У МОЗ почали розмови про продовження шкільних канікул

У МОЗ не виключають продовження шкільних канікул через рівень захворюваності школярів

У МОЗ почали розмови про продовження шкільних канікул

У Міністерстві охорони здоров'я не виключають продовження шкільних осінніх канікул через рівень захворюваності учнів на COVID-19.

Про це в ефірі Українського радіо сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє Укрінформ.

За його словами, наразі триває дискусія про можливі терміни тривалості осінніх канікул.

«Поки що вирішується, скоріш за все вони будуть трошки продовжені. Але ми не розраховуємо, що вони будуть доволі тривалими. Зазвичай вони тривають впродовж двох тижнів, ми зараз дискутуємо про термін 3-4 тижні», – сказав Кузін.

Він також повідомив, що сьогодні на стаціонарному лікуванні через COVID-19 перебувають 607 дітей, і це 21% від кількості ліжок, які були виділені під ковід на педіатричному напрямку. Тепер є майже 2800 ліжок.

Кузін наголосив, що ситуація із захворюваністю школярів відрізняється в різних областях. Зокрема, нині дуже багато класів закривається на карантин через випадок захворювання учня або вчителя.

Він зазначив, рішення рекомендувати розпочати осінні канікули в школах з 18 жовтня, було ухвалено в тому числі задля зменшення тягаря на медичну систему в тих областях.

«Сумарний внесок школярів, педагогів, закладів освіти в епідемічний процес це близько 10-15%. За рахунок такого рішення ми намагаємося зменшити тягар як на систему охорони здоров'я, так і потенційно по тих областях, які мають понаднормове навантаження, дещо розвантажити їх. На наше переконання, і, до речі, МОН також підтвердило це, ми вирішили спрацювати разом, перенести їх на тиждень раніше, тому сподіваємося, що це буде одним з дієвих протиепідемічних заходів національного рівня», – сказав Кузін.

Як відомо, Міністерство освіти і науки рекомендувало закладам загальної середньої освіти оголосити канікули з 18 жовтня 2021 року. У відомстві просять педагогічні ради шкіл відповідально поставитися до зазначеної рекомендації.

Освіта.ua
15.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чернівчани
А чим владі не сподобалося дистанційне навчання? Умови маємо. Працювати можемо. Аж тепер можемо. І це тільки дякуючи розробникам Viber та Telegram. У нас ще не було такого щоб учні 100% могли заходити на онлайн урокки. Тепер проблеми з доступом вирішенні повністю. Отже можна працювати. На практиці залишається одна єдина проблема. Мати змогу це не означає хотіти вчитися. Нажаль у цьому питанні ми ще дуже недосвідчені. Середні класи ще так, сяк. На рівні 80% відвідування маємо.А старші хочуть працювати щоб себе утримувати. 10-11 класи відвідування у середньому на рівні 50-60%. Це у місті. Про село мовчу. Там у період польових робіт і того може не бути. Розумієте ми тут безсилі. Наприклад 10 клас, урок української мови. З 27 учнів, присутні 13. Решта всі зайняті. Навіть слухавку не беруть. Математика 11 клас. 25 учнів, 12 на уроці. Хіба дійсно починати проводити розбір польотів. Але чи воно того варте? Уроки відвідують ті кому дійсно освіти трба. Решта переважно працює.
Марія
Для Чернівчани: Владі не подобається дистанційне навчання, тому що дистанційно навчати можна й невакцинованим вчителям. Тоді нестиковочка буде, як невакцинованих від роботи відсторонити. Краще хай будуть 5 тижнів канікули, але всі вчителі вакцинуються, головне вакцини не пропадуть, яких термін придатності стікає
Коментувати
Nataliya Nataliya
Незабаром буде навчальний рік 30 днів, не більше, а тих 175 днів обов’язкових канікул і. І як у фільмах (про те що нас чекає) : "далі буде...."
Ліда
У нас у владі " Права рука знає, що робить ліва"? В Україні посадові особи слідкують за своїми словами, діями? Відповідають за них? Ті хто приходить на посади компетентні хоч у чомусь? А соромно за себе буває? Ото ж бо й воно - що ні. Осінні канікули завжди, протягом останніх 20 років які працюю в школі були тиждень! Якщо їх продовжити то що далі? Де взяти 175 навчальних днів? -не йти взимку на канікули? -ходити ціле літо в школу? Ремонти коли робити? -питання ЗНО, вступної компанії, видачі свідоцтв і атестатів як вирішити? От видно ж, що неграмотно і некомпетентне а "жабиться"
Людмила
Для Ліда: У 2014-15 н.р.,коли була проблема з опаленням, у Києві осінні та весняні канікули тривали по два тижні, а зимові- три. Правда тоді не було нормами про 175 навчальних дн.
Коментувати
Отакої
Кузіну хіба що санітаром у лікарні працювати, а не у МОЗ. Відколи це осінні канікули зазвичай тривають два тижні?
Тетяна Кіба
Для Отакої: Місяць канікул, але не дистанційне! Бо як тоді батькам і вчителям пояснити ту вакханалію з вакцинуванням?! У нас декілька чоловік пішли з роботи, взяли нових і зроблять канікули місяць. Нема слів...
Коментувати