придурками і війна в країни, ні до чого хорошого така влада не доведе !!!
Валентина
Цікаво...а якщо укриття на 200 осіб, а в школі навчається 2000 учнів + вчителі+ техперсонал, то тоді що у 10 змін навчатися???
Коментувати